Gal labiau tiktų kovo vienuoliktai

Nes prieš kelias dešimtis metų jie krito po tankais, gindami Seimą, dabar patys daužo parlamento langus. Nes pirma virkavo tremtyje, negalėdami grįžti Tėvynėn, dabar veržiasi emigruoti iš jos. Nes anksčiau patys pasmerkdavo save badmiriavimui ir šalčiui miškuose, kovodami už šalies nepriklausomybę, dabar sotesnis duonos kąsnis yra svarbiausias gyvenimo prioritetas ir velniop tokią laisvę, jei negali kumpio ant riekės užsidėti.

Štai radau tokio nepaprastai įdomaus tyrimo rezultatus – kaip pasikeitė Rytų Europos gyventojų požiūris per pastaruosius dvidešimt metų, kai pagaliau išsivadavome iš Sovietų Sąjungos. Ir ką gi matome – žmonės nusivylė demokratija ir kapitalizmu, labiausiai – mūsų senjorai (iš kitos pusės – dauguma respondentų sutinka, kad gyvenimas pagerėjo), beveik pusė apklaustų lietuvaičių sako, kad prie komunistų buvo geriau! Kaip ir galima nuspėti, taip teigiantys dažniausiai yra vyresnio amžiaus, mažiau išsilavinę ir ne miestų gyventojai.

Trispalvė

Ir prieiname prie man aktualiausio klausimo – kaip žmonės suvokia, iš kur ta laimė į jų gyvenimus turėtų įsilieti. Su teiginiu, jog sėkmė priklauso nuo išorinių veiksnių, nesutiko tik 40% lietuvaičių (palyginus su 68% amerikiečių, skamba prastai) – akivaizdu, jog dauguma tikisi, kad kažkokie stiprūs stebukladariai (rusai komunistai?) sutvarkys jų likimą, apibers turtais ir nušvies šypsena jų veidus. Vos 17% mūsų tautiečių, palyginus su 40% 1991 m., mano, jog turime siekti savo tikslų be valstybės įsikišimo, tai mažiausias skaičius tarp keturiolikos tirtų valstybių. Gražu? Linksma? Patriotiška?

Tarsi – štai, motule Lietuva, mes Tave išlaisvinome, iškovojome Tau nepriklausomybę, o dabar – būk gera – sočiai mus maitink atsidėkodama?

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Dalius
2010 02 16 | 9:11

Aš matau, ką tu čia padarei. 10 balų.

grumlinas
2010 02 16 | 9:50

Ačiū už nuorodą – baisiai įdomūs ir liūdesį varantys skaičiukai. Iš kitos pusės – jei kažkam viltis tebuvo “sočiai mus maitink atsidėkodama” – tada viskas suprantama

MariukasM
2010 02 16 | 10:08

Gerai tu čia parašei.Tiksliai į dešimtuką.

crazyvoveriukas
2010 02 16 | 11:10

O žinot ką, nepasitikiu aš skaičiukais – kažkas kažką apklausė, kažką paskaičiavo ir pan. Kaip sakydavo vienas mūsų statistikos dėstytojas “Yra mažas melas, yra didelis melas ir yra statistika”. Čia skaičiukus pasukti labai lengva, interpretacijai vietos irgi į valias, netikiu, kad jūs čia esate didieji patriotai – tikri patriotai tyliai ramiai dirba, o ne skelbiasi kiekvienoj pakampėj (: neatsižvelgiama į daugelį faktorių čia iš tikro, bent Lietuvoj – labai greitai bėgom, mėginom forsuoti, kad tik būtume “vakarietiškesni”, kuo toliau nuo “komunizmo” – bet neturėjome tam tinkamų priemonių – ir rezultatus matome dabar. Reikia įrankių ir ne kiekvienas gali juos pasigaminti – čia valstybė bent su įrankiais padėti galėtų. O kaip kitaip garbaus amžiaus žmonės sakys – kad ne nuo išorės priklauso jų gerovė? O tai pensija iš kur ateina, jei jie nebedirba, užleido vietas jaunesniems? Žo, ką aš noriu pasakyti – “varymu” dar niekas nieko nepasiekė ir tokio tono rašinėlis irgi yra nieko vertas, nes tik prisideda prie to peikiamo lietuvių verkšlenimo. Taip pilietiškumo ir patriotizmo nepaskatinsi – reikia dirbti Lietuvos labui, o ne sėdint prie pc ieškoti “baisios” statistikos ir paskui skelbti visiems didžiai pasipiktinus, kokie mes nesavarankiški ir kaip viskas baisu, o kitur (Amerikoj) geriau. Peace.

PinkCity
2010 02 16 | 11:25

Daliau, grumlinai, MariukaiM – 😉
crazyvoveriuk, jei būtum į mano tinklaraštį užsukęs ne pirmą kartą, o nuolat jį skaitytum (gink dieve neskatinu to daryti), žinotum, kad propaguoju “savo-laimės-kalvio” filosofiją, taigi ir šiuo įrašu ne verkšlenu, o pastebiu, kaip stipriai kontrolės lokuso fokusavimas išorėn įtakoja gyvenimus blogon pusėn.

Kamanė
2010 02 16 | 12:08

Nu kokie gražūs nagai!!!!!!!

Kamanė
2010 02 16 | 12:09

p.s. ypač ta žalia spalva taaaaip gražiai atrodo.

PinkCity
2010 02 16 | 12:29

Mergoms tik vienas galvoj 🙂

Lina
2010 02 16 | 14:52

Labai graži idėja ir jos realizacija (aš čia apie nagus 🙂 )… Su švente – su dviem šventėm Tave 😉 ir visus kas skaito 🙂 aišku, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių… ir daug labiau nei mes galvojame…kaip išspręsime krizę priklauso nuo mūsų…nes mes patys (ne valdžia ir ne JAV) ją sukūrėme 😉

Dalius
2010 02 16 | 15:09

O aš lyg ir nieko nepriekaištavau tau 🙂 Man įrašas patiko ir tiek.

vjusta
2010 02 16 | 19:39

:d oj kaip gražu. nusiųsk nuotrauką čia : http://www.facebook.com/group.php?gid=227922421466&ref=ts

PinkCity
2010 02 17 | 8:31

Lina, ačiū!
Daliau, o mano mirksiukai ir nėra skirti priekaištaujantiems, džiugu juk, kad patiko.
vjusta, būtent tai ir padariau 😉

Martynas
2010 02 19 | 22:11

Kad Lietuvoje liberalizmo galėtų bei turėtų būti mažiau (ir atitinkamai daugiau socialinės apsaugos), yra visiška tiesa. Antra vertus, mestis į kraštutinumus, kaip daugybė tautiečių padaro reikalaudami valstybės globos visur ir visada, taip pat negerai. Aukso viduriuko reik. (:

Palikti atsakymą