Jean Shinoda Bolen: Kiekviena brandi moteris – deivė

Brandžiai moteriai paprastai užtenka išminties suderinti “prieštaringas” savybes. Prireikus ji geba ir pasipiktinti, ir atjausti kitą, kaip reikiant įtūžti ir parodyti švelnumą, moka derinti padorumą ir nešvankius juokus. Tokia moteris geba mėgautis vienatve ir tuo pat metu aktyviai veikti visuomenėje. Ji gali būti itin savarankiška asmenybė ir tuo pat metu jautriausiais ryšiais būti susijusi su kitais. Ši nepakartojama ir nuoširdi asmenybė, turėdama daugybę pačių įvairiausių bruožų, sugeba juos suderinti. Tokia moteris geba puoselėti visą puokštę savybių, todėl yra visavertė asmenybė, tačiau anaiptol ne tobula ar jau negalinti keistis moteris. 

Prieš penkerius metus itin susižavėjau šios autorės knygomis apie deivių ir dievų archetipus mumyse. Nors pavadinimas gali suklaidinti, tai nėra pigus motyvacinis šlamštas, skatinantis visas vaikščioti su ilgais sijonais ir puoselėti namų židiniui nepamirštant, kas namų šeimininkas. Jean Shinoda Bolen yra rimta mokslininkė psichiatrė jungistė, o archetipų teorija man yra labai artima, nes kadaise itin taikliai sudėliojo taškus ant i mano savęs pažinimo kelionėje.

Kadangi nemažai teorijos kartojasi po “Kiekviena moteris – deivė”, ši knyga man asmeninės revoliucijos nesukėlė, bet smagu buvo atšviežinti žinias brandos perspektyvoje. Be to, čia remiamasi ne tik graikų mitologija, bet supažindinama ir su kitų kultūrų deivėmis, mat senovės graikai ne visus moters psichologijos aspektus ėmė domėn.

Naudinga literatūra iš profesionaliosios saviugdos srities.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 12

Pasidalinkite savo mintimis