Apie odą

Mūsų kūnus nuo išorinio pasaulio skiria didžiausias mūsų organas – oda (ar žinojai, kad vidutinio žmogaus oda užima beveik du kvadratinius metrus ploto?). Dabar jau tampa populiaru kalbėti apie tai, kad reikia mylėti savo kūną tokį, koks jis yra, nepaisant jo proporcijų ir svorio, o štai apie odą prisimename tik tuomet, kai nusipraususios tepamės ją kremu ar kai ją ima perštėti.

Kartais atrodo, kad ta oda – tikra mūsų išdavikė: susiruoši į pasimatymą, žiūrėk – spuogas vidury kaktos išdygo; širdyje jautiesi tarsi šešiolikos, o raukšlės byloja, kad Tau jau senokai virš keturiasdešimt; o kur dar celiulitas, kai susiruoši pasimėgauti saulės voniomis paplūdimyje…

Beje, ar žinojai, kad moterų oda nuo vyrų gerokai skiriasi – mūsiškė yra net dvidešimčia procentų plonesnė, kalogeno ir riebalinių liaukų tankis mūsų odoje mažesnis, o fibrilės mūsų dermoje išsidėsčiusios kitaip, nes tokiu būdu oda gali geriau prisitaikyti, kai jai prireikia greitai išsiplėsti nėštumo metu. Deja, tai reiškia, kad ir senėjimo požymiai mus užklumpa anksčiau ir akivaizdžiau, nei vyrus.

Kodėl apie tai kalbu šiame tinklaraštyje? Ne, nepretenduoju į dermatologų ar kosmetologų pozicijas.

Tiesiog esu tikra, kad laimė prasideda nuo meilės, meilė aplinkiniams prasideda nuo meilės sau, o meilė sau prasideda nuo meilės savo kūnui.

Todėl kviečiu šią savaitę daugiau dėmesio skirti savo odai – ji atlieka tiek daug gyvybiškai svarbių funkcijų: saugo mūsų vidaus organus, raumenis ir kaulus, šalina toksinus, reguliuoja temperatūrą, be to – ja mes jaučiame mylimojo prisiglaudimą, vėją pajūryje, šlapius keturkojo bučinius, saulės spindulius; ja mes jaučiame pasaulį.

Būk švelni savo odai – atidžiau paglostyk ją tepdamasi kremu, palepink maloniomis procedūromis, atkreipk dėmesį, kokia ji svarbi daugelyje gyvenimo situacijų ir paskirk jai sąmoningą dėkingumo žinutę. Pamatysi, nuo to oda ims švytėti ryškiau nei nuo prabangiausios pudros!

Laimė

Kad oda rūpintis būtų maloniau, vienai Jūsų noriu padovanoti savo gamintą muilą su degutu. Jis tikrai nekvepia saldainiais ar pavasariniais žiedais, kvapas yra itin specifinis ir daugeliui gal net nemalonus, tačiau šis muilas nuostabiai tinka žmonėms, sergantiems dermatitu, egzema, seborėja, psoriaze, kojų grybeliu, pūsleline, niežais, tiems, kurių oda pleiskanoja ir yra žaizdota. Jei nori – užsuk į mano paskyrą Feisbuke.

Būkime sau švelnios!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 5

Pasidalinkite savo mintimis