Gerbiam paauglį? Draudžiam seksą?

Norėdami užauginti atsakingą už savo veiksmus pilietį, tėvai turėtų:

a) slėpti nuo jo informaciją apie daugelį pasaulyje vykstančių reiškinių; cenzūruoti jo skaitomas knygas, žiūrimus filmus ir naršomus puslapius; drausti viską, kas, subjektyvia tėvų nuomone, galėtų būti pavojinga;

b) nuoširdžiai ir atvirai kalbėtis apie visus – tiek gerus, tiek blogus dalykus; nebrukant savo nuomonės kartu su vaiku apsvarstyti galimas neigiamas tam tikrų poelgių pasekmes ir apsisaugojimo būdus; gerbti atžalos pasirinkimą.

Renkuosi b. Vaikai nėra tėvų nuosavybė. Tuo labiau jie nėra seimūnų nuosavybė. Pastaruoju metu valdžios vyrai ir moterys labai susirūpino nepilnamečių saugojimu nuo įvairiausių blogybių, besikėsinančių į nekaltą vėjavaikišką vaikystę, – gal norėdami atitraukti diskusijas kuo toliau nuo tebeblogėjančios ekonominės situacijos? Kažkodėl nesitikima, kad bedarbiais tapę tėveliai praleis daugiau laiko su atžalomis ir skirs daugiau dėmesio auklėjimui, ne, siekiama viską griežtai reglamentuoti įstatymais: kokias pasakas skaityti, kelerių pradėti mylėtis, nuo kada soliariume kaitintis.

Ne paslaptis, kad jaunimas dabar subręsta greičiau, nei tuomet, kai seimo vyrai ir moterys buvo niolikmečiai – elementarūs fiziologiniai pokyčiai, tokie, kaip pirmosios menstruacijos merginoms ar apsipūkavusi viršutinė lūpa vaikinams, pradeda vykti vos atšventus vienuoliktąjį gimtadienį (turiu slaptą teoriją, kad viskas čia dėl tų viščiukų broilerių, kuriuose esantys augimo hormonai sėkmingai prisitaiko jaunuolių kūnuose). Jokiu būdu neteigiu, kad kai tik fiziologija pradeda darytis tinkama suaugusiųjų žaidimams, labai sveika ir natūralu imti tai daryti. Iš anksto atsiriboju nuo komentatorių, interpretuosiančių mano įrašą kaip skatinantį nepilnamečių lytinius santykius – aš taip nesakau! Tačiau nebūkim akli – gerai ar blogai, bet tai vyksta. Ir priėmus įstatymą niekas nepasikeis. Kaltinti aštuoniolikmetį, draugaujantį ir besimylintį su penkiolikmete, vaiko tvirkinimu ir grasinti jam trimis metais kalėjimo?! Argi ne absurdas? Negi tikrai keturiolikmečiai yra tokie buki, kad nesuvoktų, kas yra lytinis aktas ir negalėtų pasirinkti, nori jie to, ar ne?

Žaidžiama kažkokia kvaila asocialių šeimų ir beglobių našlaičių korta, atseit jie įtraukiami į prostituciją ir nieko negalima padaryti. Bet juk mes kalbame apie savanorišką seksą, ar ne? Bet kokios rūšies prievarta yra baustina, prostitucija nėra legalizuota, tai tuo remiantis ir bauskite tuos vargšus nepilnamečius išnaudojančius asmenis, tačiau kuo čia dėti anksčiau subrendę ir pabandę fiziškai suartėti paaugliai? Argi tai ne jų dviejų sprendimas?

Tikrai žaviuosi tėvais, nuo mažens pratinančiais vaiką pačiam pasirinkti, galvoti savo galva, auklėjančiais ne direktyvomis, o diskusijomis, neprarandančiais artimo ryšio su vaiku, kai jis tampa paaugliu, gerbiančiais ir pasitikinčiais savo auklėta atžala. Ir tikrai nesižaviu valdžios žmonėmis, turinčiais vilčių idiotiškais įstatymais užkirsti kelią ankstyvai meilei.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Giedre
2009 07 30 | 12:58

Kuo toliau skaitau, tuo didesnis absurdas piešiasi.. grįžtam atgal prie komunizmo laikų auklėjimo, kurio, matyt, pasiilgo seimūnai. Neturės šitas įstatymas ateities, jau dabar aišku. Vargu ar jie viską įstengs sužiūrėt.
Nesutikčiau dėl dviejų dalykų – menarchė (pirmosios mėnesinės) 11-kos metų??? 🙂 šiek tiek ankstoka.
Ir “negi tikrai keturiolikmečiai yra tokie buki, kad nesuvoktų, kas yra lytinis aktas ir negalėtų pasirinkti, nori jie to, ar ne?” – liūdna pripažint, bet taip. Dabar ginekologai geriau išrašys paauglei kontraceptinių piliulių, negu po 9ių mėnesių priims kūdikį, arba dar blogiau, po trijų mėnesių netiesiogiai paskatins kriminaliniam abortui

PinkCity
2009 07 30 | 13:09

Pirmosios mėnesinės vienuolikmetėms – vis dažnėjantis reiškinys, tai faktas (gaila, dabar negaliu tiksliai pacituoti šaltinio, bet tikrai ne pati sugalvojau).
O kad paauglius reikia šviesti, pasakoti apie kontracepciją – tai vėlgi neginčijamas faktas, ir nesutinku su nuomone, kad informacija apie prezervatyvus skatina anksčiau pradėti juos naudoti. Tuo tarpu cenzūruodami viską, kas įmanoma, skatiname mitus ir tuo pačiu nepageidaujamus paauglių nėštumus.

