Apie įpročių keitimą

Kaip Tau atrodo, ar turi daug žalingų įpročių?

Esame įpratę žalingais vadinti tuos veiksmus, kurie tiesiogiai kenkia mūsų fizinei sveikatai – pavyzdžiui, rūkymą, alkoholio vartojimą, nesveiko maisto valgymą.

Tačiau puiki savijauta priklauso ne tik nuo to, ar sveikas mūsų kūnas – emocinė būklė ir mąstymo modeliai ne mažiau svarbūs. Juk kartais būna, kad ryte nesinori keltis iš lovos, nors ir realiai nieko neskauda – tiesiog nėra nuotaikos, nemalonu eiti į darbą, sunku bendrauti su žmonėmis, net pats sau jautiesi atgrasus…

Tai, kaip esame ĮPRATĘ jaustis ir/ar mąstyti, tiesiogiai veikia mūsų gerovę ir laimę, todėl svarbu atpažinti ir sau įsivardinti mums nenaudingus įpročius – tiek minčių, tiek žodžių, tiek veiksmų. Jie neatsirado mumyse šiaip sau, atsitiktinai – išsiugdėme juos kaip atsaką tenkinant tam tikrus poreikius.

Laimė

Tarkim, puolame naršyti socialiniuose tinkluose norėdami atitraukti mintis nuo mums ramybės neduodančio svarbaus klausimo, esame linkę mintyse kritikuoti daugumą sutinkamų žmonių, nes taip dirbtinai bent trumpam pasikeliam savo savivertę, paknopstom bėgam nuo vieno darbo prie kito, kad tik vėl neužkluptų tas klaikus gyvenimo beprasmybės jausmas…

Gera žinia – kadangi įpročius patys sau įsidiegėme, lygiai taip pat galime juos ir pakeisti kitais, mums naudingais. Tereikia atpažinti poreikį, kurį tenkiname tam tikru įpročiu, sugalvoti alternatyvą, kokiu kitu veiksmu galime tą poreikį patenkinti, ir nuosekliai laikytis plano. Na gerai, gal tai nėra labai lengva, tačiau kai po kelių mėnesių pamatai akivaizdžius rezultatus, supranti, kad buvo verta pasistengti!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 4

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

3sculpture
2022 02 17 | 16:36

3anteroom

Palikti atsakymą