Apie vaikščiojimą patamsiais

Ar žinojai, kad net aštuoniasdešimt penkis procentus informacijos apie mus supantį pasaulį gauname per regą? Esame taip įpratę matyti, kad likusius keturis pojūčius dažnai paliekame be darbo.

Elektra – labai naujas, tik devyniolikto amžiaus pabaigoje atsiradęs išradimas. Iki to laiko žmonės gyveno pasišviesdami žvakėmis, laužais, fakelais, geriausiu atveju – žibalinėmis lempomis. Tačiau tie, kurie gyveno vargingiau, tikrai be rimto reikalo žvakės nedegindavo. Tai kaip jie matydavo tamsoje?

O Tu pabandyk! Jei dabartiniuose savo namuose gyveni pakankamai seniai, tikriausiai mintinai žinai, kur kas padėta. Netgi moki būti atsargesnė(-is) pavojaus zonose – kur, kaip žinai, gali mėtytis nesutvarkyta Lego detalė ar pripūstas balionas.

Laimė

Kai vaikštome tamsoje, tampame žymiai jautresni ir atidesni. Kokia puiki dėmesingo įsisąmoninimo treniruotė! Dažnai ją atlieku sutemus – kai reikia nueiti ir atsinešti ką nors iš kito kambario, jame neužsibūnant.

Todėl ir kai stengiamės užmigti, arba kai atsisėdame medituoti, užmerkiame akis – aštuoniasdešimt penki procentai informacijos apie išorinį pasaulį kanalo užsidaro, ir mes galime maloniai leisti laiką vidiniame – jį stebėti, jame kurti ar ilsėtis.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis