Sapfo Fest 2015

Sapfofest

Tęsiasi vasaros festivaliai, tik kaip visur suspėt? Praėjusį savaitgalį vyko Velnio akmuo ir Positivus, bet aš patraukiau į kur kas mažiau žinomą Sapfo Fest, kurio tikslas – mažinti diskriminaciją, didinti toleranciją ir sąmoningumą bei kovoti su išankstinėmis nuostatomis, susijusiomis su LGBTI+ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transeksualų, interseksualų) ir kitų seksualiai marginalizuotų asmenų bendruomene. Anglų kalboje yra puikus terminas queer, kuriam išversti į lietuvių kalbą reikia poros sakinių, nes queer – ne tik homoseksualūs ar transeksualūs žmonės, bet ir heteroseksualūs nonkomformistai, atsisakantys gyventi pagal daugumos priimtas visuomenės taisykles, besipriešinantys lytinės ar seksualinės savivokos standartizavimui. Pavyzdžiui, šįkart nemažai dėmesio sulaukė BDSM (angl. bondage, discipline, sadism, mazochism) bendruomenė, surengusi ne vieną performansą, pristačiusi savo veiklą ir atvirai atsakiusi į visus susidomėjusių klausimus.

Sapfofest

Šįkart Sapfo Fest vyko gražiame Žeimių dvare, kuris mano dėmesį buvo patraukęs jau prieš keletą metų, kai ieškojau vietų savo vestuvinei fotosesijai. Deja, tąkart su dvaro savininku susitarti nepavyko, nes kažkaip galima-bet-negalima, šįkart atvažiavus irgi ant kiekvieno pastato kiekvienos išorinės sienos pasitinka ženkliukas, kad fotografuoti draudžiama, kažkaip įdomiai, gražus dvaras, bet šiukštu neįamžinkit. Užtai ir prie šio įrašo nuotraukų nedaug, gal nelieps išimt.

Festivalio programa labai plati – paskaitos, parodos, ekskursijos, kinas, rašymo ir šokolado valgymo (atskirai) dirbtuvės, poezijos skaitymai, sporto varžybos ir, žinoma, muzika. Nerealiai nuostabus dalykas buvo tai, kad visas parduodamas maistas buvo tik veganiškas! Nors nesu veganė, visuomet atvykusi į festivalius viltingai dairausi į maisto kioskelius, tikėdamasi rasti keletą raw ar vegan, nes miego trūkumo išalintą organizmą norisi palepinti bent sveiku maistu, o čia – įsivaizduok – tik toks! Super duper.

Kaip ir galima tikėtis, vaikų festivalyje nebuvo daug, tačiau aš saviškį atsivežiau, nes galvoju, kad mano, kaip mamos, pareiga yra nuo mažens didinti sąmoningumą, plėsti tolerancijos ribas, tiksliau, neleisti atsirasti klaidingoms išankstinėms nuostatoms, kurios trukdo būti laisvam ir laimingam. Ne, lesbietės nevalgo vaikų, ir gėjai neatėmė iš jų vaivorykštės. Jei netiki, susitikim kitais metais Sapfo Fest 2016, pamatysi.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 4

2 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

NatureGirl
2015 07 21 | 11:03

Ir kaip tu suspėji tiek aplankyti? 🙂

PinkCity
2015 07 21 | 13:39

O argi spėju? Kaip tik klausiu, kaip visur suspėt 🙂 Va, jei vasara truktų visus metus, tai ir festivaliai galėtų išsidėlioti po savaitgalį, o ne grūstis ir vienas kitam ant galvos lipti…

Palikti atsakymą