Apie vaikščiojimą patamsiais

2019-11-04

Ar žinojai, kad net aštuoniasdešimt penkis procentus informacijos apie mus supantį pasaulį gauname per regą? Esame taip įpratę matyti, kad likusius keturis pojūčius dažnai paliekame be darbo.

Elektra – labai naujas, tik devyniolikto amžiaus pabaigoje atsiradęs išradimas. Iki to laiko žmonės gyveno pasišviesdami žvakėmis, laužais, fakelais, geriausiu atveju – žibalinėmis lempomis. Tačiau tie, kurie gyveno vargingiau, tikrai be rimto reikalo žvakės nedegindavo. Tai kaip jie matydavo tamsoje?

O Tu pabandyk! Jei dabartiniuose savo namuose gyveni pakankamai seniai, tikriausiai mintinai žinai, kur kas padėta. Netgi moki būti atsargesnė(-is) pavojaus zonose – kur, kaip žinai, gali mėtytis nesutvarkyta Lego detalė ar pripūstas balionas.

Laimė

Kai vaikštome tamsoje, tampame žymiai jautresni ir atidesni. Kokia puiki dėmesingo įsisąmoninimo treniruotė! Dažnai ją atlieku sutemus – kai reikia nueiti ir atsinešti ką nors iš kito kambario, jame neužsibūnant.

Todėl ir kai stengiamės užmigti, arba kai atsisėdame medituoti, užmerkiame akis – aštuoniasdešimt penki procentai informacijos apie išorinį pasaulį kanalo užsidaro, ir mes galime maloniai leisti laiką vidiniame – jį stebėti, jame kurti ar ilsėtis.

Nėra komentarų

Komentarų dar nėra. Nori būti pirmas/-a?

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams