Pasvarstymai aprangos tema

Neseniai viename forume radau jaunos moters prašymą patarti, kaip išsirinkti drabužius, kurie jai tiktų ir leistų atrodyti stilingai. Ji aprašė savo figūrą, nurodė jos privalumus ir trūkumus, netgi nuotrauką vaizdingumo dėlei įdėjo. Na ir ėmė forumo fashionistos (madistės?) apibėrinėti ją patarimais – tu nusipirk tunikų, tu pabrėžk liemenį, tu venk dryželių arba puoškis taškeliais. Nors dažniausiai tingiu veltis į diskusijas, neištvėrusi pasisakiau ir aš. Ir dabar noriu dar čia savo požiūriu pasidalinti.

Mano nuomone, pradėti reiktų ne nuo taškelių ar tunikų, o nuo gilesnio požiūrio į save – kas aš esu, ko noriu iš gyvenimo ir kokią žinią noriu pasauliui skleisti. Nes apranga jau senų senovėj liovėsi būti tik apsauga nuo šalčio ar kūno dengimas, kad nebūtų gėda nuogam pasirodyti. Tai yra žymiai daugiau, nors kartais apsimetinėjam, kad ne. Ypač vyrai kartais mėgsta demonstruoti atsainų požiūrį į aprangą, bet, mielieji, prašau jūsų, būkite atsargūs – pakako Drąsiui vieną dieną neapdairiai pasipuošti violetiniu megztuku ir po keleto metų trečdalis Lietuvos šia spalva nusidažė. Padariniai rimti. Reikia galvoti, ką dėvi.

Jei apsimeti, kad tau nerūpi tavo išvaizda ir išeini į gatvę atrodydamas absoliučiai belekaip, siunti labai aiškų signalą, kad tau ant visų nuomonės nusispjaut ir dar daugiau. Baisu pasidaro tik tada, kad suvoki, kad ir visuomenės atsakas toks pats. Kai apsinuogini, atvirai pabrėždamas seksualiausias savo kūno dalis, demonstruoji galingą dėmesio poreikį ir norą, kad į tave būtų nežiūrima ne rimtai, o kaip į vienadienį sekso objektą. Į visus niuansus nesigilinsiu, bet čia viskas aišku.

Na, o ar pasirinkti laisvą bohemišką, ar griežtą ir suvaržytą, ar elegantišką, o gal mažos mergaitės su kojinėmis iki kelių stilių – tik požiūrio reikalas. Kaip minėjau, požiūrio į save, į pasaulį ir taip, kaip nori save pristatyti pasauliui.

O paskui jau galima savito stiliaus rėmuose smulkintis į tai, ką ten nori vizualiai padidinti, sumažinti, pailginti ar suliekninti. Visos daugmaž žinome, kurios mūsų kūno dalys yra labiau demonstruotinos, o kurios labiau slėptinos (nors taip, taip, reikia mylėti save tokią, kokia esi, bla bla bla, bet jei pilvas išvirtęs, tai kad ir kaip jį dievintum, marškinėlių, apnuoginančių bambą, verčiau nesivilk, nes ta tavo meilė gali likti nesuprasta ar netgi kreivais žvilgsniais pašiepta). Aš, pavyzdžiui, labiausiai džiaugiuosi savo kojomis. Tai ir neslapstau jų po ilgais sijonais, net tekėjau su trumpa suknele. Dar ir mados vėjai taip maloniai čia atnešė tas timpas su trumpučiais megztukais arba tunikomis (!). Atpūtė ir nupūs, aišku, bet jei man šis stilius prilipo ir jei mano kojos nesudramblės, rengsiuos taip ir toliau.

Nes, kaip ten sakoma: mada rėkia – aš irgi, stilius didžiuojasi – tik aš!

Fashionista

P.S. Juokauju. Iš tiesų mes – tik kosmoso dulkės Visatos pakrašty, visais įmanomais būdais besistengiančios įprasminti savo beprasmę egzistenciją. Niekas nėra svarbu. Aišku, išskyrus violetinį megztuką.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Lina
2014 01 30 | 19:22

Va čia tai tikrai privertei susimąstyti… kai visa susivėlus ir su treningais nuvedu dukrą iš ryto į darželį ar užsukų į parduotuvę – kokią žinią nusiunčiu? turbūt, kad… esu “nusivylus namų šeimininkė” – ta blogąja prasme…nors gal iš tikro tokia ir esu 🙂

PinkCity
2014 01 30 | 19:57

Kadangi aš pati mėgstu susimąstyti ir mėgstu, kai mane kas priverčia susimąstyti, tai džiaugiuosi, kad tą padariau Tau. Nors šiaip esu pratusi Tave matyti ne tokią, kokią čia apibūdinai 🙂

r
2014 01 30 | 20:58

diskusija buvo kartais ne MD? 🙂

pritart pritariu, ką sakai, bet ne kiekvienoj moteriškėj slypi savipsichologė, ir dar rečiau – stilistė. ir kad merginos bandė padėti tai moteriškaitei, tai tikrai nieko blogo. juk yra paprastos stiliaus tiesos, kurias ne kiekviena moteris žino. pati sakai: turi nudribusį pilvą, nesivilk trumpų marškinėlių… o dažnai savivertę pakelia ne kokios nors psichologijos, o paprasčiausi bobiški dalykai: pagaliau radau savo dydžio drabužį, gerai atrodžiau, kas nors pagyrė ir pradžiugino. kokioj “what not to wear” laidoj bobelės verkia iš laimės, nes joms niekas nepasakė, kad jos gali rasti sau tinkamų drabužių ir gerai atrodyti. ir taip, ten taip pat sakoma: kaip rengiesi, tokią žinią ir skleidi pasauliui.

o jei tai buvo MD diskusija, tai net nustebau, kaip pozityviai merginos bandė padėti. nes paskutiniu metu stebiu atvirkštinę tendenciją. kokiam E5P puslapy daugiau PLUS dydžio drabužių prašančiai anglosaksei siūloma: o gal laikas mažinti dydį? pasižiūriu – siūlo lietuvė. gėda ir tiek…

Karolina
2014 01 30 | 22:29

Mano tetis gavo nemažą siuntą vizitinių kortelių, tai visas sudegino, nes šios buvo “Kedžio spalvos” 😀

PinkCity
2014 01 30 | 22:42

r, taip, MD.
Tu teisi, reikia atrasti savo figūrai tinkančius drabužius, bet manau, kad tai turėtų paskutinis žingsnis, o ne pirmas, nes jei apsivilksi palaidinę su krūtinę optiškai didinančia iškirpte, pilvą slėpsi po šortais aukštu liemeniu, kojas ilginsi išilgais brūkšneliais išvagotom kojinėm ir žemą ūgį bandysi kompensuoti platformomis, bendras vaizdas bus katastrofiškas ir žmonės matys ne optiškai patobulintas Tavo linijas, o juokingą žvirblių baidyklę.
MD apskritai yra pozityvus portalas, nes iš SM ten perbėgo moderniau mąstančios būtybės.
E5P man labiau pačios britės juokingos – ne kiekviena parduotuvė turi skiltį toms plius saizinėms, o čia jos po kiekvieno naujų prekių įkėlimo ima verkti, kada bus rūbų “tikroms moterims”… Bet ten nesiveliu į diskusijas. Apskritai nemėgstu veltis į diskusijas, kaip jau rašiau, bet va kartais neištveriu.
Karolina, Tavo tėtis jėga!

diamoind
2014 02 10 | 1:28

matosi kad straipsnius kuria intelektu nepasizymintis zmogelis… Gal apie siuolaikine kosmetika kerti ir madinga zalia gyvenima(kada pakelis turi buti butinai zalias nes ekologiskas!) bet apie tai kas dedasi Lietuvoje suvokimas silpnas..nieko nesakau kurk rasyk juk faina(silpniems ir bukiems) kai visi paspaudzia like arba paraso kokia tu faina 🙂

PinkCity
2014 02 10 | 11:05

Ačiū už argumentuotą nuomonės išsakymą.
Nesuvokiu, kad dedasi Lietuvoje? Mano menkieji protiniai sugebėjimai leidžia daryti prielaidą, kad jūs, pone Intelektualusis, greičiausiai iš vargšų valstybės nuskriaustųjų pašalpinių būrio būsite?

diamoind
2014 02 10 | 13:14

ponia intelektualioji 🙂 dirbu tikrai idomu ir specifini darba ir zinoma gaunu tikrai neblogus pinigus 🙂 beje jei pateikiu nuomone,jusu atzvilgiu matomai gincytina,reiktu i juos atsakyti o ne iskart pulti 🙂

PinkCity
2014 02 10 | 14:55

Tikrai? Ateinate į mano tinklaraštį, kuris yra šiaip ar taip mano asmeninė erdvė, po tekstu, kuriame reiškiu nuomonę apie aprangą, išrašote diagnozę apie mano intelektinius sugebėjimus ir paskui pasijuntate nepatenkintas, kad atsakau ne pačiu maloniausiu tonu?
Beje, man nuoširdžiai būtų įdomu sužinoti, kas gi dedasi toje Lietuvoje, jei jau teigiate, kad mano protinės galimybės neleidžia to suvokti pačiai. Ir kaip jūs įvertinate, kas yra Lietuva, o kas ne? Ar aš, mano šeima, mano draugai, giminės ir pažįstami, gyvenantys Lietuvoje, nėra Lietuva? Paaiškinkite, prašau.

MySky
2014 02 11 | 15:30

Gražios kojos 🙂

Palikti atsakymą