Meilės dienos proga

Meilės diena – banali?

Gali būti taip, kaip nori Tu. Kaip ir Kalėdų laikotarpiu, per Valentino dieną visuomet atsiras burbančių apie kičą, saldybes ir svetimą kultūrą, tačiau leisk paklausti, kas kitas, jei ne mes patys, tą kultūrą kuriame? Prekybininkai, sakysi? Tai neik į parduotuves, keliauk į mišką, prie jūros ar upės, galų gale lik namie, išjunk telefoną, kompiuterį ir televizorių, kas trukdo praleisti dieną su savimi ar su artimiausiu žmogumi?

Savo vedamuose užsiėmimuose visuomet pateikiu dalyviams užduočių, kurių metu jie gali rasti atsakymus į sau aktualius klausimus, iškapstyti viduje tokių dalykų, kurie glūdi giliai neįsisąmoninti, o ištraukti paviršiun atskleidžia nepaprastai įdomios ir kartais net stebinančios informacijos apie žmogaus asmenybę.

Kadangi Meilės dieną paminėti norisi (kuo daugiau švenčių, tuo smagiau gyventi, ar ne?), kviečiu skirti bent dešimt – penkiolika minučių laiko sau ir atlikti iš pažiūros paprastą, bet paveikią praktiką – Širdies žemėlapį.

Pasiimk didelį baltą popieriaus lapą ir per visą nupiešk milžinišką širdį. Tai – Tavo širdis. Panagrinėsime, kas joje gyvena!

Laimė

Įvairiose širdies vietose surašyk vardus žmonių, kurie Tau yra brangūs, artimi, kuriuos Tu myli. Net jei šiuo metu kai kurių jau nebėra Tavo gyvenime, bet širdyje jie – visuomet su Tavimi, skirk jiems tinkamą dėmesį.

Pasiimk kitą popieriaus lapą, perrašyk po vieną vardą iš Širdies žemėlapio ir pabandyk objektyviai įvertinti, kokia emocija šiuo metu geriausiai apibūdintų Jūsų santykius. Mes mylime sau brangius žmones, deja, bendravimas neretai būna apkartintas nuoskaudų, nesusipratimų, abejonių. Jei norisi tam tikrus santykius panagrinėti atidžiau, skirk laiko ir aprašyk visus savo jausmus, susijusius su šiuo žmogumi.

Paskutinis žingsnis – užrašyk bent vieną dalyką, kuris padėtų pagerinti santykius su kiekvienu iš Tau artimų žmonių. Tai gali būti visiškai paprastas veiksmas – paskambinti, parašyti, ištarti šiltą žodį, apsikabinti, uždegti žvakutę prisiminimo vardan.

Esu tikra, kad Širdies žemėlapio užduotis leis pajusti Meilės dieną kaip prasmingą šventę. To Tau ir linkiu!

P. S. Jei atlikusi/-ęs užduotį pasidalintum komentaruose savo potyriais ir pojūčiais, būčiau labai dėkinga už atgalinį ryšį!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

Pasidalinkite savo mintimis