Andy Weir: Artemidė

Tai nuolat pastebiu Artemidėje. Turistams patinka ragauti mūsų vietinės virtuvės patiekalų. Tik viena bėda: Mėnulio virtuvės patiekalai – tikras šūdas. Jie gaminami iš dumblių ir dirbtinių skonio priedų. Todėl po kelių dienų amerikiečiai užsimano picos, prancūzai – vyno, o japonai – ryžių. Maistas suteikia jaukumo ir paguodos. Jis padeda atgauti dvasios ramybę. 

Andy Weir parašė bestselerį “Marsietis“, pagal kurį sukurtas nuostabus filmas su Matt’u Damon’u, bet dėl jau žinomo siužeto šios knygos nenorėjau skaityti, tad pasirinkau kitą šio autoriaus romaną, “Artemidę“, kurio ekranizacijos teises taip pat įsigijo 20th Century Fox.

Šįkart mokslinės fantastikos stiliumi pasakojama apie gyvenimą nedideliame mieste Mėnulyje. Gyvenimas čia verda, nuotykių netrūksta, o kiekvienas kasdienybės skirtumas nuo rutinos Žemėje paaiškinamas moksliniais argumentais.

Nesu šio žanro ekspertė, todėl sunku vertinti profesionaliai, bet žiūrint subjektyviai knyga man patiko, sudomino ir įtraukė. Ypač sužavėjo tai, kad rašytojo vyro akimis pasakojama iš pagrindinės herojės moters perspektyvos, svarbios pareigos Mėnulio institucijose – miesto merės, stambios įmonės vadovės – taip pat patikėtos moterims. Net ir miesto pavadinimui parinktas deivės, o ne dievo vardas. Atrodo, autorius ateitį mato šviesiomis spalvomis!

Rekomenduoju, jei patinka nuotykiai, įtampa, greitas tempas ir mokslinė fantastika.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 9

Pasidalinkite savo mintimis