Stefanie Stahl: Įsileiskite savo vidinį vaiką

Eudemonizmas skiriasi nuo hedonizmo – malonumo išaukštinimo. Malonumas gali sukelti euforiją, o teisingas gyvenimo būdas veda į nuosaikesnę ir pastovesnę laimę. Tai dar senovėje žinojo Platonas ir jo bendraminčiai. Nuo to laiko niekas nepasikeitė. Modernūs moksliniai tyrimai tik patvirtina senovės Graikijos filosofų teiginius: laimės pojūtis išmokstamas ir iš esmės pagrįstas mūsų požiūriu į gyvenimą. Panašios nuomonės laikosi ir budistai, tik jie dėmesį sutelkia ne į laimės siekimą, o į kančios pašalinimą. Budistai taip pat turi aiškią teisingo gyvenimo viziją, jie moko žengti “tauriu ir sąmoningu išganymo keliu”. 

Viršelyje skelbiama, kad ši knyga padės išspręsti kone visas problemas ir toks universalumas iš pradžių priverčia įtariai suklusti. Tačiau pagalvojau, kad iš tiesų dauguma metodų, kuriais siekiama save auginti, tobulinti ir išgydyti vidines žaizdas, veikia iš esmės, nesvarbu, nuo kurios dalies pradėsi. Ši knyga skirta darbui su vidiniu vaiku – tiek su nuskriaustu ir nelaimingu, tiek su linksmu ir spontanišku.

Labai smagu, kad knygoje itin daug praktikos užduočių – juk kas iš to, kad žinai, jog dabartines Tavo problemas lemia vaikystėje patirtos nuoskaudos, jei nieko su tuo nedarai. Tačiau jei suvoki, supranti, prisiimi atsakomybę už savo gyvenimą ir nusprendi aktyviai veikti, siekdamas jį pakeisti, čia rasi daugybę pratimų, kurie padės giliau save pažinti ir keisti įsisenėjusias nuostatas.

Psichologė – psichoterapeutė Stefanie Stahl ramiai, su atjauta ir empatija, bet kartu ir užtikrintai veda per kelionę išgijimo link. Pateikiama daug pavyzdžių iš jos klientų gyvenimo, kurie iliustruoja, kaip įskaudintas ar atstumtas vidinis vaikas neigiamai veikia santykius su artimiausiais žmonėmis, trukdo mėgautis gyvenimu. Man, savianalizės gerbėjai, ši knyga labai patiko ir buvo naudinga.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 120

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

3monotone
2022 02 17 | 17:16

3pandemonium

Palikti atsakymą