Mano muilai Vol. 2
Nežinau, kodėl jaučiu tokį išskirtinį dėmesį savo gamintam muilui. Nei kremų, nei šampūnų, dantų pastų, dezodorantų, pudrų anei lūpų balzamų įamžinti fotografuojant nejaučiu noro, ir su paskutiniu jų lašeliu neatsiveikinu taip nostalgiškai, kaip su paskutiniu to virimo muilu. Nors visi kosmetikos produktai tiek kvepia natūraliai maloniai, tiek atrodo estetiškai patraukliai. Bet va muilai – kažkas daugiau. Nesuprantu, kodėl.
Praūžęs švenčių viesulas negailestingai ištuštino mano muilo lentynas, tad norisi bent čia, tinklaraštyje, įamžinti tuos savo kūrinius. Vol. 1 buvo čia, dabar tęsiam:
Ožkinukas
Didesniąją dalį vandens gaminant muilą pakeičiau ožkos pienu, pakvepinau greipfruktais ir pačiuliais, bandžiau balint cinko oksidu, bet pienas visuomet taip geltonina muilą, tai jau ir gavosi tokia spalva, kurią paįvairinau oranžinio muilo drožlėmis. Šio muilo pagaminau labai nedaug, nes didžiąją dalį masės sustingdžiau rutulių pavidalų, kuriuos panaudojau kitame muile – su kava.
Kava su pienu
Vietoj vandens – stipri juoda kava, aromatas – vanilės. Balti pieno muilo burbulai viduj, skrudintos kavos pupelės – ant viršūnių. Puikus muiliukas.
Miško marmuras
Vienas labiausiai patikusių iki šiol virtų muilų, su švelniai kondicionuojančiais citratais, spalvintas chlorofilu ir spirulina, vietoj vandens – pipirmėčių nuoviras. Su drėkinančiu augaliniu glicerinu, marmuro efektas išgautas rudo muilo drožlėmis. Nuostabiai kvepia pasivaikščiojimu miške – pušys, vetiverijos, kedrai.
Galaktikos
Labiausiai iki šiol nenusisekęs gaminys. Su Tussah šilku, glicerinu, gaiviai kvepiantis japoniniais laureniais, bergamotėm ir palmarozom, bet kažkas negero pradžioje su juo buvo nutikę, labai ilgai nestingo, užtai susipjaustė negražiai, išsiterliojo raudonas oksidas, o pasimuilavus ir puta nemaloniai raudonai nusidažo. Geriau, sakau, atplauk balta pieno puta, o jis…
Linksmieji saldainiai
Vėl smagus muiliukas, vėl su citratais, įvairiaspalvis tiek išvaizda, tiek kvapu. Baltumui išgauti nieko specialiai nedėjau, bet aliejus tokius nepurvinų spalvų pasirinkau, ir į balkoną iš karto supylus į formą išnešiau, kad gelio fazės nepraeitų. Na ir, kaip matome nuotraukoje, žalios ir raudonos spalvos ankstesnių muilų drožlėmis papuošiau. Kaip desertinis sūris atrodo.
Pūkiniai burtai
Man labai patinka jo pastelinės spalvos – kaip kokios lašišos jūržolėse, bet nei vienas, nei kitas savo kvapu malonių asociacijų nekelia, todėl pavadinimą sugalvojau pagal švelnias, odą minkštinančias, maitinančias, raminančias ir kondicionuojančias avižų, ramunėlių ir citrinos rūgšties, kuriuos dėjau į muilą, savybes. Oranžinė spalva – nuo ciberžolės, žalia – nuo chlorofilo. Įdomiai kvepia apelsinų ir pušų derinys.
komentarai
Join the discussion and tell us your opinion.
Labai dailūs muiliukai, bet ir tuos dezodorantus, ir šampūnus būtų įdomu pamatyt 🙂
Ačiū, ačiū. Pasidalinsiu laikui bėgant ir kitais kosmetikos receptais, o senesni yra čia: dezodorantas ir šampūnas.
Įtariu kodėl taip patinka fotografuoti – ir procesas, ir rezultatas – meno kūriniai 🙂 labai gražu…nors pati negaliu pakęsti kieto muilo (naudoju tik skystą), nes nuo jo apnašų ant kriauklės lieka 😛
Ačiū, Lina. Niekad nepagalvojau, kad tos apnašos – nuo muilo. Tikrai? Galvojau, kad nuo vandens ir jame esančių kalkių. O tai pas Tave naudojant skystą muilą kriauklė visada švari būna ir šveisti nereikia?
PinkCity, negaliu sakyti, kad visai švari būna, visvien tenka išvalyti kokį kartą per savaitę ar dvi 😀 … bet tikrai pastebėjau, kad naudojant kietą muilą jų būna žymiai daugiau (kas mane labai erzina 🙂 ) Aišku, kad apnašos ne tik nuo muilo, bet aš pastebėjau, kad prausiantis su skystu užtenka kartais tik skudurėliu perbraukti ir viskas, o nuo kieto jau būtinai priemonės kokios reikia ir dažniau valyti reikia. Jei turi skysto muilo padaryk eksperimentą… ir paskui visiem papasakok 🙂