Lars Mytting: Seserų varpai

Gimdymas buvo sunkus. Tikriausiai pats sunkiausias, koks tik kada nors buvęs, be to, kaime, kur kiekvienas gimdymas sukeldavo nepatogumų. Mama buvo stora, bet tik trečią dejonių kupiną dieną ji suprato, kad nešioja dvynius. Kaip išstūmė, kaip ilgai aidėjo riksmai trobelėje ir kaip aplink gimdyvę susispietusios moterys ištraukė kūdikius – visa tai buvo pamiršta. Pernelyg siaubinga, kad pasakotum, pernelyg baisu, kad prisimintum. Motina plyšo ir mirtinai nukraujavo, ir jos vardas buvo ištrintas iš istorijos. Bet dvynės ir jų apsigimimas bus prisimenamas amžinai.

Atšiaurus XIX a. atokaus Norvegijos kaimo gyvenimas, nepriteklius, alkis, šaltis, mažai šviesaus gyvenimo vilties. Net ir meilė atrodo kažkokia skurdi, neįtikinanti, neužkrečiama. Bet ir tokiomis nepavydėtinomis sąlygomis gyvenanti moteris randa savyje jėgų svajoti. Istorija įmantriai pinama, vienas svajones keičia kitos, o skaitytojas vis vedamas už rankos į nežinią, ar joms lemta išsipildyti.

Skaitydama vis negalėjau paleisti minties apie tai, kaip gerai mes šiandien gyvenam, kokia nuostabi yra mūsų sveikatos sistema, koks svarbus yra išsilavinimas ir kiek pasiekta kalbant apie moterų teises. Nes vos šimtas kitas metų atgal gyventi buvo oi kaip nesaldu, ypač jei gimei moterimi.

Nuostabus skandinavų literatūros kūrinys su magiškojo realizmo prieskoniu, bet jo ne per daug, santūriai išlaikant sveiką protą.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 33

2 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Lars Mytting: Plauk su skęstančiais – Laimės psichologija
2022 01 14 | 14:36

[…] šio autoriaus Seserų varpai, nusprendžiau dar kažką jo perskaityti. Šįkart veiksmas vyksta XX a., bet jame persipina […]

Lars Mytting: Heknių audinys – Laimės psichologija
2022 11 28 | 11:04

[…] nuostabios trilogijos “Seserų varpai” knyga, man palikusi didesnį įspūdį už pirmąjį romaną. Veiksmas toliau rutuliojasi XIX a. pabaigos – XX a. pradžios atokiame Norvegijos kaime, […]

Palikti atsakymą