Kaip pasigaminti plaukų balzamą
Po šešiolikos metų (daugiau nei pusė mano gyvenimo!) nepertraukiamo plaukų alinimo chemija pagaliau lioviausi juos dažyti ir lyg norėdama atsiprašyti nusprendžiau kuo labiau lepinti ir tausoti. Prisipirkau organinių (žodžio ekologiškų jau tikriausiai negalima naudoti, nes rizikuoji būti apšaukta eiline madų besivaikančia besmegene) šampūnų ir balzamų, iš karto susitvarkė pleiskanų problema, tačiau sau idealiai tinkančio kondicionieriaus nepavyko atrasti – tokio, kuris pakankamai pamaitintų, sušvelnintų, nuglotnintų ir suminkštintų sausus plaukų galiukus, neriebalindamas šaknų. Taigi nusprendžiau jį pasigaminti pati.
Naudojau (išeiga – apie 50 ml):
3 ml jojobos aliejaus (6%);
37,7 ml ylang ylang hidrolato (75,4%);
4 g BTMS emulsiklio (8%);
1 g – 28 lašus augalinio glicerino (2%);
1,5 g – 34 lašus provitamino B5 (pantenolio) (3%);
1,5 g – 42 lašus hidrolizuotų ryžių proteinų (3%);
7 lašus ekokonservanto (0,8%);
7 lašus vitamino E (0,8%);
5 lašus arbatmedžio eterinio aliejaus (0,5%);
5 lašus kedro eterinio aliejaus (0,5%).
Jojobos aliejus atstato plaukų elastingumą, žvilgesį, riebalų balansą, maitina sausus ir suskilinėjusius galiukus, ylang ylang hidrolatas skatina plaukų augimą, tonizuoja galvos odą, suteikia plaukams stiprumo ir blizgesio, smagiai kvepia, glicerinas suteikia plaukams drėgmės ir padeda jos neprarasti. BTMS yra plaukų priežiūros priemonių gamybai skirtas emulsinis vaškas, pats turintis nemažai plaukams naudingų dalylėkių. Provitaminas B5 (pantenolis) stiprina ir gydo pažeistus plaukus, suteikia jiems žvilgesio, plaukai geriau šukuojasi, nesivelia, nesielektrina, lėčiau riebaluojasi, greičiau auga, mažiau slenka, hidrolizuoti ryžių proteinai suteikia plaukams drėgmės ir ją palaiko, stiprina plaukus ir suteikia jiems purumo, neleidžia šakotis galiukams. Arbatmedžio ir kedro eteriniai aliejai neleidžia plaukams greitai susiriebaluoti, kedras taip pat mažina plaukų slinkimą.
Gaminam taip: viename indelyje šildom aliejų ir BTMS, kitame – hidrolatą ir gliceriną (daugiau apie šildymo būdą – čia arba čia), jiems pasiekus apie 70ºC temperatūrą, supilam abu į vieną indą, intensyviai maišom, susiemulsavus ir atvėsus sulašinam visus pagerinimus, dar kartą gerai išmakaluojam, sukrečiam į sterilų indelį ir tepam ant plaukų išplovus juos šampūnu. Palaikom kuo ilgiau tuo geriau (man gaila tokį savo gaminį nuplauti po kelių minučių, tai sėdžiu užsimaukšlinus celofaninę kepuraitę ir apsivyniojus galvą rankšluosčiu gerą valandą), nuplaunam ir džiaugiamės dar nuostabesniais plaukais. Iš tiesų šis produktas iš visų pačios gamintų labiausiai mane nustebino savo stebuklingu efektyvumu – plaukai tiesiog rankose minkštėjo ir švelnėjo, vos tik pradėjus tepti balzamą! Tiesa, gavosi jis toks pakankamai tirštas, kaip kaukė, kitą kartą gal surizikuosiu mažesnę BTMS koncentraciją dėti, tačiau privalumas tas, kad jo reikia labai nedaug, be to, nenuvarva.
Tinginčioms ar bijančioms pačioms gamintis visą balzamą rekomenduočiau pabandyti įsigyti ir įsilašinti po kelis lašus ryžių proteinų, pantenolio ar kitokio gėrio į pirktinį produktą kaskart tepantis juo plaukus, tačiau žymiai geriau yra netingėti ir nebijoti!
komentarai
Join the discussion and tell us your opinion.
O kur yra tų visokių priemonių pirkti?
Išduok kokius ten šampūnus naudoji 🙂
astu, aš dažniausiai siunčiuosi iš prancūziškos Aroma-zone parduotuvės, tačiau yra viso to gėrio ir Lietuvoje, nepatingėk pagūglinti 😉
Živile, nesu prisirišusi prie vieno gamintojo, esu išbandžiusi Urtekram, paskui kažkokį Graikijoj ekologišką šampūną su alyvuogių aliejumi pirkau, tik nepamenu pavadinimo, nesu atradusi kažko labai stebuklingo, bet ir neteko ant kokios nors nesąmonės užsirauti.
Sveika,butu labai smagu,jei suzinotume kaip gamintis sampuna!Balzama plauku turimt,truksta tik sampuno!:)
Paprasčiausias šampūno variantas – naudoti muilo riešutėlius 😉
As plaukai greiciau nesiriebaluoja su siuo balzamu 🙂 Reiks isbandyt 🙂
Tai čia realiai toks visapusiškam plaukų atstatymui ir padeda nuo plaukų slinkimo?