Kaip pasigaminti lūpų balzamą
Lūpų balzamas yra tas dalykėlis, kurį aš tikriausiai patį pirmą pasiimčiau į negyvenamą salą, nes kai kur nors tolėliau išvažiuoju, perkratydama galvoje daiktų, kurių kad-tik-nebūčiau-pamiršusi sąrašą, apie balzamą lūpoms pagalvoju anksčiau nei apie mobilųjį telefoną. Žodžiu aš be tokio dalyko neišgyvenčiau. Tuojau pat pademonstruosiu, kaip kiekviena (ir kiekvienas) gali pati (pats) susimakaluoti skanutėlį tepaliuką lūpoms be jokių parabenų ir naftos atliekų, prašom:
Norint pagaminti 20ml balzamo reikia:
Bičių vaško – 3 g;
Kakavos sviesto – 3,5 g;
Kokosų aliejaus – 4 ml;
Ricinos aliejaus – 2 ml;
Vanilės fitolio – 2 ml;
Augalinio glicerino – 2 lašai;
Vitamino E – 3 lašai.
Bitučių vaškas sudaro ilgalaikę apsauginę plėvelę, saugančią nuo kenksmingų aplinkos poveikių ir neleidžiančią išgarinti drėgmės iš odos, kakavos sviestas minkština ir maitina lūpas, saldžiai kvepia vaikyste ir laime, kokosų aliejus saugo nuo saulės ir vėjo, ricinos aliejus suteikia lūpytėms blizgesio, vanilės fitolis drėkina, maitina ir paskanina balzamą, nors vitamino E gausu kakavos svieste, kokosų aliejuje ir vanilės fitolyje, dar keli jo lašiukai nepamaišys, taip pat, kaip ir drėkinančio glicerino. Žinoma, aliejus ir sviestus galima pakeisti kitais, norint skirtingo efekto.
Visus produktus, išskyrus vitaminą E, sudedu į dubenėlį, šį statau į karšto vandens puodą, kai viskas ištirpsta, tebemaišydama išimu, pravėsinu, sulašinu vitaminą E, dar kartą gerai pakamakaluoju ir supilu į indelį. Ir viskas! Balzamui sustingus jau galima mėgautis!
(Perspėjimas: gaminant balzamą ir juo tepliojantis lūpas pasklinda nepaprastai gundantis šokolado kvapas)
komentarai
Join the discussion and tell us your opinion.
oiii kaip paprasta 🙂 eisiu makaluot!
Tik… kur perki sudėtines dalis?
Super, ačiū už receptą 🙂 prisimenu, kad kažkada gaminai ekologišką kremą ir jei galėtum kada prie progos įdėti, tai būčiau labai tau dėkinga 🙂
O kurioj vietoj galima nusipirkti visus fitolius, lašančius E ir kitus dalykus?
Beje, kokio didumo išeina balzamas? Gal, pvz, patogumo dėlei galima daryt didesnį kiekį? Ar genda greitai?
nePatyliukais, kadangi esu rimtai nusiteikusi nebepirkti parduotuvinės kosmetikos ir makaluotis viską pati, nemažai priemonių parsisiunčiau iš Prancūzijos (Aroma-zone parduotuvės), kai ką pirkau iš ekolinija.lt, šiaip tų parduotuvių, prekiaujančių medžiagomis kosmetikos gamybai nemažai jau Lietuvoje yra (pabadyk pasigūglinti, kad ir tą patį vanilės fitolį) – pvz., aromanatural.lt, love-eco.lt ir panašiai. Kaip ir minėjau, sudėtines dalis galima keisti pagal savo nuožiūrą, pageidavimus ir galimybes, tik proporcijų panašių reikėtų laikytis. Kai kuriuos dalykus susiveikiau ne iš eko parduotuvių – bitučių vaško gavau iš kaimyno bitininko, vitaminą E ir švirkštus matavimui pirkau vaistinėje.
