Melvin Burgess: Heroinas

Melvin Burgess Heroinas– Gatvės pilnos tokių, – liūdnai tarstelėjo jis. Jo akimis žiūrint, jei žmogus neturi pastogės, taip jam ir reikia, jei turi – ką nors apiplėšė.

Nes jei jau vaikų literatūrą skaitau, tai kodėl gi paaugliškos negaliu imtis? Juolab kad mano mąstysena kartais labai primena niolikmečių. O gal su amžium tai visai nesusiję? Nors gatvėmis su įtartinomis gaujomis nesišlaistau ir venų nesibadau, anarchijos dvasia ir pankai visuomet man kėlė dideliausias simpatijas.

Anarchizmas mėgsta teatrališkumą. Štai kur esmė. Žmonės tai pamiršta. Iš velnio reikia šaipytis, o ne kovoti su juo. Jie visuomet turės daugiau ginklų, jų bombos visados bus galingesnės. Kad ir kaip juos supykdytum, jie visada ras būdų, kaip tave dar labiau supykdyti. Mat daug labiau patyrę.

Anotacijoje minima, kad tai knyga tėvams, nesuprantantiems vaikų, ir atvirkščiai, bet tai aš nežinau, jei gimdytojai prisiskaitę manys, kad ant kiekvieno kampo jų atžalos laukia narkomanas su paruošta doze, o taikūs pasisėdėjimai gatvėje su gitara yra tik akių dūmimas, tai prie kokio savitarpio supratimo bus prieita?

Tai smegenų plovimas, suprantat? Turi eiti į mokyklą, laikyti egzaminus, stoti į universitetą ar koledžą, gauti darbą, ištekėti ar vesti, nepavėluoti į traukinį, antraip tavo gyvenimas nueis šuniui ant uodegos. Taigi. Vos gimęs pakliūni į jų nagus. Jie saugo kiekvieną tavo žingsnelį. Kai pats turėsi vaikų, jie ir jiems lieps nešioti plastikines kaukes ir įkvėpti tik tada, kai į skylę virš nosies įmes pensą.

O labiausiai man patiko Lilė (beje, kiekvieną skyrių pasakoja kitas veikėjas pirmuoju asmeniu, labai praverčia besimokantiems į tą pačią situaciją pažvelgti iš kelių pusių). Aišku, vėliau jos paveikslas susidarko, bet merginos idėjos, charakteris, gyvybingumas ir tikėjimas, kad ji yra stebuklas, – tai taip miela ir artima!

Tu gali daryti bet ką, kas tik šauna į galvą.
Tu manim netiki. Manai, kad tai mergiotei ne visi namie. Aha, man ne visi namie, nes aš esu aš. O kas tu? Tu tai jie. Net nežinai šito. Kertu lažybų, kad nė nebandei sužinoti.
***
Ištempk ausis. Tu gali būti kuo tik panorėsi. Tačiau būk atsargus. Tai burtai. Magija. Klausykis šių žodžių. Tu gali būti kas tik nori, tu gali daryti ką nori. Tu gali būti kas tik nori, tu gali daryti ką nori. Išmok šį burtažodį.

301 puslapis, kupinas tikroviškumo ir svaigiai (kaip dviprasmiškai skamba šios knygos kontekste) nuskraidinantis į paauglystę.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2

Hits: 106

7 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

rednails
2010 02 03 | 12:40

“Didžiausia bėda, kad dauguma žmonių nori gyventi amžinai. Kai atsisukęs paaiškini jiems, jog paprasčiausiai gyveni savo gyvenimą ir kad tau vienodai šviečia, jei po trijų metų tavęs nebebus tarp gyvųjų, jie to negali pakęsti.”

“Aš skraidau, o daugybė žmonių nė nenutuokia, jog yra tapę vaikščiojančiais lavonais. Iš pažiūros tai normalūs žmonės, tačiau užtenka jiems tik prasižioti, ir iškart supranti – gyvenimas juos nužudė.”

“Gyvenimas – pavojingas užsiėmimas. Kartais pasitaiko aukų.”

negalėjau atsispirti:))

PinkCity
2010 02 03 | 12:42

O, puiku! Ačiū už citatų lobyno papildymą!

Kamanė
2010 02 03 | 13:42

Vaikiškos knygos man patinka, rimtos suaugusiųjų – taip pat. Nu bet netraukia paaugliškos, nežinau, kodėl.

Ingaste
2010 02 03 | 22:27

Ir tik dabar? Sita knyga skaiciau, kai buvau ugtelejusi paaugle. Vienu metu buvo tikra mano biblija…

PinkCity
2010 02 04 | 9:04

Kai “Heroinas” buvo pirmą kartą išverstas į lietuvių kalbą, jau studentavau, taigi mano biblija jis tapti nespėjo.

Greta
2013 09 29 | 21:49

Likimas gali būti žiaurus, patinka ar ne, jo rankose visi esame tik žaisliukai. Gal prisimenate kuriama puslapyje sita citata?Labai reiktu!:)

PinkCity
2013 10 02 | 9:50

Oi, jei turėčiau tokią atmintį, kad atsiminčiau prieš trejus metus skaitytos knygos citatos puslapio numerį…

Palikti atsakymą