Susirašom?!

surašymasŠiandien prasideda ir dvi savaites truks elektroninis gyventojų surašymas, o kas geranoriškai per kompiuterį nesusirašys, sulauks malonaus svečio – surašinėtojo. Mylimasis klausia: ko Tu taip pamišusi dėl to surašymo?

Lygiai to paties manęs žmonės teiravosi ir prieš dešimt metų, kai isterikuodama teisinausi, kad niekur negaliu eiti iš namų, aš-laukiu-surašinėtojooo!

Nes myliu statistiką.

Nes netikiu, kad tai kažkelinta melo forma (baltas, juodas ir statistika, ar kaip ten sako?). Priešingai – mes kasdieną gyvename mele, mat mus supa panašaus išsilavinimo, panašaus socialinio ir materialinio sluoksnio, panašių pažiūrų, panašios kultūros žmonės, todėl susikuriame dirbtinį burbulą, kurio viduje gyvenant ima atrodyti, kad visi asmenys yra tokie, kaip mes (todėl paskui liekame išsižioję ir apstulbę, kad į savivaldybę išrenka tuos asilus – kas galėjo už juos balsuoti? Arba kad motinos išmeta kūdikius į konteinerius, arba kad… na, kad visuomenė įvairoka, gerokai margesnė, nei mes manėme). O kai su draugais šnekamės apie tai, kokį JAV populiacijos procentą sudaro afroamerikiečiai, ginčus gali išspręsti tik vienintelė visagalė statistika, mat man, pavyzdžiui, gyvenant Kolorado valstijoje, šios rasinės-etninės grupės atstovus teko matyti viso labo kelis, o kiti draugai, įsikūrę šalia afroamerikiečių kvartalų, tvirtino, kad jų yra žymiai daugiau nei baltaodžių! (tikrasis procentas, 2008 m. duomenimis – 12,8. Apie afroamerikiečius aš čia, jei ką)

Už tai ir reikalingas surašymas!

Ai, dar sako, kad remiantis surašymo duomenimis religinės organizacijos prašo pinigėlių iš valstybės, tai tuo pačiu noriu paraginti nepažiūrėti atsainiai į šį klausimą (nes valstybės pinigai yra mūsų pinigai) ir tikrą gryną nuogą tiesą parašyti apie savo priklausomybę religinei bendruomenei – faktas, kad kol nemokėjote nei kalbėti, nei suprasti, ką jums daro ir tėvų sprendimu buvote apkrikštytas ar apipjaustytas, nors būdamas suaugęs sąmoningas pilietis nepraktikuojate jokios religijos, tikrai nepadaro jūsų Romos kataliku, judėjumi, musulmonu sunitu anei kuo kitu – tokiems keistuoliams yra atskiras žymėjimo langelis:

Nė vienai

Dar yra tokia paranojikų rūšis, kuri mano, kad per surašymą sukauptus duomenis valstybė panaudos kaip ginklą prieš mus pačius, o taip pamanę toliau feisbukina kiekvieną savo pirstelėjimą, nepamiršdami nurodyti tikro vardo, pavardės, adreso, telefono, skaipo, namų adreso, visų baigtų mokymosi įstaigų ir darboviečių bei taip toliau, tai jiems galiu pasakyti, kad nesu sąmokslo teorijų šalininkė.

Tai sakau susirašom?!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

9 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Vaida
2011 03 01 | 13:14

Ačiū už šį įrašą.
Užvakar kaip tik diskutavom šia tema su antraja puse. Ir mano argumentai “už” , buvo tie patys, kuriuos radau čia.

praeivis
2011 03 01 | 14:05

Tas langelis leidžiantis pasirinkti tikėjimą yra apvalus, tam, kad nepasirinktumėte keliatos 😉
Bet man keista, kodėl visi taip pergyvena dėl tų pinigų tikėjimo bendruomenėms. Kiek suprantu skiriama suma yra fiksuota ir nuo surašymo rezultatų priklausys tik dalis kurią gaus viena ar kita bendruomenė. Kas pasikeis jeigu katalikai gaus mažiau, o likusieji gaus daugiau? Tikrai Lietuva laimės nuo to, kad netgi netikintys rusai deklaruos esantys stačiatikiai ir jų bendruomenė gaus daugiau pinigų? :-/

nePatyliukais
2011 03 01 | 15:12

Aš irgi nekantrauju! :}

?
2011 03 01 | 15:26

Štai ir melo pavyzdys – praeivis skaitytojus automatiškai laiko katalikais.

PinkCity
2011 03 01 | 17:22

Vaida, prašom!
praeivi, atsiprašau už kvadračiuko supainiojimą su rutuliuku, pavyzdį dariau pagal popierinę šiųmečio surašymo formą, todėl taip gavosi. Dėl pinigų religinėms bendruomenėms – aš nė kiek nesigilinau, kaip ten ir kokiu principu tie pinigėliai joms skirstomi, tiesiog esu už tai, kad kiekvienas sąžiningai ir nuoširdžiai atsakytų į surašymo klausimus.

Buržujaus rašinėliai » prasidėjo 2011 m. gyventojų surašymas
2011 03 01 | 23:21

[…] -– Papildau: Pinkcity motyvuojantis įrašas susirašyti. […]

Gintare
2011 03 02 | 22:47

labiausiai man patiko paskutine pastraipa :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Sejanus
2011 03 17 | 14:57

Graudi paskutinė pastraipa, nes visiškai teisinga 😉

2expostulation
2022 02 17 | 17:20

2campania

Palikti atsakymą