Psichologo konsultacija. Kodėl gi ne?
Vakar buvau Timo seminare apie darbą ir poilsį, kažkaip trumpam prakalbom apie psichologo konsultacijas (dėl kurių, beje, irgi galima kreiptis į tą patį Timą), ir žmonės sako: o tai kaip ten viskas vyksta? Gal mes ir norėtume pasikonsultuot, bet neaišku, kas ir kaip.
Ir tada susimąsčiau – nejaugi ši mažytė nežinomybės baimė sulaiko nuo tokio gėrio? Kai Tau skauda ausį, nueini pas LOR, net jei ir nenujauti, kokiais metodais jis Tave tirs bei gydys, o kai skauda širdį arba neramios mintys neleidžia užmigti, toliau kankiniesi? Pati esu ne vieną kartą konsultavusis, man, aišku, reikalą lengvino tai, kad studijavau psichologiją, taigi žinau, kaip viskas vyksta. O nežinantiems psichologas per pirmąjį susitikimą viską papasakoja: dirbsime taip ir taip, darysime tą ir tą. Aš manau, kad rūpintis psichohigiena yra svarbiau, nei, tarkim, dantimis, nes vietoj smegenų ląstelių protezų nesudėsi, ir jau kai susigadinsi, tai bus sugadinta. Negerai.
Nežinau, kaip yra dabar, bet bent jau prieš keletą metų kiekvienam iš mūsų priklausė šešios nemokamos konsultacijos per metus, čia jei lankaisi savo gydymo įstaigoj. Kartais aš vis susimąstau, kad gal reiktų vėl apsilankyt, tik va kad per tuos šešis psichologijos studijų metus išmokau pakankamai gerai sau uždavinėt klausimus ir save konsultuoti. Bet jau ta šilta jauki besąlygiško priėmimo atmosfera tai yra nepakartojamas jausmas, prie jo labai lengva priprasti – Tavęs neteisia, Tavęs nevertina, Tave priima absoliučiai tokį, koks esi, fantastika. Nežinau, aš tai kiekvienam rekomenduoju.
komentarų
Join the discussion and tell us your opinion.
aciuks.. jauciuos pamylets demesiu sitam poste 😉
Dėl tų visų bijojimu, žmogus atsimokęs „n” metų Lietuvoje ir tikrai geras psichologas atvyko nelegaliai į USA, užsidirbt. Smagu buvo su juo pabendrauti įdomus žmogus ir yra nemažai padėjęs man įdomiai pakalusdamas, kad pats atsakyčiau į savo klausimus. 🙂 Dabar užsidirbęs sėkmingai startavo savo ofisą Lietuvoje ir konsultiuoja žmones. Vardo pavardės neminėsiu, gal jis nenori skelbti viso šito užsidirbimo, startavimo, paliksiu jam pačiam 🙂
Keisciausia, kad vis dar lieka mistika, kur kreiptis ir kur rasti psichoterapeuta, kuris turi kusete, ant kurios butu galima valandelei istiesti kojas ir tiesiog issikalbeti uz pinigus:)
Beje, ar tos 6 valandos per metus vis dar galioja?..
damn, kažkaip pamečiau minty pirmajame sakinyje beredaguodamas. „Dėl tu visų bijojimų, žmonės atsimokę „n” metų ir būdami specialistais, palieka Lietuvą.”
na bet šitas grįžo, tai viskas ok 🙂 nors jei kalbos barjero tokio didelio nebūtų turėjęs, čia jam su ta profesija daug labiau būtų pasisekę. bet visgi psichologiškai konsultuoti anglų kalboje, reikalingos expert žinios 🙂 whatever offtopic čia
O kada reikia eiti pas psichologą? Čia žmogus pats kažkaip pajaučia, ar yra kažkokie simptomai? Ar kai neturi su kuo pasikalbėt? Ir kuom smegenų ląstelės susijusios? Va tokie klausimai mumi iškilo. Ir dar užkliuvo paskutiniame sakinyje žodis „nežinau” :))
Dafai, Timai, atsakinėk gi, kai žmonės klausia!
