Šunys stebi gyvenimą

Geriausias jausmas – kad ir kur benukeliautum, jaustis kaip namie. Nes turi savo rankas, kojas, pilvą, nugarą, galvą, plaukus, nagus, visus vidaus organus, net jei kūnas ir pavargęs ar sužalotas, Tu turi savo mintis, įsitikinimus, jausmus, turi savo sielą, savo šerdį, ašį, tai, kas išreiškia Tavo būties esmę. Vadinasi, turi viską, ko Tau reikia.

Šunys stebi gyvenimą

Anksčiau stebėdavausi, kodėl įvairių religijų pradininkai bei pranašai aukština neturtą, askezę, juk jei viskas žmogui yra Dievo duota, tai finansinė padėtis taip pat, ir jei turčiui nereikia nuo aušros iki sutemų lenkti nugaros prie kokių fabriko staklių, jis gali šį laiką skirti maldai, meditacijai bei geriems darbams, ar ne taip? Betgi pasirodo, kad dažniausiai materialiniai turtai sukuria tokį puikių iliuzinį saugumo jausmą, jog žmogus nebejaučia poreikio siekti dvasinių lobių, ir nerimastingai miega apsikabinęs savo aukso puodą. Todėl Sidharta Gautama paliko savo karališkus rūmus, todėl Jėzus Kristus mokiniams liepė užmiršti viską, ką turėjo, todėl ir dabar girdžiu istorijas apie nuosavus verslus ir nekilnojamus turtus išparduodančius ir dvasinėn kelionėn susiruošiančiuosius trisdešimtmečius, ir visi jie sako – verta. Nes tai, ką randi, nepalyginamai brangiau. Saugumo jausmas iš išorės perkeliamas vidun.

Ir tada – kad ir kur benukeliautum, jautiesi kaip namie. Nes turi savo rankas, kojas…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

7 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

GinG
2010 08 06 | 10:30

True.

Kamanė
2010 08 06 | 10:32

Man tik įdomu… Iš kur Tau kyla tokios mintys?:) Aš manau, kad taip mąstyti gali tik labai išsilavinęs žmogus. Pvz aš vis dar jaučiu poreikį dirbti nemėgstamą darbą, kad gyvenčiau dar geriau, nors realiai nedirbdama jo su dabartinėm santaupom ir pakeliaučiau, ir su savimi pabūčiau, ir būtų laiko MĄSTYTI, nes dabar – nei šioks, nei toks egzistavimas…

Sugadinsiu puikų įrašą. Visgi pavadinimas – tiesiogiai apie šunis. Kokios pagr. problemos iškyla auginant šunį bute? Itin rūpi švaros klausimas.

PinkCity
2010 08 06 | 10:43

Kamane, mintys kyla iš vidaus. Kai Tavo poreikis keliauti, būti su savimi ir mąstyti viršys poreikį dirbti nemėgstamą darbą, bus atėjęs Tavo laikas. Linkiu jo sulaukti anksčiau, nei pensijos 😉
Auginant šunį bute reikia netingėti jo išvesti į lauką, šiaip jis protingas gyvūnas ir leidžiasi auklėjamas bei mokomas, taigi jei išmokysi nekakoti ant kilimo – nekakos, jei neleisi lipti į lovą – nelips. Jei kalbėdama apie švaros klausimą turi omeny kailio šėrimąsi, tai vienos veislės apskritai labai mažai šeriasi, o kitų šunelius tiesiog reikia dažniau pašukuoti ir visi iškrentantys plaukai lieka šepetyje.

Aurimas
2010 08 06 | 12:16

Labai patiko Jovita!

tylumoj
2010 08 06 | 13:38

pirmoji pastraipa tokia ojjjj!!! teisinga iki sirdies gelmiu.

komin
2010 08 07 | 1:16

Kaip sako – visa, ką turiu, nešuosi su savimi 🙂 “tuščiomis rankomis ir ramia siela”.

Gintare
2010 08 07 | 22:32

grazu…prasminga ir teisybe…

Palikti atsakymą