Šventę švęst!

O man tai žinai kokie žmonės atrodo įtariai keisti? Kurie atsisako švęsti visuotines šventes, kaltindami jas komercija – Kalėdas, Meilės dieną, Vėlines ir Velykas gal (nes irgi juk prekybcentriai būna užkimšti žvakutėmis/kiaušiniais). Nejaugi tik vieną dieną metuose gali prisipažinti mylįs? Ne, bet šią dieną – irgi. Ir mamą juk prisimeni ne tik pirmąjį gegužės sekmadienį, ir moterimi jautiesi ne tik kovo aštuntąją. Tačiau švenčių esmė yra paminėti, atkreipti dėmesį į svarbius dalykus, priversti stabtelėti ir susimąstyti. Apie artimuosius mirusiuosius, apie sugrįžtančią saulę, apie mylimus žmones, kurie yra gyvi ir yra šalia, bet ne visuomet susilaukia pakankamai mūsų šilumos.

Žinoma, jei esi pakankamai bukas ir meilės demonstravimą suvoki tiesiogiai taip, kaip Tau sufleruoja artimiausias prekybos centras – nieko nepadarysi. Tuomet ir belieka skųstis dėl piniginę tuštinančių datų.

O tuomet, leisk paklausti, kaip Tu pamini vadinamąsias ne-komercines šventes, tarkim kad ir rytoj mus užklupsiančią Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną arba Užgavėnes? Veiki kažką nekasdieniško? Ar Tau ir jos neaktualios?

Šventę švęst!

Žinoma, nuostabu, jei Tau ir taip kiekviena diena – šventė, jei Tu kasryt meiliai pabučiuoji žmoną, apkabini vaikus, paskambini mamai, paaukoji skurstantiems Afrikos vaikams ir stengiesi praleisti dieną be automobilio, tausodamas aplinką. Bet taip daro ne visi žmonės. Kai kuriems reikia, kad kalendorius primintų.

Beje, šiandien mano vardadienis. Paversk jį komercine švente. Padovanok litą.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Adis
2010 02 15 | 11:22

Va kas mane visose tose masinėse šventėse labiausiai nepatinka, ir kas jaučiasi šiame įraše – spaudimas švęsti, kartu su visais. O jeigu aš nenoriu? O jeigu nematau priežasties šventei? Kodėl tai yra blogai? Gi gyvenam šiais tolerastiškais laikais.

nuolaida
2010 02 15 | 11:22

Visų pirma, tai Valentino dienos negalima lyginti su kitom. Kodėl? Todėl, kad jos pristatymas ir pats supratimas iškreiptas. Tai turėtų būti dviejų žmonių šventė, o kaip yra? Sveikina bendradarbiai, draugai, pažįstami.

Kitas dalykas yra šventės, kurios turi savo išskirtinumą. T.y. moters dienos proga neprivalai eiti kažkur, o tiesiog padovanoti gėlių. Moteris. Tai gražu, simboliška ir suprantama visiems. Moterys šypsosi, tai malonu.

Aš negaliu laukti vienos dienos, kurią galėsiu savo žmonai dovanoti kažką. Aš geriau su ja dažniau nueisiu kažkur, kažką padarysiu. O Tokiu atveju Valentino diena man yra bevertė

Kamanė
2010 02 15 | 11:34

Man Valentino diena yra šventė. Ir labai gražiai ją šiemet paminėjau 🙂 Buvom Latvijoj, aplankėm jūrą, gražias vietas (kurios žiemą ne tokios jau ir gražios…), o vėlai vakare gavau labai gražų pasiūlymą :)))

Norėčiau paprieštarauti Adžiui. Nemanau, kad tai yra spaudimas, manau, kad tai – skatinimas gyventi linksmiau. Pastebėjau, kad dabar net “madinga” ignoruoti masines šventes. “Madinga” sakyti, kad man nepatinka visas tas šlamštas, rausvos širdutės, gėlės, nes tai yra BANALU. Nu kodėl. Aš sakau, kad nieko gyvenime nėra banalaus.

Adis
2010 02 15 | 11:54

“manau, kad tai – skatinimas gyventi linksmiau”

Aš suprantu, kad kai tam tas šventimas atrodo linksmas dalykas, bet man šita situacija atrodo identiška situacijai, kai negeriantis žmogus ateina į vakarėlį, ir visi jaučia jį pagirdyti. Nes nuo to linksmiau. Ir apskritai, kaip čia galima negerti, kai visi geria? Tu čia tipo ką, geresnis? Keliesi?

Kamanė
2010 02 15 | 13:17

Viskas priklauso nuo požiūrio 🙂 jei tau nėra poreikio švęst tokias šventes – nešvęsk !

svyturys
2010 02 15 | 13:49

na SVEIKINU su su vardadieniu, o del paramos tai gaunasi taip jog is uzsienio tos zinutes velniai zino kur nueina, nebent turi ir sitam variantui parengusi koki pasiulyma 😉

PinkCity
2010 02 15 | 14:20

Velniop tą paramą, ačiū už sveikinimą!

Kamanė
2010 02 15 | 14:38

taip taip – su vardadieniu!!!! :* linkiu, kad tokių gėlių (žr. praeitą įrašą) gautum kasdien 😉

PinkCity
2010 02 15 | 14:59

Ačiū, Kamane! (tie narcizai yra vazonėlyje, tai jei gaučiau kasdien, visą plantaciją galėčiau užveisti – kaip mano mėgstamame filme Big Fish 🙂 )

bzhyk
2010 02 16 | 15:27

Vasario 16 ar kovo 11 aš iškeliu trispalvę 🙂

GinCherry
2010 02 17 | 0:53

Jovita, sutinku su viskuo viskuo 🙂 Sventes tikrai yra tokios, kokiomis mes patys jas matome ir paverciame 🙂 Keleta metu, kai buvau itin nepatenkinta savo gyvenimu, Kaledas “kaltinau” komerciskumu, o paskui pradejau ju laukti kaip kokio stebuklo, nes susikuriu sau butent tokia atmosfera ir nuotaika 🙂

Bet visgi 😀 Valentino dienos kazkaip neminim su vyru, daug labiau mane nudziugino priesh pora savaiciu, siurprizu kojinej rasta staigmena 😀

Ir sveikinam su vardadieniu,nors ir paveluotai 😀

PinkCity
2010 02 17 | 8:34

GinCherry, žinoma, nebūtinai mano pastebėta tendencija tinka visiems žmonėms, tačiau visgi dažniau būdinga, kad šventes komercija kaltina ir jas atsisako švęsti būtent ir šiaip viskuo nepatenkinti žmonės, o tiems, kuriems visas gyvenimas – kaip šventė, tik ir ieško progų kuo dažniau savo mylimuosius nudžiuginti.
Ačiū už sveikinimus!

Eglė (wr)
2010 02 17 | 8:39

Pavėluoti sveikinimai su vardadieniu 🙂 Big Fish – taip pat vienas mano mėgiamiausių filmų 🙂

Palikti atsakymą