Justai, kaip jau minėjau, psichologus turi dauguma įprastų gydymo įstaigų, pvz., aš pas savąją ėjau mūsų mikrorajono poliklinikoje, taip pat specialistai skelbiasi įprastiniais būdais – per skelbimus ir pan. Jei Tu būtent kušetės nori, jau bus sudėtingiau, nes čia psichoanalitinės pakraipos specialistai labiau linkę jas naudoti, o jų terapija trunka ilgai ir gali pakainuoti 🙂 Paprastai konsultacijų metu žmonės normaliai sėdi ant kėdžių arba fotelių, ir viskas.
awx, viskas priklauso tik nuo žmogaus – jei Tu jauti, kad kažkas Tavo gyvenime ne taip, nori susidėlioti viską į vietas, galbūt paprašyti pagalbos tobulėjimo srityje – pirmyn, psichologas Tau padės. Bent jau mano priežastys buvo tokios. Smegenų ląstelės susijusios tuom, kad kai nerviniesi, nerimauji, negali susikoncentruoti, būni liūdnas ir pan., Tavo galvoje vyksta visokie hormoniniai ir kitokie (bliam, neurofiziologija man niekada nesisekė) pokyčiai, ir jei Tu tą procesą apleidi, paskui tai gali išsivystyti į psichinę ligą ir tada jau ne psichologas, o tik psichiatras Tau padės. Aišku, kalbu apie kraštutinį atvejį. „Nežinau”, nes esu linkusi neprimetinėti savo nuomonės, o šįkart labai norėjosi, tai bent jau šiuo žodeliu atsimazinau.
:)) aišku. Kažkodėl galvojau, kad jei kažkas su nervais, tai pas neurologą reik eit. Čia pasirodo kitaip. Škias, jei man viskas gerai, darbe gerai, namuose gerai ir apskritai gyventi yra cool, nors nieko nespėju, tai pas psichologą nėr ko eit.
Tada dar klausimas, jei aš žinau, kad kažką darau negerai bendraudamas su kitu asmeniu, bet nesistengiu pats to pakeist, čia irgi psichologas padėtų ar jau kažkas kitas? Tskant, žinau, kad darau blogai, bet vis tiek darau, nes nu patinka 🙂
Neurologas Tau plaktuku per kelėną tik pastuksens, o gyvenimo tragedijų nepadės išspręsti.
Žinok, kai prasideda konsultavimas, atsakymai baigiasi, prasideda klausimai: o Tu nori ką nors pakeisti? Kieno problema yra toks Tavo bendravimas? Ir pan.
Taip išeina, kad ir protingas būdamas, gali pats sau užduot tinkamus klausimus, iš karto atsakyt į juos ir arba toliau daryt tą patį, arba pasikeist, jei to reikia.
Iš kitos pusės suprantu tuos žmones, kurie nebemato prasmės ar išeities niekame.
Tu esi psichologė? : )
prieš paskutinis sakinys „Tave priima absoliučiai tokį, koks esi’ man priminė psichologijos pamoką, mokytoja papasakojo tikį kaip ir „anekdotą”: „žmogus ateiną pas psichologą, ir jis pradeda pasakoti kaip jam blogai, o psichologas tik linksi ir jam pritaria… – mane ir žmona paliko…
– mh…
– ir iš darbo atleido…
– mh…
– gal man iš vis gyventi neverta…
– mh…
– gal dabar man per langą iššokti.
– mh…”
na esmė tame, kad yra psichologų kurie „priima tave tikį koks esi” ir tau visiškai pritaria…
nors kartais psichologai yra gerai… bet aš mieliau važiuočiau į vienuolyną, bent savaitgaliui.
awx, taip išeina 😉 Tačiau kartais mes gyvename per daug sukaustytame savo pasaulio vaizde ir kai kurie pašalinio žmogaus klausimai gali apversti aukštyn kojom visą pasaulėžiūrą (gerąja prasme).
Aurimai, esu baigusi psichologijos bakalaurą ir magistrą, tačiau dirbu artimoje – žmogiškųjų išteklių vadybos – srityje.
Gretukai, „priima” ir „pritaria” nėra tolygūs dalykai. Priimami visi, kam reikia pagalbos, tačiau pritarti, tarkim, žmogžudžio moraliniams principams, – ?
;] tingulys nepykit.. po kapus važinėjau ir t.t.
awx – pagal vidinį pojūtį. pasiskaitai daugmaž ką tas psichologas daro, išdrįsti, nuaini, pažiūri, jei užkabina ir kažką pavyksta gero nuveikt – tada ir aini.
rašykit į meilą, jei ką lb rimtai norit užklaust
beje, tos 6 nemokamos konsultacijos valandos vis dar priklauso, jas finansuoja ligoniu kasos, o gauti gali savo sveikatos prieziuros istaigoje.
Ačiū, drauge! Jeigu ką, tai mizgE irgi mūsų su Timu grupiokė buvo…
Įdomus tas mokslas – psichologija. Gudriai man atrodo kiekvieną sykį Jovitos žvilgsnis susitikus, kažkaip ir baugu, ir smalsu, ką mąsto jin 🙂
Kuo skiriasi -logas nuo -iatro?
Taip taip, ir dar psichiatras vaistukų gali išrašyt. Būtent dėl to, kad medikas.