Francesc Miralles, Hector Garcia: Ikigai. Ilgo ir laimingo gyvenimo paslaptys

Pagal logoterapiją, savo gyvenimo prasmės suvokimas padeda užpildyti egzistencinę tuštumą. Anot Franklio, žmogus, kuris stoja akistaton su savo problemomis ir paverčia siekius veiksmais, būdamas vyresnis žvelgs į savo praeitį ramiai. Toks žmogus nepavydės jaunystės tiems, kurie ją tebeturi, nes yra sukaupę galybę patirties, įrodančios, kad gyventa ne veltui.

Maža trumpa knygelė apie tai, kaip išlikti gyvybingam, energingam ir laimingam bei sulaukti šimtojo gimtadienio. Autoriai remiasi išsamia ilgaamžių Okinavos gyventojų apklausa, taip pat keletu vakarietiškų tradicijų. Pasakojama apie įvairias svarbias sveiko gyvenimo sritis: mitybą, judėjimą, filosofiją.

Ikigai

Vietomis atrodė, kad skaitau kažkokį pigų kassavaitinį žurnaliuką, kuriame publikuojama visiems gerai žinoma informacija, ir net svarsčiau, ar verta tęsti skaitymą toliau. Tačiau kai kurios vietos tikrai užkabino, ypač apie egzistencinį nerimą, prasmės poreikį, būtinybę išlikti veikliam.

Kartais reikia mažo priminimo, kad tą informaciją, kurią greičiausiai dažnas iš mūsų turime galvose, pagaliau pradėtume įgyvendinti praktiškai. Pavyzdžiui, prisiminiau, kad kažkada planavau imtis tai či, tad vakar įsijungiau video ir pusvalandį skyriau praktikai. Paskui dar Tibeto pratimus prisiminiau.

Žodžiu, maža naudinga knygelė, bet nieko ypatingai naujo.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 34

Pasidalinkite savo mintimis