Valgyk. Melskis. Mylėk. – šįkart apie filmą
Kai išgirdau, kad mane sužavėjusi Elizabeth Gilbert knyga „Valgyk. Melskis. Mylėk“ bus ekranizuota, maloniai nudžiugau, tačiau kai sužinojau, kad pagrindinį vaidmenį atliks Julia Roberts – suraukiau kaktą. Ši aktorė asocijuojasi su banaliai saldžiom Holivudo melodramom, ir mano subjektyvia nuomone kokia nors Uma Thurman, nors irgi nemažai nuvalkiota, čia būtų tikusi šimtą kartų geriau, bet juk ne aš režisierė. Kaip ir bijojau, filmas savo giluma neužkabino. Nežinau, tikriausiai būčiau žiūrėjusi kitaip, jei nebūčiau susipažinusi su knyga, ir suprantama, kad į šimtą keturiasdešimt minučių neįmanoma sutalpinti to, kas prirašyta pusketvirtame šimte puslapių, bet kai kurie dalykai, praleisti kino juostoje, kelia logikos trūkumo klausimą – tarkim, kad herojė renkasi vykti į būtent tą ašramą, nes jis priklauso jos mylimojo/buvusio mylimojo guru. Kas gi taip renkasi ašramą? Guru tema visiškai neplėtojame nei prieš kelionę Indijon, nei gyvenant joje, ir susidaro toks įspūdis, kad Liz sielos žaizdas išgydo ne kas kitas, o tik Ričardas iš Teksaso.
Tačiau reikia pripažinti, kad Julia Roberts pavydėtinai gražiai sėdi lotosu (vis viena man kirba mintis, kad Uma sugebėtų geriau), puikiai perteikia hedonistinį mėgavimąsi itališkais skanumynais (jokiais būdais neik į kino teatrą tuščiu pilvu!), bei kai kurias Gilbert mintis, kuo puikiausiai galinčias tapti gyvenimo kredo. Filmas mirga dailiais žmonėmis, dėl nuolat skirtingoje pasaulio vietoje vyniojamo siužeto koloritas tiesiog švyti, ir jei nesitiki gilios gilios gilumos, tikrai neliksi abejingas (greičiausiai turėčiau rašyti abejinga, vargu ar juosta būtų orientuota į vyriškąją giminę) įkvepiančiai filmo idėjai, kad gyvenimas anaiptol nesibaigia gražiu namu, geru vyru ir mielais vaikais, nes galbūt kaip tik Tavęs Italijoje laukia svaigūs mėgavimosi nieko neveikimu malonumai, Indijoje – pakylėjantys nuo žemės dvasiniai potyriai, o Indonezijoje – žavus brazilas, paruošęs išvyką dviems rojų primenančioje negyvenoje saloje…
P. S. Jei nieko nežinočiau apie induizmą ir jogą, filme perteikti tai praktikuojančių žmonių vaizdai siaubingai išgąsdintų – Niujorke jie atrodo kaip pamišėlių sekta, o Indijoje – kaip atgrasioj vietoj įkalintų kankinių minia. Ne kas, pamanyčiau.
komentarų
Join the discussion and tell us your opinion.
Labai noriu pažiūrėt šitą filmą, tai ateisiu paskaityt šito įrašo kai pažiūrėsiu 🙂 Labai nemėgstu iš anksto susidaryt nuomonės, bet net nenorint man tai puikiai pavyksta ;D
O knygą skaitei?
ne, net ir nežinojau, kad knyga yra. Išvis kogero nebūčiau atkreipus dėmesio į šitą filmą (nes Julia man ir ne prie širdies) jei ne Florencijos daina per trailer’į 🙂
Esu skaičiusi, kad dar anksčiau Lizos buvo prašyta sutikimo ekranizuoti jos knygą, tačiau ji sutiko tik su viena sąlyga – ją vaidins Julia Roberts. Tuo metu, matyt, knyga nebuvo tokia aktuali, todėl ir filmas nebuvo sukurtas. O dabar, knygai pasiekus apogėjų, ir garsi aktorė tapo įperkama.
Aš jau irgi žiūrėjau. Bet sujaudino, matyt, tik dėl to, kad dar kartą ir kartą išgyvenau tikrąją Lizos istoriją, jei ne ekrane, tai prisiminimuose.
Ak taip, Toma, Florencija visu galingumu trenkia trailer’yje, bet per filmą jos neišgirsi 😉 Tačiau nenusivilk, iš esmės muzikinis takelis tikrai labai neblogas!
Evelina, Julia Roberts teigia esanti praktikuojanti induistė, galbūt tai taip pat lėmė aktorės pasirinkimą. Dar žiūrėdama filmą retkarčiukais pagalvodavau, kaip pati Gilbert jaučiasi žiūrėdama ekranizuotą savo gyvenimo istoriją… Turėtų būti keistas jausmas.
arba kaip, pavyzdžiui, jaustis jos visiems vyrams 🙂 Labai drąsi moteris 😉
Noriu pamatyti 🙂 O knygos tęsinį skaitei?
Ne, netgi nežinojau apie tokį! Ačiū, kad pasakei, reikės paieškoti.
Rimtai yra knygos tęsinys!?
http://vaga.lt/lt?cid=64&action1=shop.showProduct&product_id=727229&scheme_id=&category_id=55875
Sutinku su PinkCity del Julios lotoso pozos 🙂 labai graksciai atrode. Filmas man patiko vien del spalvu, taciau pagalvojus, tikrai – per gerai tos istorijos baigesi. Asmeniskai man filma gadino vokiskas sinchronas, nes visi filmai cia sinchronizuojami. Vokieciai nemegsta titru 😀
Verta skaityti knyga paziurejus filma? As, kaip ir Toma, apie knyga suzinojau tik po to..
Knygą verta skaityti, jei nori sužinoti daugiau apie dvasios žaizdų gydymą, tikėjimo atradimo džiaugsmą, išgirsti nepaprastai atvirai ir nuoširdžiai pasakojamą istoriją. Neverta, jei domina tik siužeto vingiai, o detalės ir elgesio priežastys (bei kitokia giluma) kelia nuobodulį.
as sita filma ziurejau, kai buvau LT, tada man taip buvo susisukusi smegenine kazka panasaus padaryti :DDDDDDDD tik mano pasamones tingumas eilini karta mane nugalejo. Norejau paklausti kokia kalba skaitei knyga? ketinu vokiskai skaityti, bet jauciu, kad nebus taip vaizdingai aprasyta, kaip lietuviskai…
Kai Lietuvoj gyvenu, tai lietuviškai ir skaitau 😉
na pagaliau perskaiciau sia knyga, kurios prisiprasiau Kaledu proga! Ir dabar supratau del ko tu buvai nepatenkinta filmu. Ir dabar as tau pritariu! Daugiau niekada neskaitysiu knygu pirmiau filmo, nes jie labai nuvilia su iskraipytais faktais. Bet kaip pirmiau pamatai filma, o tik paskui skaitai knyga, tai suima juokas, kaip rezisieriai gudriai iskraipo faktus, kad tik itiktu „holivudiskiems” ziurovams. Labai gera knyga, arba jei ne tiek gera, kiek rekomenduotina karta gyvenime perkaityti moteriai:)
3lengthy