Mary Kubica: Gera mergaitė

Mary Kubica Gera mergaitėJi išmoko mane skaičiuoti iki šimto ispaniškai. Aš išmokau ją šokti fokstrotą. Kai ežeras visiškai užšąla, imamės poledinės žūklės. Per ilgai neužsibūname lauke. Jai nepatinka stebėti. Todėl vaikšto ant ežero, tarsi Mozė būtų praskyręs jai vandenį. Ji mėgsta šviežiai iškritusį sniegą. Kartais ant jo būna žvėrių pėdsakų. Kartais tolumoje girdime važinėjančius sniegaeigius. Kai sušąla iki pamėlynavimo, Mija eina į vidų. Tada jaučiuosi vienišas.

Paprastai aš nemėgstu detektyvų, trilerių ir panašių dalykų, susijusių su ginklais, žudymu, prievarta bei kriminalais. Ne dėl to, kad būčiau linkusi gyventi tik rožiniame pasaulyje (nors jis toooks mielas), bet kad šie dalykai man tokie svetimi, visiškai nesusiję su mano kasdienybe, todėl atrodo tolimi ir netikroviški. Šįkart į rankas paėmiau knygą, kurios žanras – psichologinis trileris. Ir čia buvo tiek ginklų, tiek mirčių. Bet patiko!

Į aprašomą situaciją ir įvykių eigą ne tik žvelgiama skirtingų veikėjų akimis, bet ir iš skirtingo laiko pozicijų – prieš ir po. Prieš ką? Po ko? Sužinome tik pabaigoje. Šitokia sumaištis akių ir laikų atžvilgiu man labai patinka, nes priverčia pasukti smegenis; dažniausiai linijiniai pasakojimai iš vieno žmogaus pozicijos būna pakankamai nuobodūs. Romanas priminė man Kolekcionierių, nes lygiai taip pat abiejose knygose pagrobiama mergina, abiejose pasakojama ne vieno veikėjo pirmuoju asmeniu, ir dar yra panašių dalykų, kurių neminėsiu nenorėdama atskleisti turinio detalių.

Romanas labai emociškai paveikus, atrodė, kad net man viduje fiziškai skauda, kai skaičiau apie pagrindinės veikėjos patiriamą kančią. Prie tokio efekto, matyt, nemažai prisideda ir didelė kūrinio apimtis – kartais atrodydavo, kad kam čia reikia tiek puslapių, bet galiausiai pajunti, jog daugybė žodžių ir sakinių, knygos skaitymas ne dieną ir ne dvi, padeda geriau pažinti vidinius veikėjų paveikslus, pasijusti jų kailyje.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 7

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Glorija
2017 11 14 | 18:28

Man ši knyga labai patiko. Labiausiai sukrėtė dviejų, pagrindinių veikėjų santykiai ir knygos pabaiga. Labai patiko knygos pateikimas prieš ir po skyreliais, nes tai verčia pasukti smegenis kas ir kaip, dėl ko? Knygą vertinčiau dešimtbalėje sistemoje 10 turite būtinai paskaityti. Neliksite nusivylę.

Palikti atsakymą