Rafinuotas svingerių vakarėlis su domino

domino.jpgŠitaip blogosferą vakar pavadino Leonidas Donskis savo laidoje „Be pykčio“. Jo teigimu, blogerių ir komentatorių anonimiškumas yra neigiamas dalykas, nes visi gali rašyti apie viską, kiekvieno kasdieninis žodis transliuojamas į viešąją erdvę, be jokio filtro. Laidos svečiai – tradicinės žiniasklaidos atstovai, kurių vienas rašo tinklaraštį, – jam oponuodami vardino blogų privalumus: savikūros elementą, visiškai tiesioginį kontaktą su skaitytojais, piliečių kontrolę (pamatęs seimūną su meiluže gali įdėti pas save jų nuotrauką, nereikia kviestis žurnalistų), tautos bendravimą pačios su savim.

Manau, p. Donskis nebuvo pakankamai pasiruošęs laidai ir plačiau pasidomėjęs blogosferos virtuve. Taip, galbūt pirmą kartą į kokį plačiai komentuojamą tinklaraštį užklydęs asmuo gali pagalvoti, kokie čia visi užsislaptinę nick’ais ir pan., bet labiau įsigilinęs pamatai, kad anonimiškumo ne tiek ir daug. Paimkime populiariausius tinklaraščius Lietuvoje – kelių iš jų autoriai yra mums nežinomi? Tačiau net ir su jais galime susisiekti el. paštu ar kitais el. kanalais, taigi bendravimas tampa betarpiškas ir asmeninis. Anonimiškumo ribas nustatome patys, tačiau kasdien bendraudami ir skaitydami vienas kito dienoraščius neišvengiamai tampame pažįstami. Tuo pačiu ir atsiranda atsakomybė už savo žodžius, pateikiamos informacijos tikrumą – šis parametras buvo paminėtas kaip tradicinės žiniasklaidos pranašumas prieš tinklaraščius. Aš manau priešingai – jei kažkoks žurnalistas, kurio nepažįstu, giria ar peikia tam tikrą dalyką, niekad negaliu būt tikra, ar jam už tai nesumokėjo. Tuo tarpu blogosferoj mes aukštindami kažkokį produktą jaučiam pareigą pasiteisinti, ar mums tikrai tai taip labai patinka, ar mūsų paprašė pareklamuoti, o gal ir davė už tai grynųjų. Taigi išlaikomas skaitytojų pasitikėjimas.

Taigi p. Leonido įvardinti minusai, mano nuomone, yra neteisingi. Mes ne svingeriai. Nors gal ir rafinuoti. Bet be domino.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 44

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

MariukasM
2008 05 07 | 9:29

O man pasirodė, kad ten iš viso nebuvo kalbama apie kažkokius minusus, o paprasčiausiai buvo ieškoma skirtumų ir panašumų su tradicine žiniasklaida, koks santykis ir kokia tos žiniasklaidos ateitis. Anonimiškumas buvo įvardintas kaip vienas blogosferos bruožų, bet tikrai ne minusų. O dėl pasitikėjimo informacija – tai čia bus visada atviras klausimas.

Laidoje apie svingerius buvo paminėti ir tinklaraščiai : nežinau.lt
2008 05 07 | 10:49

[…] net ne tai svarbu. Kaip rašo PinkCity, anonimiškumas tinklaraščiuose retai būna tikras – žmonės visada gali sužinoti, kas […]

eNyu
2008 05 07 | 11:02

Va va va, būtent tokia ir mano nuomonė.:)

Chionsas
2008 05 07 | 13:31

Aš kažkaip daug daugiau tikėjausi iš tos laidos.. :/
Kiečiausia buvo kai Savukynas prabilo apie kažkokį 15 metų(!) senumo tyrimą 😀

Galėjo Donskis pasiskaityt ko yra prirašę daugybė aštrių užsienio protų. Apie žiniasklaidos ateitį, apie popierinės žiniasklaidos ateitį, apie tv ateitį, apie blogų ateitį, etc. etc.
Nes dabar jie visi atrodė tiesiog neapsiskaitę. Bandantys kalbėti apie tai, kas jau seniai iškalbėta, temomis, kurios tomis kryptimis jau išsemtos. Nieko naujo.

O apie anonimiškuma teisingai pastebėjai. Visi visus iš nick’ų pažįsta, todėl nėra to anonimiškumo. Tik atsitiktiniam prašaliečiui taip gali pasirodyt. Nickai turbūt tam ir yra, kad jam būtent taip pasirodytų 🙂
Kaip kaukė, kuri draugams nematoma.

PinkCity
2008 05 07 | 14:09

Man atrodo, kad p. Leonidas tik tą Stomos blogą ir skaitė su visais delfiškais komentatoriais.
Bet Tu, Chionsai, kaip gražiai parašei – draugams nematoma kaukė…

Paulius
2008 05 07 | 14:16

tik ne p. Leonidas, o prof. Leonidas 😉

Paulius
2008 05 07 | 14:32

Ponas Donskis nelabai ką teišmano tiek apie tinklaraščius, tiek apie svingerių vakarėlius:) Bet šitas palyginimas mane stipriai pralinksmino.

PinkCity
2008 05 07 | 14:41

Ką gali žinoti, ką gali žinot… Gal būtent jis dalyvauja tokiuose rafinuotuose vakarėliuose, kaip per “Plačiai užmerktos akys”, su kaukėm ir paslaptinga mistiška atmosfera…

KaVeikti
2008 05 07 | 15:05

Man irgi labai įstrigo ši L. Donskio frazė apie svingerius su domino. Net užsirašiau ją. Jis įvardino, kad neva blogeriai tenkinasi tuo anonimiškumu kaip svingeriai slėpdamiesi po domino kaukėmis. Kažkoks gašlus, šlykštus pavaizdavimas :/
O išties juk tikrai blogosferoje praktiškai neįmanoma arba reikia labai jau stengtis, kad galėtum pasislėpti. Dauguma iš mūsų visiškai to net nenori ir atvirai parodo kas jie yra. Net video blogus kuria, save rodydami iš kiek įmanoma arčiau. Tai kokie dar domino? Prie ko svingeriai? ;/ Na profesorius tikrai nėra taip jau labai įsigilinęs į tikrąjį blogerių gyvenimą… Gaila, kad jo puiki reputacija kenčia po tokių laidų. Kaip Sveikas komentavo L.Donskis čia buvo ““ne v teme”….

neziniukas
2008 05 12 | 15:21

Toks įspūdis, kad tai buvo laida dėl laidos – nebuvo nei vieno tikro blogerio (Stoma vistik daugiau tradicinės žiniasklaidos atstovas). Pasirodė, kad dalyviai diskutavo apie tai, ką patys tik viena ausim girdėjo… Laidos vinis – svingeriai, ne blogai 🙂

Palikti atsakymą