Gyvenimas (ne) pagal laikrodį

Seniai seniai, kai aš buvau mažulytė naujagimė, ore sklandė populiarios JAV pediatro Benjamin’o Spock’o idėjos, viena iš jų – apie disciplinos ir tvarkaraščio laikymosi svarbą. Mano mama tuomet buvo jaunutė pirmakartė motina, mylėjusi mane visa širdimi ir uoliai paisiusi tokios garsenybės patarimų – jei buvo pasakyta, kad kūdikį reikia maitinti kas tris valandas, likus dešimčiai minučių iki numatyto laiko, nors ir man kriokiant iš alkio, ji stengdavosi mane nuraminti kitokiais būdais – nešiodama, sūpuodama, kalbindama, myluodama, bet valgyt duodavo griežtai pagal grafiką.

Kiti galbūt abejoja tokių ankstyvųjų patyrimų svarba, bet aš manau, kad šitoks auginimas turėjo nemažai įtakos ir dabartiniam mano gyvenimo būdui. Pavyzdžiui, nepaprastai mėgstu gardžiai pavalgyti ir maistas man yra tikrai svarbi tiek kasdienybės, tiek švenčių dalis. Jei ilgesnį laiką esu priversta alkti, darausi tiesiog nepakenčiama!

Laikrodis

Galbūt dėl tokios ankstyvosios disciplinos labai vertinu punktualumą – visuomet stengiuosi visur atvykti anksčiau, nei numatyta ar sutarta, o jei esu priversta vėluoti, taip suirztu, kad retsykiais net supanikuoju.

Trečias dalykas, kuris man šiandien toptelėjo į galvą kaip šios kūdikystės patirties išdava, yra faktas, kad nemėgstu gyventi pagal laikrodį! Tikrai, anksčiau to nesupratau, bet gal ir vasarą šitaip dievinu dėl to, kad jos metu laikrodžiai praranda savo svarbą.

Todėl dabar – karantino metu – aš tiesiog mėgaujuosi gyvenimu be laikrodžio! Abu vaikai su manimi namie, tad ryte nereikia nusistatyti žadintuvo, kad pagaminčiau sūnui pusryčius ir suruoščiau jį į mokyklą, tada nereikia žvilgčiot į laikrodį, kada jau metas žadinti dukrą ir skubintis ją nuvesti į darželį iki tenykščių pusryčių. Paskui vėl – važiuoti pasiimti vieną, važiuoti pasiimti kitą, sužiūrėti, kada laikas kuriam būreliui, kada jau žiū – laikas miegoti, nes rytoj reikia keltis būtent tuo metu!

Valgyti, kai išalksti (o ne kai vyksta darbdavio ar mokyklos numatyta pietų pertrauka), miegoti, kai esi pavargęs, keltis, kai esi išsimiegojęs – atrodo, tokie elementarūs bazinių poreikių tenkinimo aspektai, bet kaip mes juos užmirštame, kai įprantame gyventi pagal laikrodį!

Facebook komentarai

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

1commemoration
2022 02 17 at 16:32

1production

Leave a reply