Lauren Groff: Florida

Tai, kas buvo pastatyta, kad atrodytų tvirta, buvo trapu laiko akivaizdoje, nes laikas nejuda, – jis ne žmogus, o gyvūnas. Laikui nerūpi, jeigu iškrinti iš jo. Jis tęsiasi toliau be tavęs. Jis tavęs nemato – jis visada aklas žmonėms ir tam, ką darome, kad jį sulaikytume, mūsų taksonomijoms, valymams, tvarkymams, dėstymams. Net ši trobelė su tobulai apgalvotais kampais, vamzdžių ir laidų gyslomis, ne ką patvaresnė negu grėblio žymės, kurias tą rytą palikome dulkėse, kurias jau nutrynė laikas. 

Lauren Groff yra nepaprastai talentinga rašytoja, gebanti kasdienės buities rutinoje parodyti žybtelinčius deimantus, tačiau perdėm neestetizuojanti ir nenuplaukianti nuo realybės. Norėjau šios knygos, kad galėčiau visa esybe pasinerti į užburiantį autorės kuriamą pasaulį, bet neįvertinau fakto, kad “Florida” yra ne romanas, o apsakymų rinkinys. Ir tai didžiausias trūkumas, žiūrint mano akimis.

Iš kiekvieno apsakymo fabulos matau gimstant naują nuostabų pasaulį, bet man leidžiama tik akies kampeliu žvilgtelėti į jo epizodą, ir tai žiauriai erzina! Labai labai nemėgstu apsakymų, ypač tokių genialių rašytojų apsakymų.

Tačiau jei Tau šis literatūros žanras prie širdies, jausies tarsi išsipakavusi:ęs mėgstamų saldainių dėžutę. Asorti. Vienas apsakymas vienokio stiliaus, kitas kitokio, bet visi kažkuo susiję su Florida ir visi įdomūs.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 6

Pasidalinkite savo mintimis