Kodėl perki knygas?

skaitau.JPGKadangi esu nuostabi kulinarė, ypač puiki konditerė smaližė, daugelį savo laisvalaikio valandų praleidžianti virtuvėje (pauzė, NOT!), laimėjau šaunųjį Dovilės desertų konkursą su savo kefyruotom braškėm. Nes žmonės vasarą nori gaiviai užkąsti ir greitai greitutėliai lėkti laukan. Be skambaus titulo gavau dar ir dovanų kuponą už šimtą litų knygučių nusipirkt.

Nuostabus prizas, iškart nuvariau rinktis ir tada jau man nutiko. Man yra mistiškas ir keistas dalykas pirkti knygas, tiesą sakant. Pats mano santykis su skaitymu yra neblogas – būna laikotarpiai, kai daug daug knygų sukertu, kartais nurimstu, bet viskas, ką skaitau, yra ne mano. Dažniausiai lankausi bibliotekoje, kurioje asortimentas tikrai platus, visokias naujienas jie greit nusiperka. Retkarčiais iš draugų-pažįstamų pasiskolinu, arba gaunu knygas dovanų. Bet pirkti?

Esu iš tų išrankiųjų, kurie neskaito knygos, jei ji neįdomi (yra kita skaitytojų kategorija – jei-jau-pradėjau-turiu-pabaigti). O tai kaip pirkdamas knygą Tu žinai, kad ji Tau patiks? Gal iki septyniolikto puslapio perskaičius norėsis ją palikti dulkėti nuobodžioje lentynoje? Galų gale, net jei ir bus visai įdomu (bet negalėsi pavadinti Ta Knyga), greičiausiai ją būsi skaitęs tik vieną kartą gyvenime. Kaupti kolekciją tik tam, kad prieš svečius pasimaivytum? Pastaraisiais metais esu nusipirkus kelis Bacho šedevrus, nes tikrai žinau, kad skaitysiu juos ne po kartą. Nes prieš tai iš bibliotekos pasiėmus tomis knygomis susižavėjau.

Labai nuostabu, kad ManoKnyga.lt kuponas galioja iki Naujų metų. Nusprendžiau iki to laiko susirasti knygas, kurias būtų verta nusipirkti. Na, tokias ne vienam kartui. Vakar iš bibliotekos pasiimiau tris Murakami ir du Coelho. Dėl pirmojo Avis vis svaigsta, antrojo esu kelias knygas skaičius, super. Žodžiu prasideda tobulos knygos paieškos rožiniam mieste…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 2

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2008 07 11 | 9:17

O aš labai mėgstu turėt knygas. Man jos kaip daiktai, gal vieninteliai taip namuose patinka. Turiu daug ne TŲ knygų, bet tam tikrais epizodais paskaitau vieną ir kitą skyrių. Tiesa būna, kad nusiperku knygą, kuri na nelimpa. Arba perskaitau vos vos, arba neskaitau (nepraeina Salomėjos 5psl. taisyklės). Tada jas perleidžiu ar parduodu.

nuolaida
2008 07 11 | 9:32

O tu gali pasiklausti knygyne ir tau patars 🙂

Tamagochi
2008 07 11 | 10:11

xexe nezinojau kad tu dar ir perfekcioniste knygyne 🙂 Aš pats tai perku vienu iš šių būdų:
– pagal atsiliepimus online
– pagal temą, autorių, trumpą aprašą ant knygos
– jei atsivertus kas nors “įkrenta” į širdį
– jei ant viršelio seksuali mergina (būna ir tokių atvejų 😀 )

PinkCity
2008 07 11 | 10:14

Tiesa, patarimų ir atsiliepimų nesunku rasti, bet kas tinka vienam, nebūtinai sueis kitam – tą Bransono autobiografiją, kuria daug kas žavisi, jau nuo BlogIn’o skaitau, niekaip neįveikiu…

avis
2008 07 11 | 11:43

kokias paėmei murakamio? :-} tikiuosi, norvegų girią irgi? nes jei nepatiks tas japonų kosmosas, tai paprastutė meilės istorija tikrai sužavės.

