Vaikas homoseksualų šeimoje: kai visi tik kraipo galvom

children1.jpgTaigis taigis, kaip jau tikriausiai skaitėt ar girdėjot, Strasbūro teismas nusprendė, jog lytinė orientacija negali būti kliūtis norinčioms įsivaikinti poroms. Na, kad gėjai ir lesbietės kaip šeima turi teisę auginti vaiką.

Žinoma, tema labai kontroversiška, vajezus kiek dabar visokių diskusijų užvirs. Per pavakario žinių reportažą šia tema rodė kažkokius transvestitus – kaip jie dažosi blakstienas ir lūpas bei šoka liemenėlėm pasidabinę rankytėm susikabinę. Maždaug supraskit: ir tokiems mes turėsim atiduoti vaikučius, tiek metų Nomedos dėka visos Lietuvos šelptus.

Be jokios abejonės, niekas nesiginčija, kad geriausia aplinka vaikui augti yra pilna šeima, kur yra tėtis ir mama, kur yra šypsomasi ir apsikabinama, kur sekmadieniai yra šeimos diena ir visi gražiai važiuoja pasivaikščioti parke bei papietauti Akropolyje. Vaikas, matydamas darnius tėvų santykius, formuoja sveiką pasaulėvaizdį, kurio pagrindu ateityje kurs savo partnerystes.

Tačiau leiskit, ponai ir ponios, paklaust: kiek tokių šeimų pažįstat? Statistika kraupi: vienoj šeimoj smurtas, kitoj alkoholizmas, trečioj šiaip tėvai tiek pasinėrę į verslo reikalus, kad duoda šimtą litų dienpinigių vietoj valandos dėmesio. Vakar du vaikai gyvi sudegė, nes mama į parduotuvę išėjo, šiandien ketverių metų mergytei vidutinį girtumo laipsnį nustatė.

Man visą laiką kyla klausimas: kaip gali taip žiauriai sužalotos psichikos vaikas užaugti sveiku pilnaverčiu visuomenės nariu? Matęs tik barnius, smurtą, negavęs jokio dėmesio, ką jis gali duoti kitam žmogui? Kokiu pavyzdžiu remiantis jis turi kurti santykius?

Ir va tuo aspektu žiūrėdama sprendžiu šį homoseksualių porų galimybės įsivaikinti klausimą. Tik nereikia būti tokiais naiviais ir įsivaizduoti, kad jie vaikšto namie apsitempę juodais lateksiniais drabužiais su botagėliais rankose, vyrai naudoja be galo daug kosmetikos, o blondinės lesbietės kiaurą parą glamonėja viena kitos tobulus kūnus. Patys suprantat, jog tai tik kvaili stereotipai, ir lytinis gyvenimas homoseksualių žmonių gyvenime užima tiek pat vietos, kiek ir heteroseksualų. Jūs juk nemėtot savo sekso žaislų į vaiko lovytę? Tie žmonės gyvena normalų šeimyninį gyvenimą – eina į darbą, į parduotuvę, ruošia vakarienę, žiūri televizorių. Kodėl jie negali auginti vaiko?

Lygiai taip pat kaip vienišos motinos / tėvo auginama atžala nemato pilno šeimos modelio, taip nematys ir homoseksualų poroje gyvendama. Bet jei santykiai tarp žmonių grindžiami pagarba ir šiluma vienas kitam, vaikas gauna pakankamai dėmesio, normalias materialines sąlygas ugdytis ir lavintis, aš čia nematau jokios problemos. Nes jei Seimo vyrai uždraus abortus, oi pasipildys gausiai vaikų namai…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

25 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Draugishkas
2008 01 23 | 20:41

pritariu tau. musu pasaulis suragejes yra – homoseksualumas visuomet egzistavo. yra marios seimu, kuriuose zmones viduje slepiasi ir gyvena dviguba gyvenima – tokiu atveju vaikas nuolat patiria tik salti ir rupescio trukuma. bet kokios lyties zmoniu pora, kuriu santykiai gristi meile, pagarba ir rupesciu yra visiskai igalus uzauginti sveika ir protinga vaika, be jokiu psichiniu sutrikimu. kiekvienas zmogus supranta, kam tam tikri reprodukcijos atributai skirti ir, vien del to, kad teveliai ar mamytes gejai ar lesbietes, nemanau, kad irgi pasirinks toki gyvenimo kelia.

