Richard Miller: Yoga Nidra: A Meditative Practice for Deep Relaxation and Healing

Richard Miller Yoga NidraFear is always about the future, and reactivity about the past. Right action resides in the “now.” Yoga Nidra is a practice that reveals and teaches you how to live in the now so that you can access your native intelligence and inborn ability to respond appropriately to every situation.

Šiuo metu pakankamai intensyviai domiuosi nidra joga, tad nusprendžiau perskaityti vieną žymesnių knygų jos tema. Ričardas Mileris – garsus JAV psichologas ir jogas, ypatingą dėmesį skyręs giluminio atsipalaidavimo temai, kuris savo sistemą sukūrė remdamasis daugelio Rytų tradicijų praktika. Knygoje aprašoma nidra jogos esmė – nedualumas, pasaulio ir savo suvokimo apie jį nedalijimas į gera ir bloga, malonu ir skausminga, balta ir juoda, ir taip toliau. Visos priešybės egzistuoja kartu vienu metu, tik kur? Mūsų stebinčiame prote? Mūsų juntančiame kūne? Plačiame sąmonės lauke, kurio visos tos mintys, emocijos, jutimai negali paveikti, nes jame, kaip plačiame danguje, tiesiog atsiranda ir išsisklaido, kaip debesys?

Yoga Nidra reveals that your body, mind, and the entire universe live in you, in your awareness. During practice, you may experience an expansion beyond the confines of your body, which can make you feel like you’re having an out-of-body experience. But, no matter how far out you expand, aren’t you always “here” as the witness of your experience? Yoga Nidra helps you inquire as to who this witness is, this “I” that you take yourself to be. When you realize True Nature, pure Being, you recover your primal memory that your “real body” is everywhere, infinitely expanded. You realize that the entire universe is your body. Then there’s no such thing as an out-of-body experience because there’s nowhere to go where you aren’t already. You’re always here, which is everywhere. Life is a paradoxical mystery, and Yoga Nidra hands you the key that unlocks the mystery that is your life and this world.

Kaip ir kalbant apie daugumą jogos ar kitų Rytų tradicijų praktikų, su nidra joga iš pradžių žmonės susipažįsta siekdami tiesiog paprastų kasdieniškų tikslų – atsipalaiduoti, nusiraminti, pailsėti. Bet kaip praktikuodami hatha ar taiči vėliau pastebi, kad asanos, fizinio kūno atliekami judesiai – tik labai paviršinis dalykas, žiedeliai, o po jais slypi ne tik plati filosofija, bet ir visas gyvenimo būdas, taip ir su nidra joga. Tai nėra tiesiog gulėjimas ant nugaros ir ramus kvėpavimas. Tai sąmonės plėtimas, požiūrio į savo prigimtį keitimas, giliai transformuojanti patirtis. Nidra joga iš esmės nėra tai, kas vyksta praktinio užsiėmimo metu, priešingai – svarbu tai, kaip gyvenimas keičiasi po jo.

When we wish our experience to be other than it is, we fight with reality. And reality always wins. The paradox of welcoming is that it leads to spontaneous transformation. When we relinquish our attempts to change the world or ourselves according to some belief about how we think things “should” be, insight and right action spontaneously arise to the surface of awareness. Then you will live in welcoming for its own sake because of the joy and freedom it brings.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

Pasidalinkite savo mintimis