Giedre
2009 07 30 | 13:16

tai aš ir neginčiju fakto kad reikia šviesti, tik teigu kad paaugliai nėra tokie protingi kaip atrodo, dėl to atitinkami specialistai daro atitinkamus veiksmus

Auksinis kardas
2009 07 30 | 14:16

Dukrai šešiolika, ne keturiolika – ir nesunku matyti kiek galvelėje telpa, o kiek dar nelabai. Norėti patikėti pilną atsakomybę augančiam organizmui – perdėta. Tam, kad žmogus įgytų galėjimą spręsti esminius gyvenimo dalykus, reikalingi šiokie-tokie nusistovėjimai. Pirmosios mėnesinės anaiptol nekalba apie sąmonės brandą sprendimams priimti.

O dar, pagalvojus, jei vaikas auga ne taip dėkingoje šeimoje, kur nesama didesnių nepriteklių, ir tarpusavio bendravimas ne taip blogas? Propaguoti seksą tarp nepilnamečių nevertėtų – lyties gyvenimo reikalai, kaip ir vaikai – tikrai turėtų luktelėti iki ne taip ankstyvo, užtat sėkmingesnio skleidimosi. Kam nutinka anksčiau – dažniausiai juk nei bus laimės pradžia, nei apsisprendimo pasekmė. Štai šito vengti – visai verta. Kartu, pačios priemonės, aišku, neturėtų būti menkos, plačiau nesuprantamos.

Auksinis kardas
2009 07 30 | 14:31

Tik ką dukra lygintuvu sudegino sintetinius marškinėlius, neįsivaizdavo, kad taip išvis gali nutikti: toks amžius, kai apie pasaulį tik-tik sužinai, ditirambai apie atsakomybę tikrai ankstyvi. Ji tikrai suaugusi laikyti rankose lygintuvą, bet tai nereiškia, kad jį gali laikyti sėkmingai.

PinkCity
2009 07 30 | 14:49

Pasikartosiu: nemanau, kad ankstyvi lytiniai santykiai daro teigiamą poveikį tiek fiziologiniam, tiek psichologiniam jaunuolio vystymuisi.
Tiesiog taip pat nemanau, kad čia seimo reikalas ir kad įstatymas kažką pakeis į gerą.

Giedre
2009 07 30 | 15:33

kad ankstyvi lytiniai santykiai jokio teigiamo poveikio neturi irgi faktas. Matau painiojamas dalykas – nusistatymas prieš šį įstatymą tai nėra sekso propagavimas. Tiesiog vaikai ir paaugliai turi žinoti kas ir kaip. Atėjus laikui ir tai pateikus priimtinesne forma jie tai sužinos tuo mažiau šansų kad iš jų išaugs seksualiniaiiškrypėliai.
Vakar per LRT (“Teisė žinoti”) ginekologė V.Eiringytė gerai pareiškė – apie šiuolaikinius tabu jaunimas turi sužinoti iš tėvų, ne iš kiemo draugų ar žurnalų ir tv.

Vidmantas
2009 07 31 | 9:17

Tėvams visada vaikai atrodo dar nepakankamai subrendę, kad jiems ir 30 metų jau. Taip jau surėdyta, matyt 🙂

Auksinis kardas
2009 07 31 | 21:58

“Tėvams visada vaikai atrodo dar nepakankamai subrendę” – skamba perdėtai, taip gali atrodyti tik dalinai, jei nesugebama suvokti įgytos patirties (nueito kelio) skirtumo. Tai nelabai turi bendro su asmens branda sprendimams savarankiškai daryti.

Lina
2009 08 12 | 22:22

Tik supraskit mane teisingai: aš taip pat nepritariu tam įstatymui apie kurį kalbama, tačiau manau, kad tėvai turi daryti tam tikrą įtaką savo vaikams, nes jau seniai įrodyta, kad žmogus yra toks, kokį gyvenimą jis nugyveno, kokią patirtį turėjo. Turiu galvoje tai, kad jei tėvai nedarys įtakos ir leis savarankiškai apsispręsti, tai įtaką padarys kažkas kitas ir tik reik tikėtis, kad ne koks pedofilas ar t.t. 🙁 mane pačią asmeniškai mama gana griežtai auklėjo už ką aš ir esu jai labai dėkinga, o taip neaišku kokias keliais būčiau nuėjusi, jei ji būtų leidusi man rinktis pačiai…aš asmeniškai tai taip savo vaikų neauklėsiu, kad tipo draudžiu ir viskas, bet yra ir daug kitų labai įtakingų ir veiksmingų būdų 😉

Palikti atsakymą