Žieminis rankų kremas

Kai pradėjau gaminti kosmetiką, kai kurių produktų (lūpų balzamų, veido, kūno, rankų kremų, plaukių kaukių) visiškai ir nebeperku. Nesidalinu kaskart receptais, nes kas mėgsta sau susimakaluoti aliejų su vandeniu, lengvai gali rasti idėjų, kaip apskaičiuoti proporcijas, norint išgauti reikiamos tekstūros, kvapo, tirštumo ir pageidaujamų savybių kremą. Va prieš kelias dienas paskambino sesuo ir paprašė artėjant šaltajam metų laikui sumakaluoti „tą rankų kremą, kur pernai“ dariau. Sakau kad nelabai atsimenu, ką ten buvau sumaišiusi. Tuomet ji metė neatremiamą kozirį: „Tai buvo geriausias rankų kremas, kokį kada esu turėjusi!“. Šitokio įvertinimo paskatinta pabandžiau prisiminti, ėmiau kuistis senuose užrašuose ir atkasiau receptuką kremo, kuris jaukiai kvepia kakava, puikiai maitina odą ir suteikia rankoms neapsakomo švelnumo. Kad pati nepamirščiau kitą kartą, užsirašau čia. Gal ir dar kam pravers.

50 g kremo reikia:
7 g kakavos sviesto (visuomet naudoju tą rudąjį);
7 g sviestmedžio sviesto;
7 g kokosų aliejaus;
6,5 g sezamų aliejaus;
2,5 g bičių vaško;
2,5 g emulsinio vaško (Nr.2 iš Aroma Zone);
17,5 g distiliuoto vandens.
Po kelis lašus konservanto, vitamino E, kvapų (labiau tiktų šokolado aromatas, bet tokio po ranka neturėjau, tai įlašinau kvapiojo kavos ekstrakto).

Žieminis rankų kremas

Kaip visuomet, naudojam technologiją indas inde, viename inde pašildom sviestus, aliejus ir vaškus, kitame – vandenį, paskui juos gražiai sujungiam išmaišydami kartu, pravėsus sulašinam konservantą, vitaminą ir kvapus, supilam į dailų induką ir džiaugiamės apsaugotom nuo šalčio rankom! Gaminausi dvigubą porciją – vieną sesei dovanų, kitą sau. Nes tikrai labai geras kremas.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 5

8 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

EGLE
2012 10 12 | 22:17

IR AS TOKIO NORIU. TIK NIEKAM NESAKYK, KAD AS TOKIA TINGINE IR PATI NEPASIDARAU. BET ZIAAAAURIAI REIKIA. MANO RAMKOS PO VASAROS DARZU TOKIOS PAVARGE, KAD VERKIA PACIOS 🙁
AR PADESI MAN, DRAUGE ?

PinkCity
2012 10 13 | 11:58

Parašiau Tau į feisbuką.

Jurgita
2012 11 08 | 10:59

Laba diena, gaminausi šitą kremą… ir nepavyko:( Bandžiau antrą kartą ir vistiek nesigavo. Susijungia viskas gražiai, bet vėstant atsiskiria, nesigauna kremo konsistencija. Vienintelis nukrypimas nuo recepto, kad aš naudoju emulsinį vašką iš Aromanatural.lt. Ar tas nr. 2 kažkoks ypatingas? o gal koks skaičiukas recepte netoks? o gal ir pas jus gaunasi toks truputį lyg grudėtas kremas?

PinkCity
2012 11 08 | 11:45

Sveika, Jurgita. Patikrinau, tai Aromanatural ir Aroma Zone Nr. 2 emulsinis vaškas yra vienas ir tas pats (INCI name: Cetearyl wheat straw glycosides (and) cetearyl alcohol). Skaičiukai recepte teisingi, kaip matai, vandens yra žymiai mažiau, nei aliejų, todėl galutinė konsistencija ir gaunasi labiau panaši į sviestą, o ne į kremą, tačiau negaliu gaminio vadinti sviestu, jei jo sudėtyje yra vandens. Nelabai supratau, ar Tau atsiskiria vanduo nuo aliejų (tada galima sakyti, kad kremas nesigavo), ar tiesiog tie grūdeliai nepatinka? Nes jie visuomet būna, kai nemažą dalį sudaro sviestmedis.

Jurgita
2012 11 08 | 17:48

Ačiū, už atsakymą. Iš pradžių atsiskirinėjo vanduo, tiksliau pirma susijungė, ir tik vėstant atsiskyrė. Bet tada kaitinau dar kartą, ir papildomai įdėjau apie 1 gr bičių vaško, tada jau susijungė. Dėl grūdelių aišku, seniau nebuvau gaminus kremo su tiek sviestmedžio. Tai galima sakyti, kad gavosi ir man, bet su papildomu gramu vaško:)

PinkCity
2012 11 08 | 20:37

O gal temperatūros nevienodos buvo? Nes tiek aliejų tirpsta ir šyla ilgiau, nei mažesnis kiekis vandens.

inga
2012 11 09 | 14:10

o, reikėtų pasigaminti! Kaip tik tokiam šaltam orui bus:)

Janina
2013 06 04 | 17:23

Aš tai naudodavau šitą kremą veidui – http://kosmetikosguru.lt/naturali-kosmetika/veido-prieziuros-kosmetika/Kremas-veidui-Stiprus-30ml, bet vėliau pabandžiau ir rankas juo teptis, tai net ir rankoms padėjo.. 🙂

Palikti atsakymą