Carlos Castaneda: Kelionė į Ikstleną

Carlos Castaneda Kelionė į IkstlenąMirtis – vienintelė išmintinga patarėja. Kai tik tau ima atrodyti, – o tau visuomet taip atrodo, – kad tau nesiseka, kad tu beveik žlugęs, atsigręžk į savo mirtį ir paklausk, ar tai tiesa. Ir mirtis pasakys, kad tu klysti. Kad viskas yra niekai, išskyrus jos prisilietimą. „O aš tavęs dar nepaliečiau“, – pasakys tavoji mirtis.

Trečia knyga iš serijos apie Don Chuano mokymą, pirmosios dvi – apie kitokio pasaulio matymą psichotropinių augalų pagalba, todėl nedomina. Šįkart pradedama matyti daugiau savo paties tobulėjimo dėka, taigi įdomiau.

Medžiotojas žino, kad dar ne sykį įvilios grobį į spąstus, todėl nė kiek nesirūpina dėl ateities. Nerimauti – tai būti prieinamam. Kai nerimauji, būtinai kabiniesi į ką nors iš nevilties. O kartą įsikabinęs, neišvengiamai išvargsi pats ir nuvarginsi tą, į kurį kabiniesi.

Visą laiką Castaneda, rašantis knygą pirmuoju asmeniu, atsisako pripažinti sveiku protu nepaaiškinamus, bet su juo pačiu vykstančius reiškinius, tuo tarsi įtikinėdamas skaitytoją – štai, aš irgi netikėjau, bet tai tiesa! Toks stilius mažumėlę erzina, tarkim, lyginant su Ivanauskaite Kelionėje į Šambalą (kodėl pastaruoju metu mano skaitomos knygos prasideda žodžiais kelionė arba kelias?), kuri nėmaž nesiteisina pasakodama apie mistines patirtis, susitikimus su antgamtinėmis būtybėmis ir panašiai. Galbūt Castaneda tiesiog orientuojasi į platesnį skaitytojų ratą, ir nenorėdamas jų priblokšti gryna ezoterika, imasi atsargių įžanginių žingsnelių.

Niekada nereikia apgailestauti dėl to, ką padarei, pasakė jis. Vadinti savo poelgius menkais, blogais ar bjauriais – tai pataikauti savo reikšmingumo jausmui.

O šiaip knygelė, be abejo, naudinga ir įdomi, praplečianti akiratį, supažindinanti su indėnų šamanų filosofija, ir eilinį sykį patvirtinanti, kad kur žmogus beieškotų dvasinės pilnatvės – Meksikoj, Prancūzijoj ar Indijoj – keliai labai labai panašūs!

Kario menas – išlaikyti pusiausvyrą tarp žmogiškosios būties siaubo ir stebuklingo jos grožio.

292 dykuma kvepiantys puslapiai.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

komentarai

Join the discussion and tell us your opinion.

Adis
2010 08 14 15:11

Atsimenu, kai pamačiau šitą leidimą, tai taip visas ir susipirkau. Ne, nesu ezoterikas, į religijas ir panašius horoskopus žiūriu arba pašaipiai, arba per romantikos prizmę, bet va Castaneda kabina. Tiek kai kuriomis idėjomis, tiek pateikimo forma.

Bet daugiau pusantros Castanedos knygos paeiliui nesu perskaitęs. Užknisa, ir tiek.

„O šiaip knygelė, be abejo, naudinga ir įdomi, praplečianti akiratį, supažindinanti su indėnų šamanų filosofija”

Na iš tiesų čia nemažas klausimas, kiek čia indėnų, kokių indėnų ir kodėl būtent indėnų filosofija, bet jei jau žiūrim per indėnų prizmę, tai reiktų įterpti ir pabrėžti žodelį „Pietų”. Nes šiauriečių indėnų filosofija kiek kitokia – tiek sunkiau (logiškai) suvokiama europiečiams, tiek ir rečiau atveriama baltiesiems.

Rusne
2010 08 16 9:26

Kelionė į Ikstleną yra tik pirmas žingsnelis link tų didžiulių Kastanedos lobių. Būtų tikrai gaila, jei neskaitytum toliau.

PinkCity
2010 08 16 17:20

Kai baigiau ją skaityti, abejojau, ar skaitysiu kitą serijos dalį. Tačiau praėjus keletui dienų pastebėjau, kad kai kurie autoriaus atskleisti dalykai stebuklingai paaiškėja vėliau kaip grynų gryniausia tiesa, taigi mano pažintis su Castaneda šia knyga nesibaigs, manau.

Apple5
2010 08 19 10:04

Labai puikus įrašas. Noriu šitos knygos 🙂

huhu
2010 08 19 23:53

http://www.prismagems.com/castaneda/donjuan1.html

cia yra visi svarbesni(rasyti po jo klystkeliu su grybukais :D) castanedos rastai(angliskai).

del indenu.. ir taip toliau, tai pats castaneda yra pasakes kas juo tiketu jai tai butu tik jo asmeniniai paistalai, del to isrado ta indena, kadangi buvo antropologas tai nesunkiai itikino visus, bet is ties tai asmeninis castanedos darbas paremtas viso pasaulio zmoniu darbais ir asmenine patirtimi. skaitalas sunkus ir labai gilus netobulas, bet mano kuklia nuomone geriausia rasleva iki sios dienos rasyta bet kokio zmogaus.

Leave a reply