Kaip pasigaminti kietąjį šampūną
Pastarąjį pusmetį plaukus plaunu ne su įprastu skystu, o su kietu kaip muilas šampūnu. Man tai buvo malonus atradimas, nežinau kodėl, gal kad kitaip, nei visi žmonės. Aišku, tuo muilo gabalu aš skalpo nebrūžinu, žinau, kokie pažeidžiami plaukai tampa, kai juos sušlapinti, bet šampūnas puikiai putoja, todėl pasimuilinu juo rankas ir putomis išplaunu galvą bei plaukus.
Pasidalinsiu savo kurtais receptais. Abu gabaliukai – maždaug po 60g, užtenka ilgam.
Žaliasis kietasis šampūnas
22,2g Sodium coco sulfate;
22,2g Sodium cocoyl isethionate;
6g vandens;
3g sviestmedžio sviesto;
2,4g fitokeratinų;
2,4g Rasulo molio;
1,2g provitamino B5 (pantenolio);
0,18g spirulinos;
11 lašų rozmarinų eterinio aliejaus;
11 lašų Atlasinių kedrų eterinio aliejaus.
Surfaktantus su vandeniu ir sviestu pašildau karšto vandens vonelėje, pagrūsdama ir pamaišydama, kad gautųsi vientisa pasta, tada, nukėlus nuo viryklės, sudedu likusius ingredientus ir silikoninėje keksiukų formelėje suformuoju muiliuką, kuris per kelias dienas sustingsta į puikų kietą šampūną.
Antrąjį variantą gaminau be sviestų ir aliejų, nes kažkaip man truputį pernelyg šitas riebalino plaukus.
Rudasis kietasis šampūnas
19,8g Sodium coco sulfate;
19,8g Sodium cocoyl isethionate;
7,2g muilinės akacijos (Shikakai) vaisių miltelių;
6g pipirmėčių hidrolato;
5g šventojo baziliko (Tulsi) lapų miltelių;
2,4g fitokeratinų;
1,2g provitamino B5 (pantenolio);
11 lašų rozmarinų eterinio aliejaus;
11 lašų Atlasinių kedrų eterinio aliejaus.
Gaminimo eiga panaši, kaip ir pirmojo varianto – iš biriųjų ingredientų ir hidrolato karšto vandens vonelėje sutrinu pastą, tada įmaišau likusius priedus ir suformuoju šampūną.
Antrasis variantas kiek mažiau putoja, nes į jį dėjau mažiau surfaktantų, dalį jų funkcijos palikau atlikti muilinei akacijai, kuri turi nuostabų poveikį plaukams – juos stiprina, suteikia žvilgesio, skatina plaukų augimą, užkerta kelią pleiskanoms ir kartu švelniai plauna galvos odą. Galima šampūną gamintis vien tik iš muilinės akacijos miltelių ir vandens, tik reikės priprasti prie neputojimo plaunant galvą.
Naudojant šiuos kietuosius šampūnus man nebereikia plaukų kondicionieriaus – nors turiu iš anksčiau pasigaminusi, tai retkarčiais palepinu plaukus jį naudodama kaip kaukę, bet šiaip išsiplaunu galvą, natūraliai išdžiovinu ir plaukai puikūs – to anksčiau niekad nebūdavo. Dabar, žiemą, kai toks sausas oras, kartais plaukai ima elektrintis, ypač po šukavimo plastikinėmis šukomis, todėl susimakalavau elementarų purškiklį – distiliuotą vandenį parūgštinau pieno rūgštimi ir įlašinau įvairių citrusinių vaisių – apelsinų, greipfrutų, mandarinų, citrinų – eterinių aliejų. Jie netirpsta vandenyje, todėl kiekvieną kartą prieš purkšdama plaukus buteliuką suplaku.
Tokia tat mano dabartinė plaukų priežiūra.
7 Comments
Join the discussion and tell us your opinion.
jur perkate viska?
aroma-zone.com
Laba, 100metu 🙂
Dar karta bandau tave ikalbeti pamakaluoti ir man:-) Viliuos, kad neatsisakysi… Labai noreciau to zaliojo sampuno. Butu dingstis dar ir susibegt, kol darban negrizai….
Gerai 🙂
🙂
Kur jus visa tai gaunat ?
aroma-zone.com