Sally Rooney: Gražus pasauli, kurgi tu

Galbūt mes tiesiog esame gimę mylėti ir jaudintis dėl tų, kuriuos mylime, nors ir turėtume užsiimti svarbesniais dalykais. Ir jei dėl to žmonių padermė išnyks, argi tai nebus puiki išnykimo priežastis – geriausia iš visų įmanomų priežasčių? Nes užuot perskirstę pasaulio išteklius ir kolektyviai perėję prie tvarios ekonomikos modelio mes rūpinomės seksu ir draugystėmis. Nes per daug mylėjome vieni kitus ir per daug domėjomės vieni kitais. Už tai ir myliu žmones. Tiesą sakant, kaip tik todėl ir trokštu, kad mes išliktume – dėl to, kad esame pakvaišę dėl kitų.

Nors ši airių rašytoja yra gausiai liaupsinama ir giriama, pirmasis jos lietuvių kalba išleistas romanas Normalūs žmonės nepaliko didelio įspūdžio, priešingai nei pagal jį sukurtas mini serialas. Skaičiau apžvalgų, kad jau antroji lietuviškai publikuota Sally Rooney knyga tai tikrai geresnė, todėl ėmiausi jos su nemažais lūkesčiais.

Jau pats pavadinimas – Gražus pasauli, kurgi tu – sufleruoja, kad romano veikėjai nebus itin patenkinti gyvenimu. Jie murkdosi savo nerime, prislėgtume, apsupti vidinių demonų, skaudina save ir mylimus žmones, nors galėtų tiesiog išnirti iš viso to purvyno ir gyventi puikų gyvenimą gražiame pasaulyje. Tiesą sakant, tai šiek tiek erzino skaitant.

Patiko pakankamai išsamūs ir gilūs pamintijimai apie žmoniją, religiją, santykius. Žavėjo piešiamų vaizdų kinematografiškumas, taiklūs palyginimai, turtinga žodžių žaismė.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 16

Pasidalinkite savo mintimis