Rankų kremas su kava ir šokoladu

Pamenu, paauglystėje mes su mama ir sese sėdėdavom atkišusios plaštakas, apkrautas kavos tirščiais, kurie paversdavo mūsų ir taip švelnią rankų odą dar švelnesne, minkštesne ir dieviškai kvepiančia kava. Iš tiesų kofeinas turi puikių galių kovoti su UV pažeistomis ląstelėmis, veikia kaip antioksidantas ir neleidžia plisti uždegimams. Todėl nusprendžiau paeksperimentuoti ir pagaminti rankų kremą su kava. Kad jis būtų dar gurmaniškenis, įdėjau ir tikro šokolado, kuris drėkina, saugo nuo laisvųjų radikalų, turi visokiausių vitaminų ir mikroelementų. Šiam bandymui mane dar įkvėpė ir žaidimai su muilo gamyba – ten žymiau daugiau visko galima, nei makaluojant kremus, mat muilas nėra toks jautrus užteršimui, kaip kremas. Bet šįkart aš labai stengiaus viską atlikti kuo steriliau ir, atrodo, pavyko!

 Rankų kremas su kava ir šokoladu

Naudojau:
8g kavos pupelių;
100g distiliuoto vandens;
3g šokolado (100% kakavos);
10g kokosų aliejaus;
10g sviestmedžio aliejaus;
7g šviesaus kakavos sviesto;
6g tamsaus kakavos sviesto;
7,2g kviečių glikozidų vaško;
3,6g glicerino;
20 lašų natūralaus vanilės ekstrakto;
15 lašų benzoino absoliuto;
14 lašų vitamino E;
18 lašų konservanto Cosgard.

Sumalusi kavos pupeles užpyliau šaltu distiliuotu vandeniu, gerai išmaišiau (kaip ruošiant turkišką kavą) ir užvirus paviriau apie tris minutes. Tada per kelis kartus kruopščiai nukošiau ir pasvėrusi papildžiau distiliuotu vandeniu, kad turėčiau 70g kavos. Į ją įmaišiau gliceriną. Šokoladą, aliejus, sviestus ir vašką pašildžiau viename indelyje, kavą su glicerinu – kitame, kaip visuomet, naudojant indas inde principą. Ištirpus vaškui ir šokoladui sumaišiau abu skysčius į vieną, šiek tiek paplakiau mikseriuku, sulašinau likusius priedus ir supilsčiau į indelius. Kremas tikrai puikiai drėkina ir minkština odą, apsaugo ją ir suteikia elastingumo, be to, fantastiškai kvepia. Kaip vienas vaikinas sakė, mano rankų kremus norisi valgyti. Bus dovanų ir mamai su sese, kad prisimintų tuos mūsų kavos tirščius ant rankų…

————-

P.S. Bet kavos tirščiai vis viena išlieka puikia priemone veido ir kūno šveitimui, pajuodusių ratilų po akimis naikinimui ir tamsios plaukų spalvos paryškinimui. Kava yra rūgšti, todėl ja perskalauti plaukai labiau žvilga (atsargiai, tamsi spalva tepa rankšluosčius). Tiesą sakant, kai šveičiuosi kūną kavos tirščiais, sumaišytais su sviestmedžio aliejumi, jokio kremo po vonios mano odai ir nebereikia – ji būna minkštutėlė švelnutėlė.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 3

2 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Voverai
2013 04 17 | 18:22

Niam, tiesiog užuodžiu jau kaip viskas skaniai kvepia:) Irgi naudoju kavos tikščius, ypač rankoms, jos tokios švelnios pasidaro. Veidui tai ne, nes bijau, kad pažeis odą. Kaip manai, ar tinka jautriai odai kavos tirščiai?

PinkCity
2013 04 17 | 18:31

Ne, jautrios veido odos apskritai jokiais abrazyviniais šveitikliais šveisti nereikėtų.

Palikti atsakymą