Lina, tą kremuką mes su Egle pas ją namuose makalavom tuo pačiu metu, kai mūsų vyrai alų virė, tai kažkaip mums jų procesas įdomesnis pasirodė ir mes tik jį tefotkinom… Paskui aš gaminausi veido kremą namie, bet dar kol kas jį testuoju, nenoriu bet ko į savo brangųjį tinklaraštį dėt, jei pasiteisins mano receptūra – paviešinsiu, jei ne – lauksiu kol tobulesnį produktą pavyks sumakaluoti. Kitą savaitę įdėsiu kremo rankoms receptą su vaizdine medžiaga 😉
Dina, apie prekių įsigijimą parašiau, o balzamo išeiga gaunasi apie 20 ml, iš esmės tai yra nemažai, kadangi aš tų savos gamybos balzamų turiu ne vieną ir ne du, man jie labai lėtai naudojasi… O taip norisi vėl kažką naujo išbandyt! Tačiau dėl sugedimo nereikėtų jaudintis – kadangi šis produktas, priešingai nei visokie kremai ir losjonai, gaminamas be vandeninės fazės, jo galiojimo laikas tikrai ilgas – tiek, kiek galioja aliejai – bent iki metų tai tikrai. Tačiau iš patirties sakau Tau – vieną kartą pabandžius sunku sustot, todėl visko norisi gamintis kuo mažesniais kiekiais, kad tik greičiau išnaudojus galėtum ramia širdimi makaluoti kažką naujo!
Aš tai irgi šiek tiek atsisakau pirktinių kosmetikų. Plaukus po plovimo lepinu kokosų ir ricinų aliejaus mišiniu.
Kūną tepu kokoso aliejumi, na o lūpų balzamo induke po žiemos tūno nemaišytas sviestmedžio (taukmedžio?) aliejus. Bet planuoju pirkt pas bitininkus vaško ir pasigamint vasarai lengvesnio.
Dar norėčiau atrasti būdą išsiversti be šampūno iš viso, bet dar kol kas patingėjau rimtai domėtis.
nu bet tu ir moki užkrečiančiai parašyti
:]
Salomėja, pabandyk pasidaryti naktinę kokosų aliejaus kaukę – gerai įtrinti aliejų į galvos odą, ištepti visus plaukus ir leisti jam skleisti savo gerąsias savybes kiek įmanoma ilgiau (kol reikalai nepriverčia į žmones išeiti) – išplovus galvą plaukai bus neįtikėtinai nuostabūs! Kūną aš irgi kol kas grynu kokosų aliejumi tepliojuosi, bet vasarai norėtųsi kokio lengvesnio, labiau drėkinančio losjono, tai jaučiu teks ką nors makaluotis 🙂 Sviestmedis – puiku, bet gal nelabai skanu? Aišku, aišku, lūpų balzamas skirtas išviršiniam (ar kaip ten sakoma) vartojimui, bet kai jį paskanini nerafinuotu rudu kakavos sviestu, kyla noras teptis dažniau, nei reikia…
Aš taip pat eksperimentų būdu stengiuosi atrasti metodą atsisakyti šampūnų – kol kas patyriau tik tragediją išsiplovusi galvą su soda, tačiau malonią sėkmę išsiskalavusi plaukus praskiestu actu. Nusprendžiau, kad visų pirma reikia liautis plaukus kankinti sintetiniais dažais, paskui žiūrėti. Kol kas naudoju ekologiškus šampūnus ir balzamus.
nanimo, kas ant kitų sako, ant savęs pasisako!
šaunuolė Pinkcity, jau seniai laukiau tavo tinklaraštyje panašaus įrašo. Ypač smagu, kad viską taip tiksliai aprašei, bandysiu laisvesniu laiku ką nors panašaus pasigaminti ir aš. 🙂
Šaunuolė… kažkaip seniai iš tavęs to tikėjausi… pati jau daugiau negu metus tik natūralią ir rankoms (savo, draugės bei sesers) gamintą kosmetiką naudoju :))
Sviestmedis superinis ir kūno odai, bet jį geriau maišyti su kitais aliejais, nes jis pats iš savęs labai kietas… Plaukams dar labai gerai makadamijų aliejus, tiesiog nakčiai kaip kaukę … 🙂
O šampūnus kol kas pradžiai nusipirk natūralius ir ekologiškus, o pasigaminti galima nebent nusipirkus šampūno bazę į kurią gali lašinti mėgstamo eterinio aliejaus ir dar visokių priedų.. Toje pačioje aromanatural. lt yra …
Kai prieš daugiau negu metus atsisakiau cheminių dažų ir cheminių ploviklių, mano plaukai atsigavo, blizga, tapo sveikesni ir storesni..
Sekmės makaluojant, lauksiu naujų receptukų !!!
Esu sutikusi tik vieną žmogų, kuris būtų taip pat pamišęs dėl lūpų balzamo ir negalintis be jo išsiversti, kaip ir aš. Kaip sakei, apie lūpų balzamą pagalvoju anksčiau, nei apie mobilųjį telefoną 🙂
Matau, kad tu esi dar vienas retas „egzempliorius” iš šitos keistos manijos grupės.
Ir iš tikrųjų nežinau ar tai pripratimas, ar būtinybė, nes kiek save atsimenu, tai visada su savimi turėdavau lūpų balzamą. Gal patinka jausti drėgnas lūpas? Žodžiu, tikrai nežinau, kodėl esu taip priklausoma nuo lūpų balzamo.
Kokia tu šunuolė! Aš irgi noooriu 🙂
[…] PinkCity rašė, kad lūpų balzamas yra tas dalykas, kurį pasiimtų į negyvenamą salą. Man jis irgi labai svarbus, nes tokį daiktą panaudoju apšerpetojusiai nosiai (jei taip nutinka), antakiams suglostyti, rankoms jei netikėtai išsausėja (pvz., nusiplovus kokiu piktu muilu), plaukams jei po ranka nėra kitos suvaldymo priemonės. Pastaruoju metu balzamo indukyje nešiojausi svietmedžio aliejų. Skalsus daiktas. Tokio indo nesuvartojau per visą žiemą, kiekvieną dieną tepdama rankas ir kartais visą kūną. […]
O iš kur vanilės fitolis?
Iš Aroma-zone 😉
Sveika, as is nesenai susigundziau pasigaminti pati kremuka kunui. Sumaisiau taukmedziu sviesta, dar alieju ir Yang Yang vandens, bet taukmedis viska pramusa. Kvapas negaliu sakyt, kad nepatinka, bet tikrai nekvepia. KAzin ar as cia nepavykusi ta taukmedziu sviesta nusipirkau ar visgi kazka ne taip padariau
Žinok, Zydrone, pradėjus gilintis į tą kosmetikos pasaulį natūralūs kvapai dažnai labai keisti atrodo, ypač kai esam pripratę prie sintetinių, tačiau su laiku nosis pripranta ir tai, kas anksčiau smirdėjo, ima kvepėti 🙂 Taukmedžių sviestas iš tiesų turi pakankamai specifinį kvapą, kuris ne tik kad daug kam nepatinka, bet ir nustelbia kitus kvapus. Gali bandyti lašinti stipresnių savo mėgstamų eterinių aliejų arba kitą kartą gamintis kremą su kitokiu sviestu, jei jau tikrai taip smarkiai nekvepia. O gal priprasi? Žinoma, gali būti ir toks variantas, kad sviestmedis parduotuvėje ilgai ir netinkamose sąlygose buvo laikomas, gal jo galiojimo laikas pasibaigęs?
Puiku, reikės pabandyt, jau dabar užsisakiau visokiausių ingridientų. 🙂 labai jau knieti 🙂
Ačiū 🙂
Sėkmės ir skanaus!
Beje, o jei pakeisiu bičių vašką migdolu vašku, nieko tokio? Ir ar labai būtinas tas glicerinas? 🙂
Glicerinas nebūtinas, o migdolų vaškas lūpų balzamo gamybai tinka.
Sveika,
kuo galėčiau pakeisti Vanilės fitolį? nes kažkaip nesinori siųstis iš užsienio prekes, nes reikia dovanu jau Kalėdoms, tai gal net nespėtų ateiti 😉 taip pat ar šis glicerinas tinka http://www.ellmuilas.lt/product.php?id_product=191 ?
Vietoj vanilės fitolio paprasčiausiai įpilk atitinkamai daugiau kito aliejaus, tarkim, kokosų, ir viskas! Taip, Tavo nurodytas glicerinas tinka. Sėkmės ruošiantis šventėms!
O kiek tarkim kainuotų toks lūpų balzamas?
Sveikos, truputi susidūriau su maža probelma kaip atmatuoti kiekius jei neturi tokių kietų svarstyklių ir taros ml matuoti ? :))
Kamile, kaina labai priklauso nuo to, kokios kokybės, kokius kiekius ir iš kur perki medžiagas.
Legardija, gaminant lūpų balzamą didelis tikslumas nėra būtinas, svarbu maždaug išlaikyti proporcijas – 4 dalys aliejaus/sviesto ir 1 dalis bičių vaško. Matavimui galima naudoti nedidelius kamštelius, šaukštelius ar dar kokius po ranka turimus nedidelius dalykus, pavyzdžiui, dėti du šaukštelius sviesto ir pusę šaukštelio vaško.