Kaip pasigaminti rankų kremą

Mano namudiniame kosmetikos fabrikėlyje darbai vyksta toliau, taigi galiu pademonstruoti, kaip gaminausi rankų kremą. Iš esmės jis gali būti ir kojų kremu, ir pilvo, netgi ir veidui nieko blogo neatsitiks, jei juo patepliosi – rankų kremu jį pavadinau (ir šiai paskirčiai naudoju) todėl, kad jis gaminamas iš paprastų „popigių“ medžiagų, tarkim, vietoj hidrolato naudojau distiliuotą vandenį, nelašinau daug ypatingų eterinių aliejų ir panašiai. Tai žodžiu, 40 ml kremo mums reikės:

 Kaip pasigaminti rankų kremą

6 ml kokosų aliejaus;
5 ml abrikosų kauliukų aliejaus;
2 g kakavos sviesto;
1 ml ricinmedžio aliejaus;
2,5 g emulsinio vaško;
26 ml distiliuoto vandens;
10 lašų augalinio glicerino;
6 lašų vitamino E;
6 lašų ekokonservanto;
2 lašų citronelos eterinio aliejaus.

 Kaip pasigaminti rankų kremą

Viso kremo gamybos proceso metu laikomos švarių rankų ir priemonių taisyklės – stengiamės darbuotis kiek įmanoma steriliau. Visus aliejus, sviestą ir emulsinį vašką sudedam į vieną karščio nebijantį indelį, vandenį supilam į kitą, abu indelius įstatom į karšto vandens indą ir kaitinam, kol abiejuose indeliuose esantys skysčiai pasiekia apie septyniasdešimties laipsnių temperatūrą. Tuomet juos supilam į vieną indą, kurį įstatom į šalto vandens dubenį ir maišom, maišom, maišom.

 Kaip pasigaminti rankų kremą

Skysčiams atvėsus iki maždaug trisdešimties laipsnių ir tapus kremo konsistencijos, sulašinam gliceriną, vitaminą E, ekokonservantą ir eterinį aliejų, dar kartą viską gerai išmaišom ir sudedam į indelį. Malonaus tepliojimosi!

 Kaip pasigaminti rankų kremą

Pastabos: žinoma, aliejus, sviestą ir vandenį galima keisti kitokiais, priklausomai nuo to, kokio poveikio ir naudos norite odai arba paprasčiausiai kokius turite savo spintelėje. Man labai patinka šio kremo tiek konsistencija (lengvai tepasi, gerai įsigeria, nepalieka riebumo pojūčio), tiek kvapas – rankos ilgai kvepia svaigiu citronelos aromatu.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 139

7 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2011 05 10 | 10:17

O kas yra ekokonservantas? Nes kaip suprantu jau konservavimui vitamino E užtenka, jis gi tik tą ir daro, išoriškai kitaip neveikia?

PinkCity
2011 05 11 | 11:08

Ne, iš tiesų vitaminas E yra naudojamas labiau kaip antioksidantas, apsaugantis kreme esančius aliejus nuo apkartimo ir kitų savybių pakeitimo, todėl jis naudojamas ir gaminiuose be vandeninės fzės, pvz., lūpų balzamuose, o konservavimui yra naudojamos tokios priemonės, kaip ekokonservantas, greipfruktų sėklų ekstraktas, naticidas ir panašiai.

Salomėja
2011 05 11 | 11:40

O tu gal jau turi kur info kas tas ekokonservantas? Jei ne, tai pasieškosiu kada. Nes man jau pats žodis nepatinka 🙂 Bet čia man šiaip turbūt visi žodžiai, prie kurių prilipintas tas “eko” nepatinka 🙂

PinkCity
2011 05 11 | 11:52

Apie ekokonservantą trumpai – čia. Sakau, gali naticidą arba greipfruktų sėklų ekstraktą naudoti, jei jau tas žodis nepatinka 🙂 Arba gamintis labai labai mažą kiekį kremo, kabinti jį ne pirštu, o specialia mentele arba naudoti buteliuką su beore pompa, laikyti kremą šaldytuve – tuomet produktas nesuges ir be to konservanto!

Salomėja
2011 05 11 | 12:06

Ačiū! Labiausiai rūpėjo sudėtis. Matai aš ne prieš konservantus, tik prieš ekokonservantus kai jie taip vadinasi tik dėl to, kad “leidžiamas naudoti sertifikuojamos ekologiškos kosmetikos gamyboje”. Na tikiuosi manoji mintis aiški :).

as
2011 05 18 | 21:21

O kiek maždaug pinigų išleidi nusipirkti visas šias priemones?:)

PinkCity
2011 05 19 | 9:37

Tai nueik į e-parduotuves, kurios prekiauja šiais dalykėliais, ir pamatysi 🙂 Nebandžiau kažkaip konkrečiai skaičiuotis, bet nemanau, kad per mėnesį išleidžiu daugiau nei šimtą litų. Aišku, kiekvieną kartą gamindama sunaudoju tik labai nedidelę dalį įsigyto produkto, taigi lieka, kaupiasi, tačiau vis norisi išbandyti kažką naujo, tai ir papildau savo atsargas.

Palikti atsakymą