Šventę švęst!

2010-02-15

O man tai žinai kokie žmonės atrodo įtariai keisti? Kurie atsisako švęsti visuotines šventes, kaltindami jas komercija – Kalėdas, Meilės dieną, Vėlines ir Velykas gal (nes irgi juk prekybcentriai būna užkimšti žvakutėmis/kiaušiniais). Nejaugi tik vieną dieną metuose gali prisipažinti mylįs? Ne, bet šią dieną – irgi. Ir mamą juk prisimeni ne tik pirmąjį gegužės sekmadienį, ir moterimi jautiesi ne tik kovo aštuntąją. Tačiau švenčių esmė yra paminėti, atkreipti dėmesį į svarbius dalykus, priversti stabtelėti ir susimąstyti. Apie artimuosius mirusiuosius, apie sugrįžtančią saulę, apie mylimus žmones, kurie yra gyvi ir yra šalia, bet ne visuomet susilaukia pakankamai mūsų šilumos.

Žinoma, jei esi pakankamai bukas ir meilės demonstravimą suvoki tiesiogiai taip, kaip Tau sufleruoja artimiausias prekybos centras – nieko nepadarysi. Tuomet ir belieka skųstis dėl piniginę tuštinančių datų.

O tuomet, leisk paklausti, kaip Tu pamini vadinamąsias ne-komercines šventes, tarkim kad ir rytoj mus užklupsiančią Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną arba Užgavėnes? Veiki kažką nekasdieniško? Ar Tau ir jos neaktualios?

Šventę švęst!

Žinoma, nuostabu, jei Tau ir taip kiekviena diena – šventė, jei Tu kasryt meiliai pabučiuoji žmoną, apkabini vaikus, paskambini mamai, paaukoji skurstantiems Afrikos vaikams ir stengiesi praleisti dieną be automobilio, tausodamas aplinką. Bet taip daro ne visi žmonės. Kai kuriems reikia, kad kalendorius primintų.

Beje, šiandien mano vardadienis. Paversk jį komercine švente. Padovanok litą.

13 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams