Kaip pasigaminti losjoną apsaugai nuo uodų

Vos sušilus orams prasidėjo sodybėlės sezonas – praleidžiame ten beveik kiekvieną savaitgalį, tik nebesigiriu taip dažnai, kaip pernai, ir nuotraukomis nebemosuoju, nes akivaizdus sezoniškumas – viskas, kas žydėjo pernai, tebežydi ir šiemet, ir gluodenai su žalčiais tebesirango aplink kojas, tik gal didesni, nei praėjusiais metais. Deja, deja, ir uodų draugija nesumažėjo. Netoli sodybėlės turime vienus garsiausių Lietuvos pelkynų, todėl sąlygos kraujasiurbiams veistis puikios, o maisto maža, tai laukia jie mūsų net išsižioję…

Kaip pasigaminti apsaugą nuo uodų

Pernai pirkom visokiausius kremus, losjonus ir purškalus nuo uodų, tačiau, nors jie kažkiek ir gelbėdavo, mane siaubingai gąsdindavo jų sudėtis – pasitepus rankas kremas net mano nagų laką „nuėsdavo“! O tepliojamės per dieną ne kartą ir ne du, tai bandau įsivaizduoti, kiek nesąmonių į save per odą susiurbėm… Šiais metais nusprendžiau išbandyti savos gamybos apsaugą su keliais eteriniais aliejais – kiekvienas iš jų uodams ne prie širdies, taigi galima išbandyti ir po vieną, pabandyti atrasti kvapą, kuris geriausiai saugo ir smarkiai kraujo savininko nosies neerzina. Ir ką galiu pasakyti – nuostabiai puikiai veikia (ir nagų lakas lieka savo vietoje)!

Naudojau
40 ml distiliuoto vandens (netinka jokie kvapnūs gėliniai hidrolatai, kad uodų netrauktų);
8 ml vynuogių kauliukų aliejaus (dar ir SPF 4 turi, tai bus man ir už apsaugą nuo saulės);
3,5 g emulsinio vaško;
30 lašų Himalajų kedro eterinio aliejaus;
30 lašų citronelos eterinio aliejaus;
30 lašų gvazdikėlių eterinio aliejaus;
6 lašus ekokonservanto;
6 lašus vitamino E.

Vašką ištirpiname aliejuje ir šildome viename indelyje, vandenį – kitame, paskui viską sumakaluojame ir atvėsinus sulašiname eterinius aliejus bei kitus priedus. Visa gaminimo eiga su vaizdinėmis priemonėmis surašyta čia arba čia. Man labai patiko gauta losjono konsistencija – maloniai tepasi, gerai įsigeria, nepalieka riebumo jausmo – šiomis proporcijomis gaminsiuos kosmetiką ir vėliau, ypač šiltajam metų sezonui.

Štiš, kraujasiurbiai!

Atsargiai: gvazdikėlių eterinis aliejus nerekomenduojamas vaikams iki šešerių metų ir besilaukiančioms moterims, kedro – kūdikiams ir besilaukiančioms, citronelos – pirmaisiais trim nėštumo mėnesiais. Šiais atvejais geriau naudoti levandų, arbatmedžio eterinius aliejus.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 4

4 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

just
2011 05 27 | 12:23

Kaip tik šiandien baigiau savo pirktinį kremą ir jau norėjau mest indelį į šiukšlinę, kai prisiminiau tavo įrašus. Nulupau nuo indelio etiketes, išploviau ir štai stovi jis dabar ant stalo, toks vasariškai žalias, o aš nekantrauju jį savo pasigamintu kremuku užpildyti!
Šiaip, gal galėtum rašydama, kaip pasigaminti kremukus, nurodyti, iš kur sudedamąsias dalis perki ir apytiksles kainas?:)

PinkCity
2011 05 27 | 13:09

O aš kaip tik dabar rašau įrašą, kurį pradedu svarstymais, ar atsirado bent viena kremų gamybos pasekėja 🙂
Kažkaip nenoriu reklamuoti vienos ar kitos parduotuvės labai, nemažai jų esu ankstesnių įrašų komentaruose paminėjusi, galima įsigyti ir vienoje, ir kitoje, kainos baisiai nesiskiria, o šiaip tai daugiausia visko iš Aroma-Zone siunčiuosi (tas pavadinimas, kaip matai, ant visų trijų eterinių aliejų buteliukų puikuojasi), tai jų puslapyje ir kainos surašytos. Distiliuoto vandens galima rasti kiekviename prekybcentryje prie automobilių prekių, aliejus šiaip irgi bet koks nerafinuotas, nedeodoruotas ar kitaip nesugadintas tinka, nes esmė eteriniai aliejai, tai gali naudoti, pvz., alyvuogių aliejų. Jei darysi nedidelį kremo kiekį ir per savaitę sunaudosi, gali to konservanto ir vitamino E visai nedėti. Taigi lieka vanduo ir aliejus iš prekybcentrio bei eteriniai aliejai (arba vienas iš jų) ir emulsiklis iš Aroma-Zone 🙂

just
2011 05 27 | 14:28

Ačiū!

Uodai ir kaip nuo jų apsiginti | Žolininkas.lt
2011 06 13 | 17:18

[…] Jovita siūlo namų sąlygomis pasigaminti uodus atbaidanti losjoną,  o Agnė turi paruošusi uodus atbaidančių aliejų bei purškalo receptus. […]

Palikti atsakymą