Statistika. Melas ir įdomumai.

2008-05-08

numbers.jpgMan labai patinka toks dalykas, kaip statistika. Taip, vadink dar viena melo rūšimi, bet dėl to man ji nepraras savo žavesio. Ypač smagu knaisiotis Statistikos Departamento tinklapyje, kiek ten visko daug ir įdomaus!!!

Pvz., man būtų labai nesmagu, jei mano vaikas būtų vienas iš daugelio bendravardžių kieme, darželyje ar klasėje, todėl, norėdama išvengti klaidos, pasižiūrau (dėl visa ko), kad populiariausi yra Matai, Kamilės, Lukai, Emilijos, Nojai ir Gabijos. O dažniausiai sutinkami suaugėliai – Jonai ir Onos Kazlauskai. Ketvirtoje vietoje juos vejasi mūsų kartos populiariausieji – Tomai ir Kristinos.

Nors infliacija katastrofiškai auga (palygintos atskirų produktų kainos – per ketvirtį labiausiai pabrango faršas ir makaronai, baisu, nekalbėkim apie tai), yra daug gražių, optimistiškai nuteikiančių dalykų – gimstamumas didėja, savižudybių mažėja, lietuviai susituokia dažniau, o emigruoja rečiau.

Labiausiai mane stebina statistika, kurioje pateikiamos vidutinės gyventojų pajamos. Arba pas mus reikalai dideliais mastais vykdomi juodais pinigais, arba pas mus skurdas. O aš turtuolė. Nes na kaimas kaimu, aš tokio niekad neturėjau ir man iš viso mistika, kaip jie ten išgyvena, be interneto ir troleibusų, bet čia jau atskira tema. Bet kad miestiečių, neturinčių vaikų, vidutinės disponuojamos pajamos yra 850 litų per mėnesį, tai aš kažkodėl netikiu. Vidutinės?

Ai ai, ir dar, pažįstamiems, kurie šaiposi iš tokių miestų, kaip Jonava, keldami Tauragę, tai norėčiau parašyti, kad Jonava yra devintas pagal dydį Lietuvos miestas su trisdešimt keturiais su puse tūkstančio gyventojų, o Tauragė – tik keturioliktas su dvidešimt septyniais tūkstančiais aštuoniais šimtais. O Garliava, kuri man visuomet atrodė tik kaip kažkas prie Kauno, pasirodo, yra beveik tokia pati, kaip koks Jurbarkas, ir gyventojų skaičiumi lenkia visokius Anykščius, Varėną ir Zarasus. Vat.

Du tūkstančiai vienuoliktaisiais vėl bus gyventojų surašymas. Pasipildys dar statistikos lobynas…

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams