Biblioteka šiandien

Labai jaučiasi, kad studentams sesija artėja – prie bibliotekos nėra kur automobilio priparkuoti! Nors tiesą sakant, dėl šitokių dalykų aš nesipiktinu, mėgstu pasivaikščioti. Čia tik šiaip, pastebėjimas.

Papasakosiu apie šias įstaigas, nes savaitgalį draugams išdėsčius visas naujoves burnos išsižiojo. Tai jau, žinok, kompiuterių era atslinko pamažu ir į bibliotekų pasaulį! Norimas knygas namie internetu išsirenku iš elektroninio katalogo, užsisakau, moterytė bibliotekoj apie tai iš karto informuojama, pašoka, atsineša, pasideda ir laukia manęs. Ateinu su savo plastikine kortele – brūkšt, sužino, kas aš tokia ir ko noriu, grąžinu perskaitytas knygas, per kurių barkodus perbraukia, man duoda naujas ir visogero! Visas procesas užtrunka ilgiausiai penkias minutes (jei neskaičiuojam laiko, kol randi kur mašiniuką pasistatyt).

Aišku, galima ir pačioj bibliotekoj naršyti, susirasti knygas ir užsisakyti, bet tuomet ilgiau tenka laukti, kol moteriškutė suras jas lentynų labirintuose. Ten toks skaičiukas švieslentėj užsidega, informuodamas, kad jau jai pavyko. Šiandien šalia stovėjo vaikinukas, neperpratęs taisyklių, aiškina jam bibliotekininkė: stebėkite švieslentę, kai užsidegs skaičiukas, reiškia knyga atnešta. „Skaičiukas, knyga, – kas, sakėt, turi užsidegti?” – mano laukinė nežabojama vaizduotė per sekundę sukūrė liepsnojančios knygos, atsargiai įteikiamos išsiblaškiusiam skaitytojui, vaizdą, ir pratrūkau kvatotis. Vaikinukui smagu pasidarė, kad blondinę prajuokino, bandė tęsti tokiais nevykusiais klausimais kaip „o kas bus, jei lemputė perdegusi” ir panašiai, bet natūralu, kad juokingiausi pokštai būna netyčiniai.

Vat. Dar jei nori sužinoti apie bibliotekininkės kasdienybę, atsiversk Simonos tinklaraštį. Ji yra Timo sesė, klauso gražios muzikos ir pati yra graži (mačiau ją gyvai!), nerimauja, kad jau pusšimtį prenumeratorių turi, tai po šito mano įrašo tegu gauna dar tiek pat, še.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

8 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Timas
2008 12 03 | 19:23

pinksiciau 🙂 musu gimine tavi ant ranku nesios uz reklama manau 🙂

librarian
2008 12 03 | 19:27

dabar tai jau man visai šakės :)))
o bibliotekos jau seniai kaip bankai tapo, tik kai kur skaičiukai nedega dar. Pvz. VU bibliotekoj studentai žino, kad knygas iš saugyklų jie gali gauti kas valandą. O elektroniniai katalogai jau kaip ir senas geras dalykas :))
ačiū už reklamą 🙂

PinkCity
2008 12 03 | 19:28

Čia dar ne geriausia, ką galėjau padaryt – svarsčiau, ar neįdėjus tokios iliustracijos prie įrašo, manau, Simonos populiarumas būtų labiau išaugęs 😉

xiapin
2008 12 04 | 11:42

Aš ir priklausau tai bibliotekos adoratorių erai. Kai kas nors pamato etėjęs į svečius, kad naudojuos biblioteka ne mokslams, o laisvalaikiui- ima taip stebėtis, kad pasijaučiu paskutiniu mochikanu;)
Vilniuje Mickevičiaus bibliotekoje galima pasijausti įstrigus keliuose laikmečiuose. Taip pat naudojamos magnetinės kortelės, bet knygų ieškotis eini pats tarp knygų lentynų. Šiuo atveju visiškai neskaičiuoju laiko, nes taip nerealu žiūrinėti lentynas ir dar kažką surasti ko visai nesitikėjai arba nežinojai, kad yra išleista.

PinkCity
2008 12 04 | 11:53

O aš kaip tik mokslams biblioteka beveik nesinaudojau – tiek bakalaurinį, tiek magistrinį rašiau iš internete, speciliazuotose duombazėse su moksliniais straipsniais, randamos medžiagos – pas mumis buvo keliamas reikalavimas literatūros analizei nenaudoti senesnių nei penkeri metai šaltinių, o juk tokių knygų sunkiau rasti, nei straipsnių.

shiny
2008 12 04 | 14:44

ane, rimc? jau viska kontuperizavo ir ant Lietuvos? valio! (:

žinokit dar būna ir sekanti stadija – kai knygas susirenki ir pats jas nuskanuoji, be jokios moterelės. o perskaitytas tik i skylę sienoj sumeti ir ten jas nuskanuoja automatiškai ir robotų rankos padeda į skirtingus vežimukus. kai pirmą kartą pamačiau tai jaučiaus kaip aborigenė, kad man tai kelia žavesį, bet taip jau yra ((:

librarian
2008 12 05 | 18:03

įdomu dėl tų duomenų bazių. Ne visos jos suteikia prieigą į namus, daugiausia galima ieškotis straipsnių sėdint tose pačiose bibliotekose prie kompiuterių. Kiek pasakojo, tai tų duombazių prenumerata kainuoja nežmoniškus pinigus… tūkstančiais ir milijonais.

PinkCity
2008 12 05 | 19:10

Mūsų VDU’nas turėjo ten kažkiek nusipirkęs, tai pasakydavo slaptažodžius ir jungdavomės iš kur norėjom.

Palikti atsakymą