Visi skirtingi, visi lygūs?

Užaugau aplinkoje, kur moters ir vyro santykiai buvo grindžiami abipuse lygiaverte partneryste – mačiau ir jaučiau, kad taip gyveno seneliai, tėvai, ir pati džiaugiuosi sukūrusi tokią šeimą. Tačiau pastaruoju metu kažkaip tenka susidurti su patriarchališku požiūriu, kad moteris – menkesnė būtybė, kurios vieta yra prie puodų ir šūdinų užpakaliukų. Pvz., toks vienas draugas, kalbėdamas su mano mylimuoju, sako Tu turi dvi mašinas, turėdamas omeny jo ir mano transporto priemones (nes patriarchalinėmis tradicijomis grįstoje šeimoje visų narių nuosavybė priklauso jos galvai?), kai aš jį girtą vežu namo, tas draugas nuolat komentuoja mano vairavimą (nes jo šeimoje moteris yra nevairuojanti ir turi prašyti, kad tas kur nuvežtų – kaip tauru ir vyriška, kai kažkas nuo Taves priklausomas?), ir būtent tas pats asmuo įkyriai įkalbinėja mane kuo greičiau susilaukti kuo daugiau vaikų (nes jau tada būsiu saugiai uždaryta namuose?) – tokios, atrodytų, smulkmenos, bet iš jų susidaro gražus bendras seksisto paveikslas. Žinoma, tai erzina, bet esu nepaprastai laiminga, kad šitokio mąstymo vyrai šiandien mano aplinkoj yra išimtys.

baltieji

Pasvarstau, o jei gyvenčiau kituose kraštuose ar kituose laikuose, kai buvo savaime suprantama, kad moteris neturi lygių teisių su vyrais? Nu tai ačiū dievui, kad kažkada atsirado drąsių aktyvisčių, kurios, negailėdamos savęs, ėjo į demonstracijas, rašė knygas ir visokiausiais kitais būdais kovojo, kad moterys irgi turėtų balsavimo teisę, gautų vienodą darbo užmokestį su vyrais, turėtų galimybę kontraceptinėmis priemonėmis planuoti savo gyvenimą ir taip toliau.

Mitingais ir demonstracijomis, niekaip kitaip, juodaodžiai kovojo prieš rasinę diskriminaciją Amerikoje, ir man labai nejauku, kad dvidešimt pirmame amžiuje mes vis dar nesugebam kitokiais būdais užtikrinti galimybės žmonėms gyventi normalų gyvenimą nediskriminuojant jų dėl lyties, rasės, ar… seksualinės orientacijos.

Todėl visiems gegužės 8-osios eitynių priešininkams drąsiai rėkiu į akis – leiskit žmonėms kovot už savo teises! Jei ne demonstracijos, gyventume šovinistinių kiaulių pridvisusioje visuomenėje, kurioje dominuotų heteroseksualūs baltaodžiai vyrai, mušantys savo žmonas ir vergus…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

108 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

gay and bi text chat
2022 09 03 | 12:07

zoom chat gay https://gaychatspots.com/

phone chat in maryland gay
2022 09 03 | 14:31

pittsburgh gay chat https://gay-live-chat.net/

chat avenue gay chat room
2022 09 03 | 20:36

gay jerk off chat https://chatcongays.com/

free chat now gay
2022 09 04 | 3:02

gay chub chat https://gayphillychat.com/

gay chat app
2022 09 04 | 5:26

gay chat roullette https://gaychatnorules.com/

gay chat ro
2022 09 04 | 13:11

gay danish english chat rooms https://gaymusclechatrooms.com/

in gay chat what is an otter?
2022 09 04 | 17:13

chat gay https://free-gay-sex-chat.com/

popular gay chat site
2022 09 04 | 23:46

gay rulette chat https://gayinteracialchat.com/

Palikti atsakymą