PinkCity
2008 07 11 | 11:49

Be jokios abejonės, pirma pagriebiau “Avies medžioklę” ;), paskui “Dansu, dansu, dansu” beigi “Prisukamo paukščio kronikas”. Jau šimtą puslapių apie avis perskaičiau. Manau, sueis.

Laura
2008 07 11 | 12:14

Aš irgi knygas mėgstu turėti. Nežinau kodėl, bet mėgstu. O knygyne abejoju, ar gali kas nors patarti 🙂 Deja, tos pardavėjos dažnai net nežino, ar turi vieną ar kitą nesančią TOP10 sąraše knygą.

PinkCity
2008 07 11 | 12:49

Na, šiuo konkrečiu atveju p. Vidmantas, kaip vienas iš el. knygyno atstovų, atsako už savo žodžius 😉

Monika
2008 07 11 | 13:09

As irgi megstu tureti knygas. Ir pirkti jas megstu, ir gauti dovanu. Ne del kolekcijos – tiesiog knygos man patinka 🙂 turbut tikrai esu is tu zmoniu jei-jau-pradejau-turiu-pabaigt 😀 bet tobulos knygos paieskas tikrai palaikau!! 😉

Andrius
2008 07 11 | 16:54

tai gal bent tos kur is biblitoekos labai patiko gali nusipirkti, daznesniam paskaitymui.

PinkCity
2008 07 11 | 17:15

Būtent, Andriau, aš taip darau ir toliau ruošiuosi tai daryti 🙂 Nepirkti katės maiše, kaip sakoma.

tylumoj
2008 07 11 | 21:05

Murakamis gerai, Murakamis yra kosmosas:]]]. Manau, tau patiks.
Bet… Coelho?
😀

JungTukas
2008 07 11 | 22:23

Knygos turbūt vienas iš nedaugelio dalykų, dėl kurių pasireiškia mano savininkiškumo jausmas: jeigu galėčiau, susipirkčiau visas išleistas knygas po 2 egzempliorius (vieną – skaityti ir dalintis, o kitą – saugoti, kad netyčia kas išteptų, įplėštų ar pan.). Į klausimą, kam man to reikia atsakau, kad noriu turėti galimybę bet kada pasiimti paskaityti bet kurią knygą arba kad taip suveikia dalis turimo suvalkietiško kraujo 🙂 Be to, dauguma knygų tokios gražios…
Knygas renkuosi įvairiai: užkabina aprašymas, atsiliepimas, autorius. Jeigu kyla abejonės dėl knygos vertės ir kainos santykio, susirandu bibliotekoje, perskaitau ir tada sprendžiu pirkti/nepirkti. Kartais susigundau nusipirkti atpigintą knygą (tačiau neretai suabejoju, ar neturiu nusipirkęs :)). Visų turimų knygų skaityti nespėju, bet guodžiuosi, kad, kai senatvėje turėsiu laiko, mėgausiuosi galimybe perskaityti bet kurią knygą, nes visas turėsiu 🙂 Tiesa, pastaruoju metu namie nelabai yra kur knygas dėti, bet tikiuosi kad kada praplėsiu gyvenamąjį plotą ir turėsiu asmeninę biblioteką 🙂
P.S. Priklausau tiems, kurie “jei-jau-pradėjau-turiu-pabaigti” 🙂

Žiogelis
2008 07 13 | 20:06

Murakami pats geriausias!!! Dansu dansu dansu drąsiai gali pirkti, nes tikrai norėsis skaityti dar ir dar.

Edita
2008 07 14 | 14:33

Aš ir nieka neperku knygų (nebent reikalingas mokslams), nes niekada neskaitau knygos antr1 kartą. Širdis neleidžia. Tiek daug DAR neskaitytų knygų, o aš skaitysiu jau skaitytą knygą? Ne!

avis
2008 07 20 | 14:57

aš labai pavėluotai, mergait, bet paėmei visas geras haruki knygas :))) gal man vienai taip, bet kai murakamis įtraukia, tai nebepaleidžia. per jį aš salonikuose vieną ranką nusvilau, bo niekaip nesugebėjau pajudėt, kai pradėjau skaityt dansu dansu dansu. dabar paukščio kronikas skaitau. absoliučiai kosmosas!

Palikti atsakymą