va tep wa 😉

paulius.rymeikis
2008 01 23 | 21:13

absoliutinimai niekada nėra gerai. pažįstu vieną labai fainą homseksualų žmogų (moterį) ir pažįstu vieną, ką tik ištekėjusią “normalią” merginą. abi jos – geri žmonės, bet jeigu reiktų spręsti su kuria norėčiau, kad gyventų mano vaikas (jeigu reiktų) rinkčiaus homseksualų žmogų. kodėl? nes “normaliosios” šeimoje būtų tradicinis dalykas “vyras-moteris”, bet.. nebūtų kito – meilės. kalbu ne apie meilę vaikui, bet meilę tarp tėvų. na, kokiu užaugs vaikas šeimoje, kurioje nėra meilės – vien tik formalumai? man tai svarbu. bet faktas ir tai, kad aplinka, kurioje gyvename, daro beprotiškai didelę įtaką. vaikas turi išmokti ir vyriško, ir moteriško elgesio, suprasti skirtumus. tai sunku homseksualioje šeimoje ir.. jeigu tektų rinktis tarp tobulos homoseksualios šeimos ir normalios, pasirinkčiau normalią. aš čia apie tą patį pavyzdį – jeigu reiktų atiduoti vaiką kuriai nors.

kaip ten bebūtų, dažniausiai aklais argumentais prieš spjaudosi tie žmonės, kurie apie homoseksualus galvoja stereotipais – nepažįsta (labai dažnai nežino, kad pažįstą) jų. nežinau, kaip vyrai, bet.. moteris, homoseksuali ar ne, vieną dieną pradeda eiti iš proto dėl noro turėti vaikų – tai jos genuose. ir.. pasakyti tokiam žmogui į akis “tu neturi teisės turėti vaikų” man atrodo beveik tas pats, kas nuspausti pistoleto, nekreipto į jos galvą, gaiduką.

šiandien girdėjau nuomonę apie šį reikalą iš mūsų bažnyčios galvos. pakako jo pradžios “jeigu šiandien mes suteikiame teisę įsivaikinti homoseksualiems žmonėms…”, kad suprasčiau, jog palyginimas baigsis pedofilais. nesusilaikiau – nors niekas negirdėjo, garsiai leptelėjau: “eik tu nx…”. atstovas tos instituacijos, kurioje siautėja homoseksualizmas ir net pedofilija, aiškina kaip gyventi ir lygina žmones, kurie išnaudoja vaikus su tais, kurie juos myli lygiai taip pat, kaip ir bet kuris kitas žmogus. Tikrai gėda už tokius veikėjus.

Blogorama #317 : nežinau.lt
2008 01 23 | 21:17

[…] Dienos citata: Patys suprantat, jog tai tik kvaili stereotipai, ir lytinis gyvenimas homoseksualių žmonių gyvenime užima tiek pat vietos, kiek ir heteroseksualų. Jūs juk nemėtot savo sekso žaislų į vaiko lovytę? […]

Eziukas su kedais
2008 01 23 | 21:58

Pauliau,
bažnyčia visada buvo ir bus prieš homoseksualus. Ir prieš viską, kas nėra vertybė per amžių amžius. Gal dėl to pvz Danijoje bažnyčia laikoma konservatyvumo simboliu, stabdančiu šalies progresą. ji ten tiesiog nebemadinga.

Draugishkas
2008 01 23 | 22:32

Eziuk, tik nereikia diskredituoti religijos. Ji vienija zmones, tik jos dogmos yra per daug… pragmatiskos ir konservatyvios. Viskas keiciasi. Bet zmonems visuomet reikes kazkuo tiketi.

paulius.rymeikis
2008 01 24 | 0:07

nors filmas ne apie tai http://zeitgeistmovie.com/ iskente pirmas 15 minuciu smagiai pasishypsosit religos tema. tiesa, jeigu esate backio draugijos narys, geriau neziurekit – kam gadintis nervus. bet man tatai buvo nauja.

Martynas
2008 01 24 | 9:24

Suaugę žmonės gali pasirinkti, su kuo mylėtis, su kuo gyventi, su kuo linksmintis. Tai jų pasirinkimas. Homoseksualumas man neatrodo vertybė, bet aš tai stengiusi toleruoti. Bet jie NETURI TEISĖS pasmerkti kūdikio nepilnavertei šeimai. Taip, “normalios” šeimos dažnai būna niekam tikusios, nemažai vaikų supa smurtas ir girtuoklystės. Bet normaliam vaiko vystimuisi reikalingas tiek vyro, tiek moters indėlis. Taip, ta lesbieciu seima gal puikiai aprupins vaika, gal suteiks jam daug demesio ir apsups meile, bet tai nėra šeima, tai yra sąjunga. O ugdant pilnavertę asmenybę šeimai tenka pagrindinis vaidmuo.

