Thich Nhat Hanh: Senasis baltųjų debesų kelias. Antroji knyga

Atjauta – supratimo vaisius. Eidami Išlaisvinimo keliu, mes išvystame tikrąjį gyvenimo veidą. Tai yra laikinumas. Visa yra laikina ir neturi atskiros savasties. Visa kurią nors dieną neišvengiamai praeina. Vieną dieną išnyks ir mūsų pačių kūnai. O kai žmogus supranta laikiną visų daiktų prigimtį, jo požiūris pasidaro ramus ir giedras. Laikinumo pajauta nebetrikdo jo širdies ir proto. Tad iš atjautos kylančiame skausme nėra kartėlio ir sunkumo, kurį sukelia kitoks kentėjimas. Net priešingai: atjauta suteikia žmogui daugiau jėgų.

Antroji knyga, kurioje garsus budistų Mokytojas Thich Nhat Hanh pasakoja Budos istoriją ir skelbia jo mokymo tiesas toliau, po Pabudimo. Tekstai surinkti iš keleto šaltinių keliomis kalbomis ir išdėstyti patraukliu, šiuolaikiniam skaitytojui patogiu ir suprantamu būdu.

Manau, šias tris Senojo baltųjų debesų kelio knygas pravartu perskaityti kiekvienam, ne tik dėl pažinties su budizmo pagrindais, bet saviugdos bei asmeninio tobulėjimo tikslais. Juk Thich Nhat Hanh, palikęs mūsų pasaulį taip neseniai, šių metų sausį, ne veltui vadinamas dėmesingo įsisąmoninimo tėvu.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 10.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 35

Pasidalinkite savo mintimis