Šokio diena

Tais metais, kai gimiau, UNESCO nusprendė, kad balandžio 29-ąją minėsime kaip Tarptautinę šokio dieną.

Šokis greta gamtos ir knygų yra vienas reikšmingiausių dalykų mano gyvenime. Šokis yra natūraliai įgimtas gebėjimas! Pirmykščiai žmonės šokdavo aplink laužą. Kūdikiai, išgirdę muziką, ima šokti dar vaikščioti nemokėdami. Šokis yra mūsų prigimtyje, tik kai kurie jį nepelnytai užgniaužiame.

Vaikystėje lankiau sportinių šokių būrelį, vėliau tautinių, o šiuo metu man atsiskleisti labiausiai padeda šiuolaikinis šokis. Jo profesionalų pasirodymų nuotraukomis iliustruotas ir šis įrašas.

Ant dukros lankomos šokių studijos durų užrašyta auksinė frazė, išreiškianti šokio filosofiją: „Dance to express, not to impress“. Šokame ne tam, kad padarytume kažkam įspūdį, kad kažką nustebintume ar pademonstruotume savo kūno gebėjimus.

Šokame tam, kad išreikštume save. Kad išreikštume savo (o kartu ir bendražmogišką) džiugesį, skausmą, laisvę, liūdesį, artumo troškimą, meilę, vienatvę, laimę.

Stebėdama šiuolaikinio šokio spektaklius dažniausiai apsiverkiu, nes taip jautru, artima ir gera atpažinti tas pačias patirtis, išreiškiamas kito:s. Eilinis ir kartu magiškas patvirtinimas, kad visi esame viena.

Jei (kol kas) nejauku šokti stebint kitiems, šok viena:s. Bet šok! Šokis išlaisvina.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 3

Pasidalinkite savo mintimis