PinkCity
2008 01 24 | 9:47

Tiesa, man irgi paliko įspūdį tas katalikiškos bažnyčios atstovo sakinys, kad maždaug kitas žingsnis bus leisti pedofilams vaikus auginti. Be jokios abejonės, mūsų homofobiškoje visuomenėje ir homoseksualumas laikomas iškrypimu, tačiau aš vertinu pedofiliją visiškai kitaip, nes homoseksualų atveju du sąmoningi suaugę žmonės nusprendžia būti kartu, o pedofilijos atveju iškreiptu būdu yra išnaudojami nekalti vaikai. Kas kas, o jau mūsų bažnyčios atstovai turėtų žinoti skirtumus…

Martynas
2008 01 24 | 11:56

dėl vieno nusišnekėjimo negalima kaltinti visos bažnyčios. Dar idiotiškesnius pareiškimus svaido politikai, kurie skrtumus turėtų žinoti dar geriau..

Justinas Beinorius
2008 01 24 | 12:07

Perskaičiau tiek straipsnį, tiek jūsų visų komentarus.. Daug minčių susikaupė, vakare publikuosiu įrašą/komentarą. 🙂

Neuron
2008 01 24 | 12:14

Gal homoseksualų šeima vaikui ir suteiktų suteikt daug dėmesio, gerą aprūpinimą, bet kas bus kai jis šiek tiek paaugs ir pamatys, kad tai nėra normalu? vaikas pats šeimos pasirinkt negali, bet ar reikėtų iš jo iškart atimt galimybę augt pilnavertėje šeimoje ?

PinkCity
2008 01 24 | 12:40

Vaikų namai nėra pilnavertė šeima.

Paulius
2008 01 24 | 14:41

visiškai didelis pliusas ir amžina pagarba autorei už nuomonę. Visada sakiau, sakau ir sakysiu, kad, mano nuomone, vaikui geriau augti su dviem tėveliais, kurie vienas kitą myli ir vertina, o ne tokioje šeimoje, kur tėvas, grįžęs girtas, muša motiną, nėra jokios tarpusavio pagarbos, o ką jau kalbėti apie meilę. O juk vaikui svarbiausia, kad jis būtų mylimas…

paulius.rymeikis
2008 01 24 | 15:40

Martynai, Bačkys yra LT bažnyčios galva ir kalba visos bažnyčios vardu. O politikų čia niekas ir neteisina.

shiny
2008 01 24 | 15:56

Vienas gražiausių ir normaliausiai išdėstytų mano skaitytų įrašų/straipsnių/… šia labai jau lietuviams opia tema (: you have my vote!

Salomėja
2008 01 24 | 16:38

Mano aplinkoje yra homoseksuali mergina, tiesa beveik niekas nežino, kad ji mergina. Toje pačioje aplinkoje yra vaikinas, kuris su prieš tai minėtu žmogum labai gerai sutaria. Kartu lankosi vakarėliuose, daug bendrauja, kaip draugai. Bet aš labai gerai žinau antrojo žmogaus požiūrį į homoseksualus. Ir jei jis sužinotų, kad bendrauja ne su vaikinu, manau kažką įskaudintu gerokai. O atrodo niekas nepasikeistų, tik žinojimas.
Kaip suprasti, kad homoseksualai nėra šeima, o tik sąjunga. O tai kaip nesusituokę poros? Irgi ne šeima?
Tiesą sakant kadangi mano vaikystės patirtis nėra labai smagi, aš esu tikra, kad būčiau neprieštaravusi, jei būčiau augusi homoseksualų šeimoje.

PinkCity
2008 01 24 | 16:48

Ogo, čia visai kaip tam filme su Hilary Swank, Vaikinai neverkia…

Draugishkas
2008 01 24 | 16:57

kas cia per isikalimas i galva, kad vaikas daro lygiai taip pat, kaip ir tevai. vaikai, priesingai, megsta buti visiskai kitokiais nei tevai.

dar vienas didelis to pliusas – vaiko tolerancija.

Dovydas Sankauskas
2008 01 30 | 7:42

Pinkcity: „mūsų homofobiškoje visuomenėje ir homoseksualumas laikomas iškrypimu, tačiau aš vertinu pedofiliją visiškai kitaip“.

Šiandien tu vertini pedofiliją visiškai kitaip. Vakar ir homoseksualumas buvo vertinamas visiškai kitaip. Nežinia kaip pedofilija bus vertinama rytoj.

