Kaip pasigaminti šampūną

2013-05-22

Kai kolegės – maisto tinklaraštininkės rauna dilgėles sriuboms, virtinukams, makaronams ir salotoms, aš nusprendžiau susimakaluoti iš jų plaukus stiprinantį šampūną. Sako, kad dėl jų plaukai mažiau slenka, mažiau riebaluojasi, o galva – mažiau pleiskanoja. Pabandom?

Dilgėles susidžiovinau, paėmusi porą saujų susimaliau kavamale, gavosi 9 gramai dilgėlių miltelių. Užpyliau juos 80g distiliuoto vandens ir palikau parai, kad pritrauktų, karts nuo karto indelį papurtydama, keletą kartų perkošiau. Tokiu būdu pasigaminau beveik juodą dilgėlių ištrauką (todėl šis šampūnas labiau rekomenduotinas tamsiaplaukėms).

Dilgėlių šampūnas

100ml šampūno naudojau:

57 g dilgėlių ištraukos vandenyje;
25g tirštojo putoklio (INCI: Lauryl glucoside);
12 g cukraus putoklio (INCI: Decyl glucoside);
5 g kokosų putoklio (INCI: Coco glucoside and glyceryl oleate);
3 g augalinio glicerino;
1 g ksantano;
78 l provitamino B5 (pantenolio);
54 l AHA rūgščių;
20 l Atlasinio kedro eterinio aliejaus;
20 l pačiulio eterinio aliejaus;
18 l konservanto Cosgard.

Sumaišiau putoklius, įpyliau ištrauką, gliceriną, vėl pamaišiau, subėriau ksantaną, vėl pamaišiau, sulašinau likusius priedus ir dar pamaišiau. Maišyti reikia atsargiai ir nelabai smarkiai, kad šampūnas nesuputotų anksčiau laiko. Pamatavau pH – 5,5, idealu! Turėjau po ranka pieno rūgšties pasidėjusi, jei reikėtų dar parūgštinti, bet kad iš karto gavosi puikiai. Šampūnas galėtų gal daugiau putoti, tada būtų skalsesnis – kitą kartą daugiau cukraus putoklio pripilsiu. O šiaip puikiai plauna plaukus ir galvos odą (juk tam jis ir skirtas, ar ne?), bet nėra toks agresyvus nei kaip įprastiniai parduotuviniai, nei kaip mano išbandyti ekologiški šampūnai, mat jame esantys detergentai – tik gliukozidai, jokių sulfatų ir juolab naftos subproduktų. Gal kas yra įpratęs prie visų tų hedendšouldersų, tai jiems nieko, bet kai aš išsiplaunu plaukus tokiais agresyviais dalykais, mano galvos oda kaipmat parausta, supleiskanoja ir ima niežėti. O iš gliukozidų ir mažiems vaikučiams galima šampūną sumakaluoti – tik jau tada ne dilgėlių, o kokių medetkų ištrauka labiau tiktų, ir ne eteriniai aliejai su pantenoliu, o koks bisabololis, alantoinas į sudėtį įeitų.

***

P.S. Kadangi beveik po kiekvienu įrašu apie kosmetiką sulaukiu klausimo apie tai, kur perku priemones, parašysiu iš karto, nors už reklamą man niekas nemokėjo – prancūzų Aroma-zone. O dilgėlės tai vietinės.

3 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams