Gretchen Rubin: Laimės projektas

2015-02-02

Gretchen Rubin Laimės projektasVienas iš didžiausių įsimylėjimo džiaugsmų yra jausmas, kad pats nepaprasčiausias pasaulyje žmogus pasirinko tave.

Tarp panašaus pobūdžio knygiūkščių yra tiek daug šlamšto, kad ramiau gyventi į tą pusę kojos nekeliant, bet va kai patikimas žmogus parekomenduoja, drąsiai imi, skaitai, džiaugiesi ir dėkoji: ačiū! Knyga man priminė Elizabeth Gilbert Valgyk. Melskis. Mylėk., nes tiek šios, tiek anos knygos autorės yra ištekėjusios amerikietės rašytojos, kurios, turėdamos tokį gyvenimą, kur, atrodo, tik gyvenk ir džiaukis, nesijaučia pakankamai laimingos, o būti laimingomis nori. Ką padaro Gilbert – išsiskiria su vyru, viską metus išlekia pasitrankyti po Italiją, Indiją ir Indoneziją, tuo tarpu Rubin šalia viso to turi dar ir dvi dukras, kurios reiškia šiokius tokius įsipareigojimus, taigi ji nusprendžia siekti laimės visiškai kitokiu būdu – darant mažulyčius pokyčius savo elgesyje ir požiūryje. Nors po metų ji nesipliuškena Balio saloje su žavingu turtingu brazilu, jaučia, kad tikrai tapo laimingesnė. Knyga – pasidalinimas patirtimi, kaip jai pavyko tai pasiekti.

Manieji tyrimai parodė, kad iššūkiai ir naujovės yra pagrindinės sudedamosios laimės dalys. Smegenis aktyvina nuostaba, tad sėkmingas susidorojimas su netikėta situacija suteikia stiprų pasitenkinimo jausmą. Jei užsiimate kuo nors nauju – pirmą kartą aplankote muziejų, išmokstate naują žaidimą, nukeliaujate į naują vietą, susitinkate su naujais žmonėmis – turite daugiau galimybių jaustis laimingas, nei tie žmonės, kurie lieka įsikibę žinomos veiklos.

Labai patiko faktas, kad apie kiekvieną sritį, kuri susijusi su asmens laime, autorė perskaitė nemažai rimtų knygų, domėjosi moksliniais tyrimais, o ne tik rėmėsi savo patirtimi. Žodžiu, nudirbo rimtą darbą ir pateikė mums apibendrintus rezultatus. Drauge ji dalinasi daugybe patarimų, kurie suveikė jai. Pavyzdžiui, tą patį vakarą, kai perskaičiau tokią idėją, pradėjau rašyti vieno sakinio dienoraštį. Susigalvojau konkretesnę temą – vieno sakinio laimės dienoraštis – ir kiekvieną vakarą prieš užmigdama apgalvoju praėjusią dieną, prisimenu visas laimingas akimirkas, išrenku nugalėtoją ir užrašau. Darau tai telefone, su specialia dienoraščio programėle, kuri man net ir primena, jeigu ką, kad Metas rašyti! Labai smagu. Dienos bėgyje tai padeda dažniau įvertinti išties malonius dalykus, nes mintyse imu spėlioti – kaži, ar tai ir bus ta laimingiausioji sekundė? Na, ir keletą kitų dalykų sau pritaikiau. Žodžiu, knyga buvo tikrai naudinga.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 9.

5 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams