Sarah Ockwell-Smith: Ramaus miego knyga

Sarah Ockwell-Smith Ramaus miego knygaŽinodami, kad kitose šalyse mielai miegama viename kambaryje ar lovoje su vaikais, turėtumėte stebėtis, kodėl daugumoje Vakarų visuomenių vis dar į tai šnairuojama, juolab kad tai visiems padeda geriau pailsėti. Gali būti, kad daugumą miego problemų ir sukeliame stengdamiesi miegoti atskirai nuo savo dar labai mažų vaikų.

Oho, tokios ilgos neskaitymo pertraukos jau senokai neturėjau. Kažkaip taip nutiko – kokią knygą bepaimdavau į rankas, vis mintys kažkur nuklysdavo, kaltindavau kūrinį, kad manęs pakankamai nesudomina ir neįtraukia, griebdavau kitą, kol galiausiai lioviausi ir tiesiog kurį laiką neskaičiau. O dabar gavau dovanų Ramaus miego knygą ir per kelias dienas ją su malonumu suskaičiau. Miegas (kaip ir sapnai) visuomet mane domino, nes, na… labai mėgstu miegoti! O tam, kad mama miegotų, visų pirma turi miegoti vaikai, ir ši knyga pažeria puikių patarimų kaip palengvinti mažųjų nakties (ir dienos) poilsį.

Įsivaizduokite – kovą dėl miego vieni laimi, kiti pralaimi. Dar kartą perskaitykite jau aptartus migdymo metodus ir įsivaizduokite, kad jie suveikė. Davė trokštamų rezultatų – vaikas pasidavė ir užmigo. Kas laimėjo? Tėvai? Valio, tai bent pergalė: pagaliau mažylis miega, priešaky visos nakties poilsis, matyti nežmoniško nuovargio pabaiga, rodos, grįžta normalus gyvenimas. O tai kas pralaimėjo? Šiaip ar taip, vis tiek negavo iš tėvų to, ko jam labiausiai reikėjo. Neteko – tai ir blogiausia. Neteko pasitikėjimo tėvais, prarado mažą dalelę savęs – ne tik dabar, bet ir ateičiai.

Šio praktinio vadovo autorė – psichologė ir vaikų ugdymo specialistė, kaip ir aš, tad buvo smagu skaityti profesionalaus žmogaus nuomonę, paremtą moksliniais šaltiniais, ir artimą manajai. Perskaičiusi pusę knygą žadėjau jai duoti dešimt balų iš dešimties, bet paskui labai įkyrėjo tokie dirbtiniai pavyzdžiai neva autorei rašiusių mamų, kurios skundžiasi savo vaikų miegu, paskui gauna šabloniškai kone vienodus patarimus ir galiausiai dėkoja specialistei už efektyvią pagalbą. Kažkaip norėjosi daugiau kūrybiškumo šitoj vietoj. O šiaip – puiki knyga, rekomenduoju.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

AZ
2017 11 19 | 9:37

Sveikinu, džiaugiuosi, linkiu visa kas geriausia, pažįstant save ir ne save

Palikti atsakymą