Jason Fried, David Heinemeier Hansson: Nedirbk

Jason Fried, David Heinemeier Hansson NedirbkJei nori ką nors padaryti, daryk tuoj pat. Įkvėpimo nepasidėsi ant lentynos dviem mėnesiams. Negali sakyti, kad padarysi tai vėliau. Vėliau Tu nebūsi taip nusiteikęs.

Dar viena motyvacinė knyga, šįkart orientuota į tuos, kurie turi idėją ir nori pradėti savo verslą. Kasdienišku stiliumi (vertė Paulius Ambrazevičius – puikus darbas!), tarsi būtų kalbama su senu draugu, autoriai dalinasi mintimis apie tai, kad nebūtina paisyti nusistovėjusių verslo taisyklių, kurti planus, apibrėžti darbo kultūrą ir gaišti laiko susirinkimuose. Tiesą sakant, perskaičiusi nesužinojau nieko naujo ir nelikau kažkam sumotyvuota, nes mano požiūris absoliučiai sutampa su autorių – dirbdama didelėje įmonėje kiekvieną kartą nusistebėdavau, kam gaištama laiko tokioms nesąmonėms, kurios vaizduojamos kaip privalomi šiuolaikinių bendrovių atributai. Smagu, kad ne aš viena taip galvoju. Bet kadangi šiuo metu jokios verslo idėjos neturiu, kaip ir sakiau, raštiškas mano nuomonės patvirtinimas nepakeitė mano gyvenimo kažkokia linkme, ko šiaip tikiuosi iš motyvacinių knygų. Perskaičiau nerealiai greitai – per keletą valandų, nes knyga, nors iš pažiūros normalaus storio, yra prikimšta visa puslapį užimančių iliustracijų, šriftas didelis, tarpai tarp eilučių taip pat.

Labiausiai nepatiko tai, kad pavadinimas vėl absoliučiai neatitinka turinio – kas čia per “Nedirbk”? Knygoje nuolat kartojama, kad verslininkai turėtų samdyti kiek įmanoma mažiau žmonių, stengtis daugiau daryti patys, kad išbandytų save visose pozicijose ir t.t., tai kuo dėtas “Nedirbk”? Galima pradėti ideologiškai ginčytis dėl to, kad tarsi kai dirbi mėgstamą darbą, tai gali sakyti, jog nedirbi, bla bla bla, bet knyga yra apie tai, kaip dirbti ir vadovauti verslui kitaip, nei įprasta, o ne apie laisvalaikio leidimo būdus. Originalus knygos pavadinimas yra “Rework” ir jis puikiai atspindi kūrinio idėjas. Kas čia – eilinis bandymas pritempti lietuvišką pavadinimą prie lietuviškos auditorijos, kaip dažnai daroma filmų atveju? Pauliau?

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 5.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis