Kankyo Tannier: Gydanti tyla

Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau patiriame beribiškumą – už posūkio išvydę mišką, staiga sustoję plaukiančioje minioje, autobusu grįždami namo vidury nakties, besiklausydami draugų pokalbių – lyg iš tolo, iš tiesų jų negirdėdami… Kiekvieną kartą tyla užklumpa iš pasalų. Tarp žodžių, tarp įprastų vaizdų, tarp pažįstamų pojūčių slypi paralelinis pasaulis – absoliuti geradarė ramybė, kurią it sargybiniai pavydžiai sergsti susikaupimas ir visiškas sąmoningumas. Mat, sakykime tiesiai šviesiai, tyla neturi nieko, visiškai nieko bendro su triukšmo nebuvimu!

Puiki nedidukė knygelė apie meditaciją, sąmoningumą, dzen budizmą ir, žinoma, gydančią vidinę tylą, bei metodus jos siekti. Parašyta nepaprastai žaismingu, saviironišku ir mano humoro jausmą atitinkančiu stiliumi – skaitydama jaučiausi lyg plepėčiau su artima intelektualia drauge.

Rašymo kalba nepaprastai estetiška, jautri, delikati – viena malonumas skaityti, tikras saldainis! Dauguma siūlomų meditacijos/sąmoningumo metodikų man buvo žinomos, tad smagu tiesiog prisiminti, na, kai kurių technikų ir pasimokyti.

Rekomenduoju ieškantiems vidinės ramybės.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 9

Pasidalinkite savo mintimis