Kalėdinės dovanos – vėl skauda galvą?

Šimtą kartų nuvalkiota tema, paskutinį kartą mano skaitomuose tinklaraščiuose nagrinėta Salomėjos. Vis tiek dovanoti reikia, ir priimti dovanas būtina. Tiesiog kitaip neišeina.

Iš kitos pusės, šiais šauniais vartotojiškos visuomenės laikais mes turim ne tik viską, ko reikia, bet ir daugiau, nei galim užsimanyti. Taip žavu būdavo senovėje, kai švenčių proga gaudavai reikiamų dalykų! O dabar…

Gerai, aš noriu naujo dulkių siurblio, bet kas čia pas mus tokio brangumo dovanas dalina? Na, kartais prireikia ir ko nors smulkaus – pvz., prieš kelias dienas man sugedo klaviatūra (brangiausiojo žodžiais – sugadinau ją), būtų nuostabi dovana užsiprašymui, nu bet ką man mėnesį iki Kalėdų daryti? Pelyte kopipeistinti simbolius? Nuėjau ir nusipirkau naują (NumLock’o lemputė žiauriai šlykščiai mėlynai į akis spigina, o šiaip itin smagi).

Pinigus arba parduotuvių kuponus dovanoti – pakankamai paprasta išeitis, bet ją pateisinu tik tuo atveju, kai žinai, kad žmogui reikia/norisi daikto, bet nesi tikras dėl konkrečių savybių – spalvos, galingumo, rūšies, ir pan. Nepaspaudinėjus mygtukų nežinau, kuri klaviatūra man smagiausia, kvepalų vien pagal pavadinimą bei aprašą irgi neišsirinkčiau. Tokiais atvejais kuponai gerai. O pinigai – dažniausiai įsidedi juos piniginėn ir paskui sunkiai įsivaizduoji, kur išleidai. Net nepajauti.

Lieka tokie dalykai, kurių niekada nebūna per daug. Pvz., trys klaviatūros man nė velnio nekeltų džiaugsmo, o dėl tiek kvepalų buteliukų nesupykčiau. Čia jau pereiname prie individualybių – vienai niekada nebus per daug auskarų, kitam – knygų. Bet vėl kaip sunku – o jei šitą jau yra skaitęs?

Keičiantis pageidaujamų dovanų sąrašiukais šventės truputuką praranda savo dvasią – juk bandydamas nuspėti, kas pradžiugins artimą žmogų, daugiau galvoji apie jį, sukuriama daugiau bendrumo, kita vertus, kai pamatai ištįsusią minią, nes dovana, pasirodo, visai ne į temą – ?

Uojei, nelengva…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2008 12 02 | 15:20

Bet gi tikrai sunku, nu… Aš gal piešiu visiems, tada parodysiu foto ir paklausiu ar tau to reikia, ar nori? (na čia tik tiems, kuriems gal ir norėtųsi), o gal pasaugot, kol rasi kur pridėt?

PinkCity
2008 12 02 | 15:25

Va, dar vienas variantas – rankų darbo dovanos. Ir šilta, ir asmeniška, ne “ant greičio” Maksimoj nupirkta, bet tuo pačiu dar labiau įpareigoja apdovanotąjį džiaugtis, juk tiek širdies įdėta…

Whisky
2008 12 02 | 15:54

Ne tas žodis koks galvos skausmas išrinkt ir supirkt dovanas. Po truputėlį sąrašą darau, bet užpildymas tik koks gal 40%.

Žalias Žmogus
2008 12 02 | 16:20

Aš tai šiais metais nusprendžiau pats būti dovana 🙂 Darysiu visokias staigmenas ir pan.

Deividas
2008 12 02 | 17:36

kai nelabai žinau ką dovanoti, tai mėgstu kokius gadgetus. Dedei kokiam puodelį kuris įpylus karšto gėralo pasidaro baltas ir užsidega on (kai tuščias, tai juodas ir OFF). arba pusbroliukui kokiam pakaubuką elektroninį kur keičiasi nuotraukėles. merginai kuri teisę studijuoja, teisėjos plaktuką tą. ką nors bent truputį į tematiką žinant žmogaus veiklą ar domėjimosi sritis. Pvz tau padovanočiau em.. http://secure.thepsychologyshop.com/images/products/slipbig1.jpg

Auris
2008 12 02 | 19:38

Del spiginancios melynos lemputes, tai gali uzsiklijuoti kokiu pleistriuku ir nespigins 😉

Toma
2008 12 02 | 23:59

o aš jau visiem dovanas sugalvojau! net po kelis variantus, beliko tik apsispręst ką dovanot :}
ir net įpakavimus sugalvojau! Kalėdinė dvasia užvaldė mane jau :))

astu
2008 12 03 | 8:45

Nors ir nėra lengva, bet dovanas dovanoti smagu.

Alla
2008 12 03 | 17:00

aš jau kelios savaitės kaip baigiau savo kalėdinis shoppingą 🙂

PinkCity
2008 12 03 | 17:31

Taip, Alla, į UK Kalėdos ateina anksčiau – net Vėlinių nesulaukus!

https://www.auksoisparduotuve.lt/auksines-grandineles
2020 08 30 | 15:14

Man tai keista, kad žmonėms dovanas rinkti sunku. Bandai kažką orginalaus, jei nesigauna, visada gelbsti auksas – grandinėlės, apyrankės, auskarai..

Palikti atsakymą