Lars Mytting: Heknių audinys

…jis susimąstė apie savo pažadą Astridai. Jiems pradėjus ardyti bažnyčią, jis pažadėjo surasti Heknių audinį. Buvo sakoma, kad jame pavaizduota pasaulio pabaiga. Pusiau paukščiai, pusiau žmonės spjaudosi ugnimi ir degina viską ant žemės. Esą jis turėtų perspėti apie kaimui gresiančias ligas, potvynius ir purvo nuošliaužas.

Antroji nuostabios trilogijos “Seserų varpai” knyga, man palikusi didesnį įspūdį už pirmąjį romaną. Veiksmas toliau rutuliojasi XIX a. pabaigos – XX a. pradžios atokiame Norvegijos kaime, nors geografija išsiplečia iki Škotijos ir Vokietijos, nes… Astrida juk buvo pagimdžiusi dvynius! Jie susitinka tik suaugę, o jų magiškas tarpusavio ryšys leidžia įvykti stebuklams.

Šio rašytojo talentas – neabejotinas ir neginčytinas, nuo knygos sunku atsitraukti, pasakojimas įtraukia ir nepaleidžia, pasakotojas jautrus ir empatiškas, o į kai kurias knygos vietas mano kūnas reagavo tiesiog fiziškai – tikrąja ta žodžio prasme šiurpo oda, nuo juoko kilnojosi pilvas, iš nuostabos kilnojosi antakiai.

Žinoma, rekomenduoju trilogiją pradėti skaityti nuo pirmosios knygos, “Seserų varpai“, ir perskaičius šią, antrąją, kantriai sulaukti trečiosios! Štai ką aš vadinu kokybiška literatūra.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 50

Pasidalinkite savo mintimis