Mišelis Fuko labai puikiai seksualumą yra nuo A iki Z iki aprašęs „Seksulaumo istorijoje“ prieš gerą pusšimtį metų. Homoseksualai Graikijoje buvo norma – garsusis šūkis „tikra meilė tik tarp vyrų“. Ir ypač „meilė“ tarp vyrų ir berniukų. Senovės Romoje svetimavimas buvo norma, vyrai dovanodavo žmonoms vergus ir verges sekso žaidimams, o žmonos vyrams dovanodavo vergus ir verges suguloves. Lytis nebuvo svarbi. Seksas vardan malonumo.

Viena iš Romos Imperijos žlugimo teorijų buvo ta, kad ji žlugo būtent dėl šio ištvirkimo. Jei tu, Pinkcity, šiandien homoseksualus vertini visiškai kitaip nei pedofilus, tai tik laikina tavo nuomonė. Vakar (prieš 20 metų) homoseksualai buvo paprasčiausi pedikai. Juos niekino, mušė ir draudė. Paskaityk paprasčiausiai tų laikų baudžiamąjį kodeksą, kas grėsė už vyro lytinį santykiavimą su vyru.

Šiandien tai tapo norma. Rytoj (po 20 metų) pedofilija gakli tapti tapti tokia pati norma. Teliko tik vienas žingsnis. Juk pedofilai irgi turi žmogaus teises. Ir jei tas vaikiukas sutinka savo valia, t.y. nesipriešina?..

Aš už tradicinę šeimą. Heteroseksualių šeimų propagavimą, skatinimą ir rėmimą. Pagal mane gėjai tegyvena kažkur visuomenės paribyje, bet vaikų įsivaikinti jiems nevalia. Tarpusavyje tegul daro ką nori, bet vaikus nuo jų apsaugokime!

O dėl to, kad geriau vienas kitą mylintys tėvai homoseksualai, negu girtas tėvas mušantis žmoną, tai pasakysiu, kad dar geriau yra vienas kitą mylintys tėvai vyras ir žmona, negu vienas kitą mušantys girti tėvai homoseksualai.

Dovydas Sankauskas
2008 01 30 | 7:55

Salomėja: „Tiesą sakant kadangi mano vaikystės patirtis nėra labai smagi, aš esu tikra, kad būčiau neprieštaravusi, jei būčiau augusi homoseksualų šeimoje.“

Ir netgi sutinki, kad visą tavo vaikystę kiemo vaikai už nugaros ir į tau akis būtų šaipęsi, kad tavo tėvai pedikai? Ar tu bent įsivaizduoji ką tu kalbi? Kaip vaikui, augančiam pedikų šeimoje išeiti į kiemą? Kaip jam mokykloje jaustis klasėje? Visų klasiokų tėvai kaip tėvai, o jo tėvai – pedikai. Čia jau virš žiaurumo ribų.

Sunku net įsivaizduoti kokių psichologinių problemų tas vaikas turės ateityje. Ir didžiulė tikimybė, kad pats bus homoseksualas. Nes homoseksualumo propagavimas homoseksualumą skatina.

Draugishkas
2008 01 30 | 13:32

Dovydai, is pradziu atsisakyk savo is ankstines neigiamos homoseksualu nuostatos.

Bet to tau tikrai nepavyks padaryti, kol vienas is tavo tikrai geru draugu neprisipazins tau esas homoseksualus. tuomet, kai tu susipazinsi su jo gyvenimo budu ir buitimi, pradesi kalbeti kitaip.

O jei Salomeja butu augus dvieju moteru seimoje? Sakykim lesbieciu – tauta irgi taip pat ja niekintu?

Vaikas homoseksualų šeimoje
2008 01 31 | 15:25

[…] variantą. Vaikas homoseksualų šeimoje? Vis pritrūkdavau laiko pasisakyti šia tema. Kaip jau ir minėjo PinkCity, Strasbūro teismas nusprendė, jog lytinė orientacija nėra kliūtis norinčioms …. Gėjai ir lesbietės nuo šiol gali turėti savų […]

Andrius
2008 02 01 | 11:38

Jei anks2iau manęs mokykloje kas nors būtų paklausęs, su kuo miega mano motina, aš būčiau pasukiojęs pirštu apie smilkinį ir išplūdęs necenzūriniais žodžiais. Dabar laikai pasikeitė iš esmės – tėvų ar įtėvių orientacija tikriausia viešų diskusijų mokykloje objektas.

kandus
2008 02 01 | 15:32

Didelis didelis asmeninis pliusas tau PinkCity.

2vicenza
2022 02 17 | 15:58

2transportation

Palikti atsakymą